Neišsiskyręs sutuoktinis prieš skyrybas išparduoda bend : Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Neišsiskyręs sutuoktinis prieš skyrybas išparduoda bend

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=3827&forum=4


© Svetys :

2014-01-24 22:45
 Sveiki.

Iškilo tokia problema. Mes su vyru ruošiamės skirtis, ir jis prieš skyrybas išparduoda visą turtą (supirktus brangius įrankius), kad per teismą, dalinant turtą, jo mažai būtų. Ką daryti tokiu atveju? Gal kas galit patarti? Būčiau labai dėkinga!

© tadas91 :

2014-01-26 12:41
 Turite teisę ginčyti sutuoktinio sandorius per metus laiko nuo jų sužinojimo momento. įrodant teisme, kad dėl tokių nesąžiningų sandorių galima nukrypti nuo lygių dalių principo ir didesnė turto dalis turėtų atitiketi jums. nes vyras ii ištuokos ėmė švaistyti bendrai užgyventą turtą.
CK
3.96 straipsnis. Sandorių nuginčijimas
1. Sandoriai, sudaryti be kito sutuoktinio sutikimo ir vėliau jo nepatvirtinti, gali būti nuginčyti pagal sutikimo nedavusio sutuoktinio ieškinį per vienerius metus nuo tos dienos, kai jis sužinojo apie tokį sandorį, jeigu įrodoma, kad kita sandorio šalis buvo nesąžininga.
2. Sandoriai, kuriems sudaryti buvo būtinas rašytinis kito sutuoktinio sutikimas arba kurie galėjo būti sudaryti tik abiejų sutuoktinių (šio kodekso 3.92 straipsnio 4 dalis), gali būti pripažinti negaliojančiais, nesvarbu, ar kita sandorio šalis yra sąžininga ar nesąžininga, išskyrus atvejus, kai vienas arba abu sutuoktiniai sudarydami sandorį panaudojo apgaulę arba kai jie valstybės registrus tvarkančioms ar kitoms institucijoms ar pareigūnams suteikė neteisingų duomenų. Tokiais atvejais sandoris gali būti pripažintas negaliojančiu tik tada, jei kita sandorio šalis yra nesąžininga.

Kad būtų užfiksutoas dingęs turtas galite pranešti policijai apie vagystes...

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=3827&forum=4