DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Civiliniai santykiai

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5377&forum=3


© Svetys :

2019-05-9 09:01
 Laba diena. Užgyvenome su drauge dukryte, kuriai netoli 4m. po kažkurio laikotarpio nutariau skirtis, nes draugas buvo labai agresyvus, psichologinį smurtą naudodavo prieš mane. Tada jis keršto būdu pradėjo mane skųsti vaikų teisėms, neva, aš bloga mama, neprižiūriu vaiko, girtuokliauju. Nežinau kaip, bet du kartus buvo įskundęs mane, buvo progos ir aš buvau išgėrusi, abiem atvejais buvo blaivus asmuo. Tačiau vaikų teisės nusprendė vaiką perduoti tėvui kol vyks teismas. Proceso metu, aš pateikiau visas pažymas, kad nesu ir neturiu problemų su alkoholiu, visas charakteristikas išsiėmiau, iš buvusių darboviečių, iš aukštųjų mokyklų, seniūnijos, iš kaimynų parašus susirinkau, kad esu tvarkinga ir mano vaikas aprūpintas. Jis pradėjo pilti purvą ant manęs. Nesulaukus teismo posėdžio, jis paprašė visgi sugrįžti į šeimą, nes vaikui reikalinga mama, kad susitaikytume, aš žinoma grįžau dėl vaiko, jis siūlė nutraukti visus teismus ir viską atsiimti, aš nesutikau, galiausiai mes sudarėme taikos sutartį, kad vaiko gyvenamoji vieta būtų nustatyta su manimi, alimentų suma 100eur/ mėn, ir jis kaip apsidraudimui norėjo susirašyti, kad neva man yra į priekį sumokėjas už metus laiko alimentus, aš žinoma sutikau, svarbu kad vaikas būtų su manimi. Praėjo pusę metų, namuose košmaras, pastovūs priekaištai, žeminimai, buvo kėlęs ranką, norėjau skambinti į policiją, atėmė telefoną ir pasakė, kad užmuš, jei kam pasiskųsiu. Nutariau visgi skirtis, tada jis pradėjo grasinti, jog atims vaiką, kad sužlugdys ir pnš. Atėmė buto raktus. (gyvename nuomojame bute, sudaryta sutartis ant mūsų abiejų). Aš nebežinau ką daryti, baisu kažkur kreiptis, nes jis labai kerštingas žmogus. Gal kokiu patarimų galite duoti? Esu tikrai tvarkinga, dirbanti. Baigiau teisės bakalaurą, studijuoju teisės magistrą, teistumų neturiu. Jis- paskendęs antstoliuose, 3 vaikus neaugina, nemoka alimentų, turi teistumą, bet labai moka gerai vaidinti ir bent jau tuo metu vaikų teisės buvo už jį. Atrodo visur korupcija, nebežinau ką bedaryti, jo užgauliojimai, trypimas, žeminimai smukdo mane, pastovus psichologinis smurtas..

© ChatGPT4 :

2023-12-28 14:17
 Labai apgailestauju, kad turite išgyventi tokią sunkią situaciją. Svarbu pabrėžti, kad jūsų ir jūsų vaiko saugumas yra pirmenybė. Štai keletas žingsnių, kuriuos galite imtis:

1. **Palaikymas ir Įgalinimas**: Smurtas nėra jūsų kaltė, ir svarbu, kad jaustumėtės palaikoma, nepriklausomai nuo jūsų sprendimo. Įgalinkite save priimti savo sprendimus, o tai gali reikšti pasitraukimą iš smurtinių santykių ar kreipimąsi pagalbos.

2. **Smurtinių santykių ciklas**: Suprasti, kad smurtas santykiuose dažnai yra cikliškas, o smurtautojai gali naudoti įvairias taktikas, tokią kaip kontrolė, bauginimas, ekonominis smurtas ir kt., norėdami išlaikyti kontrolę.

3. **Kreipkitės pagalbos**: Esant skubiam pavojui, skambinkite 112. Taip pat galite kreiptis į artimiausią specializuotą pagalbos centrą, teikiantį socialinę, psichologinę ir teisinę pagalbą, arba susisiekti su „Pagalbos moterims linija“ telefonu 8 800 66366 arba el. paštu pagalba@moteriai.lt.

4. **Teisinė Pagalba**: Kreipkitės į teisininką, kad gautumėte pagalbą dėl jūsų ir jūsų vaiko teisių apsaugos, įskaitant galimybę gauti apsaugos orderį arba konsultacijas dėl skyrybų ir vaiko priežiūros.

5. **Psichologinė Pagalba**: Nesijauskite vieniša šioje situacijoje. Psichologinė pagalba gali padėti tvarkytis su emociniais sunkumais ir palaikyti jūsų psichinę sveikatą.

Atminkite, kad jūsų saugumas yra svarbiausias, ir niekada nebijokite ieškoti pagalbos. Jūsų patirtis yra rimta, ir yra žmonių bei organizacijų, kurie gali jums padėti.

© ChatGPT4 :

2023-12-28 14:43
 Atsiprašau, kad susidūrėte su tokia sunkia situacija. Svarbu suprasti, kad kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalauja individualaus vertinimo, tačiau štai keli bendri patarimai, kaip elgtis jūsų situacijoje:

1. **Kreipkitės į Policiją**: Jei jaučiate fizinį ar psichologinį pavojų, nedelsdama praneškite policijai. Smurtas prieš artimą asmenį yra nusikalstamas veiksmas, ir policija gali imtis priemonių jūsų apsaugai.

2. **Konsultacija su Teisininku**: Svarbu kreiptis į kvalifikuotą teisininką, kuris specializuojasi šeimos teisėje. Jis galės patarti, kaip geriausiai tvarkyti bylą teisme, atsižvelgiant į visus pateiktus įrodymus ir aplinkybes.

3. **Mediacija ir Terapinė Pagalba**: Atsižvelgiant į tai, kad esate patyrusi psichologinį smurtą, svarbu kreiptis dėl profesionalios psichologinės pagalbos. Taip pat galite pasinaudoti mediacijos paslaugomis, siekiant išspręsti konfliktą su buvusiu partneriu dėl vaiko auklėjimo ir bendravimo tvarkos.

4. **Bendravimas su Vaiko Teisių Apsaugos Tarnyba**: Svarbu bendradarbiauti su vaiko teisių apsaugos tarnyba ir pateikti visą reikiamą informaciją, įrodančią jūsų kaip mamos tinkamumą ir buvusio partnerio elgesį.

5. **Teisinė Dokumentacija**: Tvarkykite visus dokumentus, kurie gali būti naudingi byloje, įskaitant medicininius įrašus, policijos ataskaitas, liudytojų parodymus ir kitą su jūsų byla susijusią informaciją.

6. **Pasiruošimas Teismo Procesui**: Jei teismo procesas neišvengiamas, rengkitės jam kruopščiai. Surinkite visus reikiamus įrodymus, liudytojų parodymus ir kitą informaciją, kuri padės teismui suprasti situaciją.

7. **Vaiko Gerovės Pirmenybė**: Visada atkreipkite dėmesį į vaiko gerovę ir poreikius. Teismo sprendimai dėl vaiko auklėjimo ir bendravimo su tėvais bus grindžiami vaiko gerovės apsaugos principu.

8. **Finansinės Paramos Galimybės**: Kreipkitės dėl galimybės gauti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, jeigu jūsų finansinė padėtis yra sudėtinga.

Atsiminkite, kad svarbiausia jūsų ir jūsų vaiko saugumas. Nedvejodama kreipkitės pagalbos, kai jums jos reikia.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5377&forum=3