Reorganizacija : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Reorganizacija

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=32&forum=3


© Svetys :

2009-07-2 00:55
 Mūsų mokykla buvo vidurinė, tapo katalikiška vidurinė mokykla. Ar teisingai elgiasi direktorius akcentuodamas reorganizaciją ir pritaikydamas Darbo kodekso 120 straipsnį, o paneigdamas 135 straipsnio veiksmingumą šiuo atveju: mažėjant mokinių skaičiui direktorius „keičia darbo sąlygas“, t. y. neatsižvelgia į nepertraukiamą darbo stažą, kvalifikaciją, pasiekimus (pvz., 22 pamokas skiria mokytojo kategoriją turinčiam mokytojui ir 2 metus dirbančiam mokytojui metodininkui, o 18 m. nepertraukiamą stažą turinčiam mokytojui metodininkui mažina pamokų, siūlo papildomo ugdymo valandas? Nesutikus su pakeistomis sąlygomis direktorius žada pritaikyti 120 straipsnio 1 d., t. y. atleisti iš darbo pagal 129 straipsnį.

© Svetys :

2009-07-2 14:06
 Laba diena!

Iš Jūsų klausimo supratau, kad mokykla buvo reorganizuota. Ir tuo pačiu yra keičiamas mokykloje dirbančių darbuotojų darbo organizavimas. Darbo organizavimo pakeitimas ir mokyklos reorganizacija yra du skirtingi dalykai. Darbo organizavimo pakeitimas - tai darbo valandų sumažinimas, pakeitimas ir t.t. Tuo tarpu reorganizacija - tai juridinio asmens (šiuo atveju mokyklos) pertvarkymas (keičiamas mokyklos tipas, grupė ir t.t.).
Jums siūlė pakeisti darbo organizavimą, t.y., sumažinti pamokų skaičių, dėl to situacija nagrinėtina LR DK 120 str. kontekste. Todėl darbdavys būtų teisus Jus atleisdamas pagal LR DK 129 str. Jums nesutikus su siūlomais darbo sutarties pakeitimais.
Kodėl darbdavys siūlydamas pakeisti darbo organizavimą paminėjo reorganizaciją, neaišku.
LR DK 135 str. taikomas tada, kai dėl "...ekonominių ar technologinių priežasčių arba dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų mažinamas darbuotojų skaičius...". Jūsų atveju darbuotojų skaičius nėra mažinimas ir nėra atliekamas darbovietės struktūrinis pertvarkymas (t.y., naikinami darbovietės skyriai, kiti struktūriniai padaliniai ir t.t.), todėl šis DK str. nebūtų taikomas.

Sėkmės!

[ Redaguotas Palade 02.07.2009 - 14:21 ]

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=32&forum=3