asmens pripazinimas neveiksniu : SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos -> asmens pripazinimas neveiksniu

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=4959&forum=8


© Svetys :

2017-02-6 14:55
 Tvarkomes dokumentus mamos, del pripazinimo neveiksnia. Gavome isvadas is socialinio skyriaus, kuriomis patvirtinama, kad mamai reikalingas globejas. Klausimas butu toks, ar teismui prasyma siuncia socialinis skyrius, ar mes turime patys tuo pasirupinti? Kiek supratau, kad siuo klausimu i teisma gali kreiptis pats asmuo, kuriam reikalingas globejas, (musu atveju tai neimanoma, nes yra visiska negalia turintis asmuo), rupybos ir coc. institucijos, arba prokuroras. Kas idomiasiai, kad net pati socialine, parasiusi isvadas, negalejo mums pasakyti , kas toliau.
Pagarbiai

© Teisininkai :

2017-02-6 22:59
 Gali kreiptis ir artimieji.

© Vaidotas :

2017-02-7 08:15
 Sveiki,
blanką dėl asmens pripažinimo neveiksniu galima parsisiųsti iš čia http://www.teisesgidas.lt/modules/mydownloads/singlefile.php?lid=62
Pagarbiai Vaidotas S.

© Vaidotas :

2017-02-7 10:21
 kas gali paduoti pareiškimą dėl neveiksnaus asmens apibrėžia CPK 463 straipsnis. Pareiškimo padavimas
1. Pareiškimą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje gali paduoti:
1) asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, sutuoktinis;
2) asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, tėvai, pilnamečiai vaikai;
3) globos (rūpybos) institucija;
4) prokuroras.
2. Pareiškimą dėl nepilnamečio fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje galima paduoti ne anksčiau kaip likus šešiems mėnesiams iki asmens, kuris turėtų būti pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pilnametystės.
3. Pareiškimą pripažinti fizinį asmenį neveiksniu tam tikroje srityje padavęs asmuo gali iki bylos nagrinėjimo užbaigimo reikalavimą pakeisti ir prašyti tą asmenį pripažinti ribotai veiksniu tam tikroje srityje, o pradiniame pareiškime prašęs fizinį asmenį pripažinti ribotai veiksniu tam tikroje srityje – prašyti jį pripažinti neveiksniu tam tikroje srityje.
4. Asmuo, kuris padavė aiškiai nepagrįstą pareiškimą dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, teismo nutartimi gali būti nubaustas nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų bauda. Iš šio asmens taip pat priteisiamos bylinėjimosi išlaidos.
5. Pareiškimą dėl nepilnamečio pripažinimo veiksniu (emancipuotu) gali paduoti pats nepilnametis, jo tėvai, rūpintojas ir globos (rūpybos) institucija.
6. Pareiškimą dėl nepilnamečio nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų teisės savarankiškai disponuoti savo pajamomis bei turtu apribojimo ar atėmimo gali paduoti vaikų globos (rūpybos) institucija, prokuroras ir kiti suinteresuoti asmenys. Nagrinėjant šį pareiškimą, mutatis mutandis taikomos šio skyriaus ketvirtojo skirsnio nuostatos.

Valetudo grupė
http://www.teisesgidas.lt

Temos URL
http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=4959&forum=8