Darbo teise : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Darbo teise 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#7001: Svečiai
#3: Vartotojai
#7477: Registruoti vartotojai

# Strikse
# raskik99
# tornadas


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Darbo teise


  
Ši tema uždaryta  Atspausdinti temą 

Svetys # 5
Laba diena!

Iš to, kad buvo pateikti 2 pasiūlymai, sprendžiu, kad darbdavys nori nutraukti darbo sutartį pagal LR darbo kodekso 129 str. 1 d., t.y., visų pirma pasiūlo žemesnės kvalifikacijos, žemesnes pareigas (automatiškai mažiau apmokamas) ir jei šis pasiūlymas bus nepriimtas (kiek supratau, turėjote dėl šio pasiūlymo apsispręsti iki 2009-03-10), tuomet Jus turėtų atleisti, tačiau įspėjimas apie atleidimą turėtų būti duotas ne prieš 4 dienas, o 2 mėnesius prieš atleidimą ir toks įspėjimas turėtų būti Jūsų pasirašytas (t.y., įspėjimo apačioje turėtumėt parašyti: "Susipažinau: vardas, pavardė, data, parašas") arba kitas variantas - darbdavys Jums galėjo įteikti šį pasiūlymą registruotu laišku. Jeigu Jums iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, jeigu Jums nėra aštuoniolikos metų, turite neįgalumo pažymėjimą (nesvarbu koks nedarbingumo lygis), jei auginante vaikus (-ą) iki keturiolikos metų, su Jumis darbo sutartis gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus (esminį darbdavio interesų pažeidimą reikėtų gerokai pasistengti įrodyti teisme), ir šiais atvejais apie atleidimą turi būti pranešta pasirašytinai prieš 4 mėnesius. iuo atveju, jei Jus nori atleisti nepasibaigus įspėjimo terminui (2 mėnesiai arba 4 mėnesiai), tai Jūsų atleidimo data yra laikoma po įspėjimo termino pabaigos ir iki šio termino pabaigos Jums turėtų sumokėti visas su darbo santykiais susijusias sumas (atlyginimas, automobilio nuoma, kompensacija už nepanaudotas atostogas ir t.t.). Jeigu šių sumų darbdavys nesumoka, tai teismas tikrai jas priteis. Pasiūlymui pereiti į žemesnes pareigas nėra nustatyta jokių terminų, tačiau terminas turėtų būti protingas. Kas yra protingas terminas - kiekvienu atveju nustatoma atskirai.

Jeigu Jūs auginate vaiką iki 3 metų, tai pasiūlyti pareiti į žemesnės kvalifikacijos, žemesnes pareigas ir vėliau atleisti Jūsų iš viso neturi teisės.

Klausimėlis - ar Jus įspėjo apie atleidimą tuomet, kai turėjote nedarbingumo lapelį ir apie nedarbingumą darbdavys buvo informuotas? Jeigu taip, tai toks pasiūlymas (nutraukti darbo sutartį ir atleisti) yra neteisėtas ir pasiūlymas nutraukti darbo sutartį turėtų būti pakartotas po to, kai Jūs grįšite į darbą pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui. Jeigu aukščiau nurodyti pasiūlymai buvo pateikti Jums iki nedarbingumo lapelio gavimo, tai įspėjimo apie atleidimą iš darbo terminai (2 mėn., 4 mėn.) pratęsiami nedarbingumo laikotarpiui.

Sunku patarti, ką Jums šiuo atveju daryti. Reikėtų įvertinti savo finansinę padėtį, kokią turite specialybę, ar šiuo metu Jums būtų lengva susirasti darbą, ir priimti atitinkamą sprendimą: priimti pasiūlymą dėl perkėlimo į žemesnes pareigas ar ne. Jeigu ne - tuomet pasiruošti darbo sutarties nutraukimui, tačiau reikėtų išanalizuoti, ar nutraukdamas darbo sutartį darbdavys nepažeidžia įstatymų, o jei pažeidžia - kreiptis į atitinkamas valstybės institucijas dėl visų su darbo santykiais susijusių bei kitų (advokato išlaidos, pašto išlaidos ir kt.) priteisimo.

Sėkmės Jums.

[ Redaguotas Palade 10.03.2009 - 17:07 ]
»10.03.09 - 16:26
Ši tema uždaryta  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® del ilgalaikio darbo ismoku
Svetys
03.06.20 22:31
071
® del ilgalaikio darbo ismoku
Svetys
03.06.20 22:30
055
® del darbo sutarties nutraukimo
Svetys
05.05.20 10:52
0106
® dėl ilgalaikio darbo išmokų mokamų ir savivaldybės biud
Svetys
06.03.20 15:12
0181
® Darbo sąlygos
AnaZ
14.02.20 09:18
0210
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.4171 sekundės -