Atlyginimo sumazinimas neperspejant darbuotojo : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Atlyginimo sumazinimas neperspejant darbuotojo

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=290&forum=3


© sonatukass :

2010-02-24 23:31
 Laba diena,
Situacija- dirbau II nuo 2005m. Darbo sutartyje sulygtas darbo uzmokestis ne mazesnis uz minimalu. Kylant ekonomikos lygiui, kilo atlyginimas, bet darbo sutartis nebuvo keiciama- atlyginimas darbo sutartyje liko toks pats, bet faktiskai buvo mokama daugiau. Atlyginimas buvo mokamas tvarkingai, viska rodant ir mokescius Sodrai ir pan.. Atlyginimas sieke apie 2500 lt. Atejus krizei, t.y. 2009 m. neperspejes is anksto nei rastu, nei zodziu pradejo moketi mazesni atlyginima, sakydamas, kad tai tik dalinis atlyginimas, o kita dali perves veliau. Klausimas- ar tas dalis, kuriu darbdavys nesumokejo, galima laikyti kaip atlyginimo skola ir ja bandyti prisiteisti, ar yra galimybe tuos pinigus atgauti?
Aciu uz atsakyma.

© Vaidotas :

2010-02-25 11:12
 Laba diena.
Kadangi darbo sutartyje buvo numatytas minimalus atlyginimas tai ir yra minimalus atlyginimas, jis jums nepasikeitė. Darbdavys turi teisę išmokėti papildomus atlygius darbuotojui už gerus rezultatus, tačiau jeigu tokios garantijos neįforminamos darbo sutartyje tai nėra darbo užmokesčio garantija.
Kiek teko susipažinti su teismų praktia, ji nebuvo itin palanki jūsų situacijoje, bet laikai keičiasi. Visos jos nespėsi susekti.
Jeigu gautumėte raštą su patvirtinimu, akd darbdavys skolingas jums atlyginimą, vadinasi jis oficialiai pripažintų šią skolą ir po kurio laikotarpio galėtumėte sėkmingai prisiteisti atlyginimą, net jeigu darbo suartis nebuvo pakeista. Bet tik tuo atveju, jeiigu darbdavys pripažintų skolą (o kad jis tinkamai nebuvo pakeitęs darbo sutarties, nors defakto ją pripažystą, tai būtų jau darbdavio problema.)
Prašymus kelti galima, bet ar juos tenkintų teismas šiuo atveju labai sunku pasakyti
Pagarbiai Vaidotas.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=290&forum=3