DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : NT dalies pardavimas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#486: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  NT dalies pardavimas


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Laba diena,
rasau Jums su tokiu klausymu.

Turiu NT Vilniaus mieste. 2ju kambariu butas. Man priklausanti dalis yra 52%. Siuo metu neguenu Lietuvoje ir noreciau parduoti savo dali. Sakykite prasau ar teisikai galiu parduoti ar uzstatyti savo buto dali be kito savininko rastisko sutikymo? Ar pardavimu atveju reiketu isigyti antra mokejimo knygute ir veski atskira byla? Is anskto dekoju uz pagalba.
»22.08.18 - 14:57

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Jūsų klausimas apie 52% buto dalies pardavimą ar įkeitimą Vilniuje be kito savininko raštiško sutikimo susijęs su kelias teisinėmis sritimis, įskaitant bendrąją dalinę nuosavybę ir nekilnojamojo turto pardavimą. Štai išsamus atsakymas į jūsų klausimą:

1. **Pardavimas ar Įkeitimas be Kito Savininko Sutikimo**:
- Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 4.78 straipsnį, bendrosios dalinės nuosavybės objektą gali valdyti, naudoti ir disponuoti kiekvienas bendraturtis, jeigu nesusitarta kitaip. Taigi, teoriškai, jūs galite parduoti ar įkeisti savo buto dalį be kito savininko raštiško sutikimo.
- Tačiau, jei yra sudarytas bendraturčių susitarimas, kad pardavimui ar įkeitimui reikalingas kitų bendraturčių sutikimas, toks susitarimas yra privalomas.

2. **Mokėjimo Knygelė ir Atskira Byla**:
- Pardavus ar įkeitus dalį buto, mokėjimo knygelė lieka bendra, nes ji susijusi su visu butu, o ne tik su jūsų dalimi. Vis dėlto, naujajam savininkui gali prireikti naujos mokėjimo knygelės, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių ir komunalinių įmonių reikalavimų.
- Dėl atskiros bylos: pardavus buto dalį, paprastai nereikia atidaryti atskiros bylos. Buto pardavimo sutartis registruojama Registrų centre, o visos kitos su pardavimu susijusios procedūros vykdomos pagal nustatytą tvarką.

3. **Rekomendacijos**:
- **Konsultacija su Notaru ar Teisininku**: Prieš parduodant ar įkeičiant savo buto dalį, labai svarbu pasikonsultuoti su notaru ar teisininku. Jie padės jums tinkamai sudaryti buto pardavimo ar įkeitimo sutartį, įvertinti galimus susitarimus tarp bendraturčių ir išvengti galimų problemų ateityje.
- **Derybos su Kitu Buto Savininku**: Nors teisiškai galite parduoti savo dalį be kito savininko sutikimo, visada geriau yra derėtis ir informuoti kitą savininką apie jūsų ketinimus. Tai gali padėti išvengti nesusipratimų ar konfliktų ateityje.

Santrauka: Jūs, kaip 52% buto dalies savininkė, teoriškai galite parduoti ar įkeisti savo dalį be kito savininko sutikimo, nebent yra susitarimas, reikalaujantis tokio sutikimo. Vis dėlto, rekomenduojama pasikonsultuoti su teisininku ar notaru ir tinkamai informuoti kitą bendrasavininką apie jūsų ketinimus.
Papildant ankstesnį atsakymą, svarbu paminėti, kad pardavus bendrosios dalinės nuosavybės objekto dalį, kiti bendraturčiai gali turėti pirmumo teisę įsigyti tą dalį pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas.

1. **Pirmumo Teisės Informavimas**:
- Pagal CK 4.91 straipsnį, pardavėjas turi informuoti kitus bendraturčius apie ketinimą parduoti savo dalį ir pasiūlyti jiems pirma pirkti šią dalį už tą pačią kainą ir sąlygas, kurias siūlo trečiajam asmeniui.
- Šis informavimas yra svarbus, nes leidžia kitiems bendraturčiams pasinaudoti savo pirmumo teise įsigyti dalį. Informavimas turi būti atliktas raštu, nurodant pardavimo sąlygas, ir suteikiant pakankamai laiko atsakyti.

2. **Pirmumo Teisės Laikotarpis**:
- Bendraturtis, kuriam siūloma pirkti dalį, turi per nustatytą laikotarpį, kuris paprastai yra nurodytas Civiliniame kodekse ar bendraturčių susitarime, pareikšti savo norą pirkti tą dalį. Jei per šį laikotarpį bendraturtis nepareiškia noro įsigyti dalies, pardavėjas gali ją parduoti trečiajam asmeniui.

3. **Teisinės Pasekmės**:
- Jei bendraturtis, turintis pirmumo teisę, nusprendžia pirkti dalį, turi būti sudaroma pirkimo-pardavimo sutartis. Jei bendraturtis nusprendžia nepirkti, pardavėjas gali parduoti dalį trečiajam asmeniui pagal iš pradžių pateiktas sąlygas.
- Jeigu pardavėjas nepaiso pirmumo teisės ir parduoda dalį trečiajam asmeniui be tinkamo informavimo, pardavimas gali būti pripažintas negaliojančiu.

Santrauka: Prieš parduodant dalį bendrosios dalinės nuosavybės objekto, būtina informuoti kitus bendraturčius apie pardavimą ir suteikti jiems galimybę pasinaudoti pirmumo teise. Jei pirmumo teisė nėra laikomasi, tai gali sukelti teisines pasekmes, įskaitant pardavimo negaliojimą. Todėl, prieš atliekant pardavimo procesą, labai svarbu įsitikinti, kad visi teisiniai reikalavimai yra tinkamai įvykdyti.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»31.12.23 - 13:15 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.18295 sekundės -