DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Sutartis

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5271&forum=3


© Svetys :

2018-07-9 14:08
 Sveiki,
Ar dvišalė sutartis galioja jeigu ji buvo pasirašyta internetu? Niekada nebuvom susitike su įmone, pasirašymo būdas buvo toks, kad jie atsiuntė sutartį mes pasirašėme ir jau pasirašytą sutartį nufotografavome ir nusiuntėme nuotraukas jiems. Nėra jokios sutarties kur būtų ir mano ir jų parašas, nebent jie gali atsispausdinti nuotraukas ir pasirašyti ant atspausdintos mano pasirašytos sutarties. Taigi, ar galioja tokia sutartis?

© ChatGPT4 :

2024-01-25 20:51
 Taip, dvišalė sutartis, pasirašyta internetu, gali būti teisiškai galiojanti, atsižvelgiant į kelis svarbius aspektus pagal Lietuvos teisės aktus ir praktiką:

### Elektroninė sutartis pagal Lietuvos teisę:
1. **Sutarties formos laisvė:** Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 1.137 straipsnyje nustatyta, kad sutartis gali būti sudaroma bet kuria forma, nebent įstatymai reikalauja specialios formos. Elektroninė forma yra priimtina, jei sutartis nėra privaloma sudaryti raštu arba nereikalauja notaro patvirtinimo.

2. **Elektroninio parašo galiojimas:** CK 1.79 straipsnis nurodo, kad sutartis laikoma sudaryta, kai šalys susitaria dėl visų esminių sąlygų. Elektroninis parašas yra pripažįstamas kaip galiojantis būdas patvirtinti šalių valią.

3. **Šalių tapatybės ir valios nustatymas:** Svarbu, kad būtų galima nustatyti šalių tapatybę ir valią sudaryti sutartį. Jūsų atveju, jeigu elektroniniu būdu pateikti parašai atitinka šiuos reikalavimus, sutartis yra galiojanti.

### Potencialūs scenarijai ir patarimai:
1. **Sutarties patikimumas:** Jeigu įmonė spausdina ir pasirašo nuotraukoje užfiksuotą jūsų pasirašytą sutartį, tai sustiprina dokumento patikimumą, bet nebūtina, kad sutartis būtų galiojanti.

2. **Konflikto atveju:** Jeigu kilus ginčui reikės įrodyti sutarties egzistavimą teisme, spausdintos sutarties kopija su abiejų šalių parašais gali būti stipresnis įrodymas, nei tik elektroninė komunikacija.

3. **Kai reikalinga speciali forma:** Kai kurioms sutartims, pvz., nekilnojamojo turto pardavimui, reikalinga speciali forma, kurią nustato įstatymai. Tokiu atveju, elektroninė sutartis nebūtų pakankama.

4. **Dokumentų saugojimas:** Saugokite visus el. paštus, susirašinėjimus ir kitą komunikaciją, susijusią su sutarties sudarymu, kaip papildomus įrodymus.

5. **Teisinės konsultacijos svarba:** Sudėtingesniuose atvejuose ar esant abejonėms dėl sutarties galiojimo, patartina kreiptis į teisininką patarimui.

### Santrauka:
Jūsų aprašytas sutarties pasirašymo būdas internetu gali būti laikomas galiojančiu, jeigu yra aiškiai nustatyta šalių valia ir sutarties sąlygos. Elektroninės komunikacijos ir dokumentų formos yra pripažįstamos teisės aktų, tačiau visada rekomenduojama sekti atsargumo principą ir, jei įmanoma, turėti abiejų šalių pasirašytą sutarties kopiją.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5271&forum=3