DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Dėl išeitinės kompensacijos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1555: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Dėl išeitinės kompensacijos


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Įstaigoje dirbu 33 metus. Išeinu savo noru, ar priklauso išeitinė kompensacija ir už kiek mėnesių?
»09.02.21 - 14:43

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvoje išeitinės kompensacijos mokėjimas priklauso nuo darbo sutartyje ar kolektyvinėse sutartyse nustatytų sąlygų. Pagal bendras Lietuvos Darbo kodekso nuostatas, išeitinė kompensacija paprastai numatoma darbuotojams, kurie atleidžiami dėl darbo vietų mažinimo ar įmonės likvidavimo. Jei išeinate iš darbo savo noru, paprastai išeitinė kompensacija nenumatoma, nebent tai yra aiškiai nurodyta jūsų darbo sutartyje ar kolektyvinėje sutartyje. Svarbu perskaityti savo darbo sutarties sąlygas ir pasitarti su personalo skyriumi ar teisininku, kad sužinotumėte tikslią informaciją, susijusią su jūsų konkrečiu atveju.
Lietuvoje, kai darbuotojas išeina iš darbo savo noru sulaukęs pensinio amžiaus ir įgijęs teisę į senatvės pensiją, jam paprastai priklauso išeitinė išmoka. Ši išeitinė išmoka yra lygi dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžiui. Svarbu pažymėti, kad išeitinė išmoka priklauso, jeigu darbuotojas dirba pagal neterminuotą darbo sutartį ir informuoja darbdavį apie savo sprendimą išeiti iš darbo ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų, nurodydamas, kad išeina dėl pensinio amžiaus pasiekimo arba remdamasis 56 Darbo kodekso straipsniu【35†source】【37†source】.

Be to, jeigu darbuotojas nesutinka su tam tikrais pasikeitimais darbe, pavyzdžiui, darbo užmokesčio mažinimu, jis taip pat turi teisę išeiti iš darbo ir gauti atitinkamą išmoką. Šiuo atveju darbuotojas turėtų aiškiai informuoti darbdavį apie savo sprendimą išeiti iš darbo dėl nesutikimo su darbo sąlygų pasikeitimais【38†source】.

Tačiau yra išimtys, susijusios su terminuotomis darbo sutartimis. Jei asmuo buvo priimtas į darbą tik trumpam laikotarpiui ir per tą laikotarpį sulaukė pensinio amžiaus, išeitinė išmoka gali nebūti mokama【38†source】.

Rekomenduoju kreiptis į darbdavį arba atitinkamą specialistą, jei turite papildomų klausimų ar norite gauti tikslesnę informaciją, susijusią su Jūsų konkrečia situacija.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»14.12.23 - 20:14 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.18394 sekundės -