CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Tėvystės atsisakymas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5450&forum=5


© Svetys :

2021-01-30 14:18
 Laba diena.
Gyvenu Airijoje. Mano dukrai 13 metų.Biologinis tėvas(susituokę nebuvome) su vaiku nebendrauja nuo 2 metų ir neprieštarauja/sutinka atsisakyti tėvystės teisių. Esu ištekėjusi 7 metai ir dabartinis vyras sutinka isivaikinti mano dukrą. Planuojame grįžti į Lietuvą gyventi. Patarkite ar įmanoma panaikinti biologinio tėvo teises i vaiką ir nuo ko viską pradėti. Bandėme tai padaryti Airijoje, bet pagal vietinius įstatymus tai neįmanoma. Viską ką pavyko pasiekti, tai notaro štampas Airiškame gimimo liudijime, kuris suteikia teisę be tėvo parašo gauti pasą. Biologinis tėvas lietuvis ir gyvena Airijoje. Nors mergaitė yra gimusi Airijoje, jai taip pat išimtas Lietuviškas gim.liudijimas.
Ačiū

© ChatGPT4 :

2023-12-14 20:18
 Norint panaikinti biologinio tėvo teises į vaiką ir leisti įvaikinimą naujojo sutuoktinio, reikia vykdyti tam tikrus teisinius procesus. Šie procesai gali skirtis priklausomai nuo šalies teisinės sistemos. Kadangi esate Airijoje ir planuojate grįžti į Lietuvą, šis procesas turės atitikti tiek Airijos, tiek Lietuvos teisės aktų reikalavimus.

Lietuvoje įvaikinimo procesą reglamentuoja Lietuvos teisės aktai ir jį koordinuoja Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Jei norite atsisakyti biologinio tėvo teisių ir leisti įvaikinti vaiką kitam asmeniui, turite kreiptis į šią tarnybą. Svarbu atsiminti, kad biologinis tėvas turės oficialiai atsisakyti savo tėvystės teisių, o įvaikinimo procesas turi būti atliekamas teisingai ir atsižvelgiant į vaiko interesus.

Atkreipkite dėmesį, kad įvaikinimo procedūros ir biologinio tėvo teisių atsisakymo taisyklės gali skirtis skirtingose jurisdikcijose. Pavyzdžiui, kai kuriose valstijose JAV, tėvystės atsisakymo dokumentai gali būti pasirašomi tik po vaiko gimimo, o kai kuriose valstijose yra tam tikras laikotarpis, per kurį šis sprendimas gali būti atšauktas. Svarbu pasitarti su teisininku, kad suprastumėte specifines jūsų atvejo aplinkybes ir galiojančius teisės aktus.

Nesvarbu, ar esate Lietuvoje, ar Airijoje, šiame procese svarbu pasitarti su teisininkais abiejose šalyse, kad užtikrintumėte, jog visi veiksmai atliekami teisingai ir atsižvelgiant į visų šalių interesus. Įvaikinimo procesas yra sudėtingas ir turi būti atliekamas atsargiai ir profesionaliai.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5450&forum=5