DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Įdarbinimo paslaugos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1051: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Įdarbinimo paslaugos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki,ar už įdarbinimo paslaugas privaloma mokėti,jei paslaugomis nebuvo pasinaudota. Įdarbinimo agentūra pasitelkusi skolų išieškojimo įmonę reikalauja sumokėti sumą,įvardintą sutartyje depozitu. Sutartis buvo atsiųsta į elektroninį paştą,bet nepasirašyta e-parašu. Kadangi įmonė reikalavo pinigų,buvo nutraukti,bet kokie susirašinėjimai.Ar mes privalome sumokėti?
»29.04.19 - 16:27

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Pagal Lietuvoje galiojančią teisinę tvarką, privačios įdarbinimo agentūros negali reikalauti, kad įdarbinami asmenys visiškai arba iš dalies sumokėtų už įdarbinimą. Ši nuostata įsigaliojo 2020 m. kovo 19 d., remiantis Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijos nuostatomis. Paprastai įdarbinimo agentūrų paslaugos yra nemokamos, tačiau gali būti siūlomos papildomos mokamos paslaugos, pavyzdžiui, gyvenimo aprašymo (CV) parengimas ar konsultavimas.

Remiantis TDO Konvencijos 7 straipsniu, privačios įdarbinimo agentūros negali reikalauti, kad darbuotojai visiškai arba iš dalies sumokėtų bet kokius mokesčius ar padengtų bet kokias išlaidas, tai reiškia, kad kandidatas jokiu atveju mokesčių mokėti neprivalo. Be to, 2009 metų gruodžio mėnesį Lietuvos Seimas priėmė Darbo kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, pagal kurias įdarbinimo veikla užsiimančios agentūros nebegali imti mokesčio iš savo klientų.

Atsižvelgiant į šią informaciją, jei įdarbinimo agentūra reikalauja mokėti už nepasinaudotas paslaugas, tokie reikalavimai gali būti neteisėti. Jei sutartis nebuvo pasirašyta elektroniniu parašu, tai taip pat gali turėti įtakos sutarties galiojimui. Tačiau verta paminėti, kad elektroninio parašo nebuvimas ne visada reiškia, kad sutartis yra negaliojanti. Kiekvienos sutarties teisėtumas priklauso nuo jos turinio ir aplinkybių, kaip sutartis buvo sudaryta.

Situacijoje, kai agentūra pasitelkia skolų išieškojimo įmonę, rekomenduočiau kreiptis į teisininką, kad gautumėte asmeninę teisinę konsultaciją ir nustatytumėte, ar esate įsipareigoję mokėti minėtą sumą. Taip pat galite kreiptis į vartotojų teisių apsaugos tarnybas, kad gautumėte papildomą pagalbą ir patarimus šioje situacijoje.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»28.12.23 - 21:55 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.22671 sekundės -