Dėl namo dalies ir dalininko teisių : Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Dėl namo dalies ir dalininko teisių

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5085&forum=4


© Svetys :

2017-08-3 06:16
 Sveiki,

Yra nuosavas namas ir jame pagal paveldėjimo teisę yra 4 savininkai, 3 yra šeimos nariai, vienas svetimas žmogus, kuris turi 1/4 namo dalį. Esami gyventojai ir šeimos nariai tą namą renovavo ir iškart po jo prisistatė 1/4 dalininkas prašydamas nepagrįstai daug pinigų už savo dalį.

Namas dokumentuose pagal paveldėjimo teisę yra padalintas. Bet realiai dalys nėra atskirtos. Neaišku kad konkrečiai kam priklauso. Namas yra 2 kambarių (pereinami) ir virtuvė - fiziškai nėra kaip atidalinti.

Klausimas kokie galimi svetimo žmogaus (namo dalies teisės). Ar gali jis kviestis vertintojas ir pan.? Kadangi nesutariame dėl kainos už tą dalį, mes norime kad tuomet dalininkas kreiptųsi į teismą dėl jo dalies atskyrimo ir tada dėl vertės nustatymo.

Lauksime Jūsų patarimo.

© Teisininkai :

2017-08-13 14:15
 Kiekvienas bendrasavininkas turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti nustatyti naudojimosi tvarką, jei yra tokia situaciją. Asmuo gali valdyti savo turtą nepažeisdamas jūsų interesų kaip bendrasavininkų. Jei problema opi, galite patys kreiptis į teismą, kad nustatytų konkrečias dalis.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5085&forum=4