Re: Alimentai : ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Re: Alimentai 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#15776: Svečiai
#1: Vartotojai
#7469: Registruoti vartotojai

# Moderator


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Re: Alimentai


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena,
As irgi noreciau uzduoti klausima, o ka daryti jei buvusi zmona paduoda mane alimentu teikdama, kad as nesirupinu vaiku, nors as apiperku drabuziais, nuperku visas prekes reikalingas mokslams, visos ekskursijos, bureliai. tik kad vaikas miega pas mama, o ne pas mane, nors i menesi 6,7 kartus miega ir pas mane. Paskaiciavau kad i menesi isleidziu apie 500, 600 lt, aisku cekius turiu.
Kaip manote ar turiu galimybe nemokeri alimentu, o toliau rupintis vaiku pats?
»01.02.10 - 16:41

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

VaidotasIšŠiauliai


Laba diena.
1. Manau reiktų kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžių ir salygos pakeitimo tik jeigu vaikų mama nesutinka, kad teiktumėte paramą natūra.
2. tik jeigu nepavyksta su mama susitarti dėl bendravimo suv aiku irteikimo paramos natūra kreiptis į teismą dėl išlaikymo sąlygų pakeitimo, t.y. dėl teismo sprendimo peržiūrėjimo ir išlaikymo sąlygų patikslinimo, t.y. kad teikiant apramą natūra, t.y. bendraujant su vaiku patiriamas išlaidos būtų įskaitomos , kaip tinkamos vaikui išlaikyti ir jeigu vaikas atitinkamą laiką praleidžia su jumis, tai už tą atitinkamą laiką turėtumėte būti atleistas ir nuo tieioginio išlaikymo mokėjimo mamai. Pvz. vasaros atostogas praleidžia vaikas su jumis, visą mėnesį gyvena pas jus ir jūs juo rūpinatės, teikiate išlaikymą, tai už tą laikotarpį neturėtumėte mokėtiišlaikymo, o kadangi tuo metu faktinė gyvenamoji vieta yra su jumis, o ne su mama, tai, mama turėtų tą mėnesį skirti išlaikymui pinigų, tačiau jeigu ji jų neskirai, tai kitą mėnesį kai vaikas būna su ja , jūs turėtumėte būti atleistas nuovaiko išlaikymo įskaitant, mamos skolą(pareigą) kurios ji neatliko, nes vaikus išlaikyti priklauso po lygiai abiems, nesvarbu,kur pagrindinė vaiko gyvenamoji vieta yra.
Teismas vadovaudamais protingumo kriterijais gali palikti nutartį dėl išlaikymo nepakeistą, jeigu šie argumentai jo neįtikintų, bet ką nusppręs teisėjas sunku pasakyti, kiekvienas turi savo nuomonę, kas yra protinga, o kas ne.
Pagarbiai Vaidotas.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»01.02.10 - 23:22 Anketa Aplankyti tinklapį

Svetys # 3
Laba diena,
Pataisykite tada mane, jei as klystu, vadinasi iseitu taip, kad kiekviena mama auginanti vaika, gali prisiteisti sau alimentus ir teismas net neziuri i ta fakta, kad tevas vaiku rupinasi daugiau nei mama? t.y. skire jam daigiau pinigu. Ir dar vienas klausimas, as ieskijau pavizdziu teismo praktikos, bet niekur neradau, kad mamai butu nepriteisti alimentai, del to kad jos pareiskimas buvo melagingas ir kad neirodytas tas faktas kad tevas nesirupina savo atzala. Buciau labai dekingas. Aciu uz atsakyma. :-)
»02.02.10 - 10:57

§Vaidotas # 4
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

VaidotasIšŠiauliai


Laba diena.
tokios būtent teismų praktikos kokios rpašote ir man nepavyko rasti, tačiau artimiausia jūsų ieškomai praktima manyčiau būtų ši
Civilinė byla Nr. 3K-3-606/2008
Procesinio sprendimo kategorijos: 75.4.3; 75.5; 75.7; 75.8; 77.4.2; 78.2.1 (S)
LIETUVOS AUKŠČIAUSIASIS TEISMAS
2008 m. gruodžio 16 d.
santrauka <...>
LAT apeliacinę nutartį paliko nepakeistą.
Ieškovas prašė patvirtinti sutuoktinių gyvenimą skyrium, nustatyti nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą su tėvu ir priteisti išlaikymą bei padalyti bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgytą turtą. Atsakovė priešieškiniu prašė šalių santuoką nutraukti dėl ieškovo kaltės, nes jis piktnaudžiavo alkoholiu ir despotiškai elgdavosi, nustatyti nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą su ja, priteisti išlaikymą ir padalyti turtą pagal jos projektą. Pirmosios instancijos teismas ieškinį atmetė, priešieškinį tenkino, apeliacinės – ieškinį iš dalies tenkino, atsakovė padavė kasacinį skundą.
LAT konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas pagrįstai nurodė, jog santuoka iširo dėl abiejų sutuoktinių kaltės, ir pagrįstai padalijo turtą natūra, pripažinęs, jog vaikų teisių ir teisėtų interesų apsaugos užtikrinimas ir kiekvieno šeimos nario teisė bei reali galimybė turėti būstą yra reikšmingi kriterijai, pasirenkant šį turto padalijimo būdą. Taip pat apeliacinės instancijos teismas, nustatydamas vaikų gyvenamąją vietą su ieškovu, bylos duomenimis, turinčiu galimybių užtikrinti vaikams tinkamas, jų interesus atitinkančias gyvenimo ir auklėjimo sąlygas, nepažeidė nei CK normų, nei LAT suformuotos teisės taikymo ir aiškinimo praktikos. Bylos duomenimis, vaikai nuo 2005 m. liepos mėnesio nuolat gyvena su tėvu ir nesutinka gyventi su motina, todėl teismas pagrįstai atsižvelgė į jų norą. Tai, kad apeliacinės instancijos teismas nenustatė motinos bendravimo su vaikais tvarkos, nelaikytina sprendimo spraga, nes toks teismo sprendimas nesudaro kliūčių motinai ir tėvui geranoriškai nuspręsti dėl bendravimo su vaikais tvarkos. Kadangi tėvai gyvena skirtingose valstybėse, dėl atstumo motina negalėtų bendrauti su vaikais tam tikru nustatytu laiku. Tik tėvams nepavykus pasiekti susitarimo dėl bendravimo su vaikais, šis klausimas turėtų būti sprendžiamas atitinkamų tarnybų.
Pilnas tekstas http://www.teisesgidas.lt/i.php?search=http://www.lat.lt/3_nutartys/senos/nutartis.aspx?id=33773
ir
LAT Civilinė byla Nr. 3K-3-49/2010 Procesinio sprendimo kategorija 78.2.1 (S)
santrauka<..>
LAT iš dalies panaikino apeliacinės instancijos teismo nutartį ir šioje dalyje grąžino bylą nagrinėti iš naujo apeliacinės instancijos teismui.
Ieškovė prašė nutraukti jos ir atsakovo santuoką dėl atsakovo kaltės, priteisti vaikų išlaikymui butą ir padalyti santuokoje įgytą turtą, nukrypstant nuo lygių dalių principo. Atsakovas priešieškiniu prašė nutraukti santuoką dėl abiejų sutuoktinių kaltės, priteisti vaikams po 400 Lt kas mėnesį ir iškeldinti atsakovę iš ginčo buto. Pirmosios instancijos teismas ieškinį tenkino iš dalies, o apeliacinės instancijos teismas sprendimą pakeitė. Ieškovė pateikė kasacinį skundą.
LAT konstatavo, kad teismai pagrįstai nustatė išlaikymą nepilnametėms dukterims periodinėmis išmokomis, o ne Lietuvoje esančiu nekilnojamuoju turtu, nes atsakovas dirba, gauna pastovias pajamas, o ieškovė su vaikais gyvena Belgijoje, kas apsunkintų priteisto nekilnojamojo turto priežiūrą, su juo susijusių prievolių (mokėti mokesčius, išlaikyti, saugoti) vykdymą. Apeliacinės instancijos teismas pagrįstai atsisakė nustatyti uzufruktą į Lietuvoje atsakovo turimą gyvenamąją patalpą, kadangi ieškovė su vaikais gyvena, dirba bei mokosi užsienyje. Kita vertus, sumažindamas išlaikymą nuo 500 Lt iki 400 Lt, teismas nesiaiškino, kokie yra ginčo šalių dukterų poreikiai, nenustatė, ar 1 MMA dydžio išlaikymas kas mėnesį kiekvienai iš dukterų yra pakankamas jų būtiniems poreikiams tenkinti, visapusiškai neištyrė aplinkybių, susijusių su ieškovės ir atsakovo turtine padėtimi, nesiaiškino, ar mergaičių tėvų galimybės teikti išlaikymą lygios, ar vieno iš tėvų turtinė padėtis neleidžia teikti didesnio išlaikymo, todėl šioje dalyje byla grąžinta apeliacinės instancijos teismui nagrinėti iš naujo

Pagarbiai Vaidotas


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»02.02.10 - 16:42 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® alimentai pilnamečiui vaikui
Eglema
23.04.19 11:18
0599
® Re: del likviduojamos istaigos darbuotoju atleidimo
mindesitas
13.08.17 14:14
11797
® Re: Noriu nuomos uz is manes nusavintos sklypo dalies
simasox
21.03.17 15:47
22135
® Re: Dėl žalos atlyginimo iš draudiko
VaidaRose
24.01.17 16:37
11930
® Re: parama būstui įsigyti
Svetys
18.12.16 14:05
12391
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.59768 sekundės -