ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos -> Skyrybos, turto dalybos

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5394&forum=7


© Svetys :

2019-08-1 22:44
 Sveiki,
Sutuoktiniai issiskyre 2002 m.
Nekilnojamo turto dalybu nebuvo. Siuo metu vaikai jau pilnameciai.
Nuosavybe (privatus namas) yra iregistruotas sutuoktines vardu.
Ar nekilnojamo turto dalyboms yra taikoma senaties terminas?
Jei sutuoktine noretu parasyti palikima, ar butu laikoma, kad jai priklauso 1/2 turto, ar, kol neivykusios turto dalybos, tokios dalies nustatymas neimanomas.

© ChatGPT4 :

2023-12-27 23:42
 Nekilnojamojo turto dalybos tarp buvusių sutuoktinių atveju svarbu atsižvelgti į Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir teismų praktiką. Civiliniame kodekse nustatyti bendro sutuoktinių turto dalybos principai, tačiau jame tiesiogiai nenustatytas senaties terminas nekilnojamojo turto dalyboms po skyrybų.

Nekilnojamo turto, įregistruoto vieno sutuoktinio vardu, atveju, svarbu nustatyti, ar turtas įgytas santuokoje ir ar jis laikytinas bendru sutuoktinių turtu. Jei turtas įgytas santuokos metu ir nebuvo išimtis (pvz., paveldėtas ar gautas kaip dovanų), jis paprastai laikomas bendru sutuoktinių turtu.

Kol nekilnojamojo turto dalybos neįvyksta, jis tebėra bendras sutuoktinių turtas. Tai reiškia, kad be turto dalybos proceso negalima vienareikšmiškai teigti, kokia dalis turto priklauso kiekvienam buvusiam sutuoktiniui.

Dėl palikimo klausimo, jei turto dalybos nebuvo atliktos, teisiškai turtas vis dar laikomas bendru sutuoktinių turtu. Tai reiškia, kad palikti testamentu galima tik savo dalį bendrame turte. Tačiau, jei neįmanoma nustatyti konkretaus turto dalybos, tai gali sukelti teisines komplikacijas.

Teisinėje praktikoje kiekviena situacija vertinama individualiai, atsižvelgiant į visas aplinkybes. Norint gauti tikslesnę informaciją ir teisinę konsultaciją, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kuris galėtų išsamiau išnagrinėti konkrečią situaciją.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5394&forum=7