SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Ar teisingai elgiasi dėl soc.pašalpos? 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#5799: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » SOCIALINĖ PARAMA, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Ar teisingai elgiasi dėl soc.pašalpos?


  
  Atspausdinti temą 

§Jolantuks # 1
Naujokas
Naujokas

Jolantuks





Labas vakaras,esu išsiskyrusi,bedarbė,turiu dukrą moksleivę,iki pat šiol gaudavau soc.pašalpą.Bet nuo šių metų tvarkant dokumentus pašalpos pratęsimui,soc.darbuotoja perspėjo,kad pagalvočiau ar aš galiu jos prašyti,nes žino,kad turiu draugą(tada jis stovėjo biržoje)anksčiau važinėdavo dirbt į užsienį,grįžęs kartais pasisvečiuodavo pas mane savaite-dvi,tad jis yra man priskaitomas kaip sugyventinis,bandžiau aiškinti,kad jis tik svečiuose pabūna,padeda atlikt smulkius buitinius darbelius,jokio atlyginimo savo jis man neduodavo(juk ir nepriklauso)..perspėjo,kad komisijos tikrins,užtiks svečiuose,turėsiu įrodyt,kad negyvenam kartu..Na kadangi išsigandau tokių soc.darbuotojos išaiškinimų,paklausiau ką daryt tokiu atveju,kad viskas būtų teisinga,patarė draugą įtraukt kaip sugyventinį,tą padariau..permasčiau,kad čia nesąmonė gryna,noriu atgal gražint man skirtą jo pašalpos dalį už 1 mėn.. šiuo metu draugas vėl dirba ,ir tikrai nemanau,kad būtų teisinga jį įtraukt kaip sugyventinį..Tad noriu paklausti ,ar privalau įrodinėt kažkokiom komisijom,kad jis tik draugas,kokiu atveju tampama sugyventiniais?Ačiū už atsąkymą :-)
»04.02.14 - 20:11 Anketa

§tadas91 # 2
Kandidantas į intelektinius rėmėjus
Kandidantas į intelektinius rėmėjus

tadas91





Laba diena.
nuo 2014 sausio įsigaliojo naujos tvarkos pagal kurias perduota ar socialinės pašalos tvarkytojai sąžiningi, jeigu sutaupomi pinigai, jie lieka savivaldybei.
Teismų praktikoje yra išaiškinta, kad kai nesusituokę asmenys gyvena drauge, jų gyvenimas yra ne epizodinis, trunka ilgą laiką, kartu tvarko ūkį, asmeninėmis lėšomis ir bendru jų pačių darbu kuria turtą, pripažįstama esant asmenų susitarimą dėl jungtinės veiklos sukuriant bendrąją dalinę nuosavybę (LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. kovo mėn. 28 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-134/2011; LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. spalio mėn. 24 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-410/2011; ir kt.).
Minėtos aplinkybės gali būti įrodinėjamas visais įmanomais įrodymais: liudytojų (kaimynų, giminaičių, draugų ir kt.) parodymais, įvairiais rašytiniais įrodymais (pvz.: laiškais, siuntų pristatymo kvitais, sąskaitomis už prekes ar paslaugas, adresuotomis sugyventinių bendros gyvenamosios vietos adresu, nuotraukomis) ir kt.
Bendrai gyvenančių nesusituokus asmenų susitarimas dėl jungtinės veiklos sukūrimo nėra būtina rašytinis (LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. gruodžio mėn. 29 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-544/2011).
Iš to sekla, kad sugyventiniai tai asmenys bendrai tvarkantys savo ūkį.
»05.02.14 - 22:06 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.24777 sekundės -