Dėl žemės sklypo atsidalijimo(pasidalinimo) : Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Dėl žemės sklypo atsidalijimo(pasidalinimo)

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5231&forum=4


© Svetys :

2018-04-16 16:32
 Laba diena,
Situacija tokia - Yra žemės sklypas 3,5000 ha. Unikalus Nr.4142-1100-0064, kadastrinis adresas 0101/0157: 64 Vilniausm. k.v., esančio Paeglinės g. Nr. 37A.(toliau žemės sklypas) Šitas žemės sklypas turi daug bendrasavininkų. Prieš 10 metų mano šeima pardavė 1 ha iš bendro(3,5000 ha) žemės sklypo kitam žmogui, tačiau neatsidalino registre(liko tas pats žemės sklypas 3,5000 ha). Yra dokumentai parodantys kur prasideda ir pasibaigia kiekvieno šeimininko žemė. Ir dabar, mes norime atsidalinti nuo to žmogaus ir pasidalinti tarp šeimos narių likusiuos 2,5000 ha.
Tačiau pasirodo, kad savivaldybė yra numačiusi planuose kelią pro tą 1 ha, kurį mes pardavėm kitam žmogui. Ir tas žmogus reikalauja iš likusiu žemės sklypo savininkų kompensacijos už numatytą kelią kuris atima maždaug 15-20 arų iš jo 1 ha. Reikalauja kompensuoti puse kelio t.y 8-10 arų - pinigais arba žeme. Gaunasi, kad jeigu mes norime atsidalinti nuo jo, privalome atiduoti jam žemės gabala, arba sumokėti pinigus, antraip sako - "Nieko Jums nepasirašysiu"(va toks šantažas). Savivaldybė reikalauja atiduoti keliui numatytą žemę, kai bus daromas žemės sklypo atidalinimas, arba paskirties keitimas ir panašiai, taip pat neduoda leidimo statyti namą, kol neatiduos jiems keliui numatytos žemės. Tai yra - nieks negali nieko padaryti su žemės sklypu kol neatiduosim tos žemės numatytam keliui(15-20 arų) - Vilniaus miesto savivaldybei.
Mūsų šeima nori atsidalinti nuo to šeimininko turinčio 1 ha žemės ir pasidalinti tarp šeimos narių likusiuos 2,5000 ha, užregistruoti, pakeisti paskirtį. Nenorime nieko jam kompensuoti, nes tai nėra mūsų žemė, ir ne mūsų problemos.
Su tuo keliu tas žmogus gaus visas magistrales - elektrą, kanalizaciją, greičiausiai dujas. Be to pats KELIAS kuris nemokamai bus pravestas per jo žemės sklypą(geras, betoninis kelias). Mano manymu tai yra labai gera kompensacija. Ir jeigu mes netgi atiduosime savo žemės gabalą, mes nesame užtikrinti, gal po kurio laiko pasikeis žemės planai ir išvis nebus to numatyto kelio, arba atsiras kelias ir pro mūsų 2,5000 ha. KAS mums tada kompensuos?
Va tokia problema.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5231&forum=4