dėl darbo užmokesčio : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> dėl darbo užmokesčio

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=301&forum=3


© tomass :

2010-03-1 19:30
 Sveiki,
Darbdavys nėra sumokėjęs darbo užmokesčio už 2009m. gruodžio pusę mėn., 2010m. sausio ir vasario mėnesius, už nepanaudotas atostogas (apie 30d.). UAB'o direktorius šneka apie bankrotą, bet pats procesas nėra prasidėjęs. Kaip teisingiau pasielgti- ar laukti bankroto, ar parašyti prašymą išeiti iš darbo pagal 128str.? Kiek kainuoja išieškoti skolą teisiniu keliu? P.S. per tuos tris mėnesius slaugiau sergantį vaiką apie 5-6 sav., ar tai turi kokios nors įtakos?
Dėkui. Su pagarba Tomas.

© Aurelija_ :

2010-03-2 00:59
 Labas vakaras,

Koks variantas Jums priimtinesnis, būtent vertinant Jūsų konkrecią situaciją, jau Jums paciam ir spręsti. Kodėl taip sakau, nes, matot, labai daug kas priklauso nuo įmonės faktinės padėties, t.y. kiek ji pajėgi iškėlus bankrotą bus atsiskaitinėti su savo kreditoriais (kurių vienas - būtent darbuotojai).
Jeigu įmonė, akivaizdu, esant nemoki ir kuo toliau, tuo mažiau galimybių jai tokia tapti, tada, mano manymu, kuo greiciau mėginant išsireikalauti to, kas Jums teisėtai priklauso, tuo didesnė ir tikimybė išlieka sulaukt reikalaujamų sumų. Kai bus iškeltas bankrotas, vėl gi, nors darbuotojai turi prieš daugelį kitų kreditorių prioritetą, bet tikimybė, tapus įmonei nemokiai, išsireikalauti iš jos tas sumas, gali labai nemenkai sumažėti. Nepamirškite ir to fakto, kad darbuotojo reikalavimai, bankroto atveju, būtų tenkinami proporciškai įmonės gebėjimo atsiskaityti su visais jos darbuotojais, tad jei jos įsiskolinimai jiems būtų dideli ir įmonės likusio turto nepakaktų visų jų reikalavimams pilnai patenkinti, paciam gali tekti tik "mažas kąsnelis nuo bendros sumos"...
Aišku, jei ir toliau dirbsite ir vėl gi, kažkiek uždirbsite, iki bankroto iškėlimo galite sukaupti didesnę sumą po to išsireikalauti savo ilgiau išdirbto ir taip atlygio už tai didesnio turimo sulaukti pinigų kiekio, taciau...kitas klausimas, kiek realiai sumažės Jūsų galimybė išsireikalauti sau priklausancių šių sumų ir ar verta rizikuoti. Na taip, yra dar ir toki pažeistų teisių gynimo tolimesni būdai kaip actio Pauliana, netiesioginiai ieškiniai, bet cia jau gilesnės ir nuodugnesnės dėstymo formos bei analizės pareikalaujantis procesas, į kurį, pakol kas nebūciau linkusi "veltis":)
Tiesiog pasidomėkite savo darbdavio realia padėtimi ir kokios "prognozės" jam artimiausiu metu yra numatomos.
Kas liecia vaiko slaugą, nemanau tai suvaidinsiant šiuo atveju lemiamą vaidmenį. Kita vertus, galbūt apeliuojant į tą faktą, kad tuo metu Jums nemokėti pinigai sudarė Jūsų šeimai nepakeliamai nepalankias gyvenimo sąlygas ar pan. ir dėl to Jums kilus labai didelių nuostolių ir t.t. , kaip kompensacijos reikalaut... na bet cia jau nuo individualios situacijos ir turimų įrodymų bei jų vertinimo viskas priklausytų.
Beje, kol dar nenutraukti darbo santykiai su darbdaviu, kreiptis galite ir į darbo gincų komisiją, kurioje būtų sprendžiamas Jūsų su darbdaviu kilęs gincas ir gal jis gražiuoju norėtų susitarti (pvz. gražiuoju išmokėtų susidariusį Jums įsiskolinimą, tokiu būdu Jums apskritai nereikėtų kelti tolimesnio ginco sprendimo klausimo, o gal ir nutraukti su juo darbo santykių..). Jeigu ne, tada teismo keliu belieka ginti savo pažeistas teises bei interesus.
Kadangi darbo gincų atveju darbo gincų komisijos sąnaudas apmokas darbdavys, teismo keliu ieškant teisybės - žyminis mokestis teismui nemokamas, tad sumos, kurias reikėtų paaukoti teisinėms paslaugoms, priklausytų nebent nuo Jūsų poreikio pasinaudoti apmokamomis teisininko paslaugomis (skundo/prašymo/ieškinio surašymui, atstovavimui teisme/derybose ar pan.).

Pagarbiai,
Aurelija

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=301&forum=3