iseitines pasalpos25 : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> iseitines pasalpos25

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=25&forum=3


© Svetys :

2009-06-18 09:42
 gavom is darbdavio ispejimus apie atleidima is darbo,noreciau suzinoti ar atsisakius pasiulymo dirbti kitoj imonej toki pat dar darba,bet sumazesniu atlyginimu,bus sumoketos iseitines pasalpos

© Vaidotas :

2009-06-18 11:51
 Darbdavys, jeigu turi kitą panašaus pobūdžio darbą net su mažesniu atlyginimo jis turi jį pasiūlyti atleidžiamiems darbuotojams (jeigu darbuotojas atleidžiamas darbdavio iniciatyva).
Atsisakius to darbo, jums turėtų būti išmokėtos išmokos DK 140 straipsnis.
http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=7#81

Atkreipiu dėmesį, jeigu patenkate į DK 129 straipsnio 4 dalyje, apie atleidimą iš darbo tokie darbuotojai turi būti įspėti ne vėliau kaip prieš keturis mėnesius.
taip pat jeigu nusprestumėte ginčyti tokį atleidimą teisme darbdaviui tektų pareiga įrodinėti, kad buvo šios aplinkybės
2. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių.
Kadangi jums siūlomas toios pačios kvalifikacijos darbas tačiau tik su mažesniu atlyginimu, manyčiau, kad darbdaviui nekelia jūsų kvalifikacija ar elgesys darbe abejonių dėl tinkamumo dirbti. (pasiūlymas turi būti pateiktas raštu, priešingu atveju būtų sunkiau, bet vistiek įmanoma įrodinėti, kad toks pasiūlymasbuvo, tačiau įrodymų leistinumo klausimą jau spręstų teismas)

informuoju, kad nepriklausomai nuo įspėjimo termino įspėjimo terminas atidedamas
Įspėjimo terminas pratęsiamas darbuotojo ligos ar atostogų laikui ar laikotarpiui nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo, kai įstatymų nustatyta tvarka ginčijamas atsisakymas duoti išankstinį sutikimą atleisti darbuotoją iš darbo.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=25&forum=3