elementai : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> elementai

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=3661&forum=3


© Svetys :

2013-10-17 10:11
 ar galeciau prisiteist elementus jei tevas ju nemokejo kai jam buvo paskirta??

© Marsas :

2013-10-19 21:30
 Labas vakaras,

Jeigu išlaikymas nepilnamečiui vaikui yra (buvo) priteistas teismo sprendimu, tačiau vaiko tėvas neteikia išlaikymo, tai galima kreiptis į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo pagal kurį antstolis gali pradėti išieškojimą.
Jei vaikas jau sulaikė pilnametystės, tai išlaikymo išieškojimas nutraukiamas. Tačiau galima išieškoti įsiskolinimą.

Taip pat įstatymai numato, kad tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes.
Jeigu vaiko, sulaukusio pilnametystės, tėvai (ar vienas iš jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo vaiką, vaikas turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo.

Jei vaiko tėvas piktybiškai vengia išlaikyti vaiką, tai yra numatyta galimybė kreiptis į policiją ar prokuratūra ir reikalauti, kad būtų apgintas viešasis interesas. T.y. reikalauti patraukti tėvą baudžiamojon atsakomybėn pagal BK 164 straipsnį.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=3661&forum=3