DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : VMI 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#5860: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  VMI


  
  Atspausdinti temą 

§ser200 # 1
Naujokas
Naujokas

ser200



IšKaunas


Trumpai taip -
Apie atsiradusi prievole 25Lt Valstybei (įvykusi teismą ir kit.) sužinojau tik dabar, kai gavau siūlymą sumokėti 113,67Lt, iš antstoles
Nebuvo pranešta apie prievole dėl 25Lt, tad apmokėti neturėjau galimybes. Be to, tūrių ne viena dešimti litu paaukojus Valstybei, nesu koks nusikaltėlis, kad iš mane reiktu prievarta per antstolius reikalauti 25Lt suma. VMI turi mano duomenis, adresą, telefono numeri, el. pašta, tad nesuprantoma tokia "politika".
Kaip paaiškino antstole, tai VMI toks išieškojimo būdas.Nesuprantu kodėl ir, žinoma, nesutinku su tokią VMI paslauga savo mokesčių.
Gal galite pakomentuoti tokį atvejį, gal ne pirmas ir žinomas problemos sprendimo būdas. VMI į klausima neatsako.
»20.01.11 - 18:04 Anketa

§Vaidotas # 3
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


kiek žinau vmi savo skolininkų sąrašą skelbia svetainėje ir supaprastinta tvarka perduoda skolų išieškojimą antstoliams, jeigu šie "nesilanko" jos svetainėje tai vmi dzin.
Keista kad negavote šaukimo į teismą, vertėtų nueiti susipažinti su pačia byla ir bus matyti, kam buvo įteiktas šaukimas- ar pranešimas ...
kitas dalykas, jeigu vmi turi ir jusu elektronini pašta ir i savo elektronini pašta negavote priminimo, tokiu atveju jau galima ginčyti pačio vmi veiksmus, tačiau ne antstolio.

man pačiam labai daug abejonių kelia, tokia vmi skolų išieškojimo politika ...
jeigu trumpai, tai sumokėkite tiesiai valstybei skolą, o antstoliui tik už priminimą - ten 20 ar tai 30 lt turėtų būti. Na o jeigu norite galite pasibylinėti ... dėl neinformavimo ... ar netinkamo paskelbimo, kad sunku rasti svetainėje skolininkų sąrašą ir t.t. ir pan .. čia jau geriau su advokatais pasikalbėt, bėda tikt a, kad retas advokatas konsultuoja nemokamai, o konsultacijos kaina paprastai 50 litų.
galima žinoma į pirminę teisinę pagalbą nueiti, jeigu protingas ir susigaudantis teisininkas tai gal ką ir patars, tačiau jei koks šviežiai keptas, tai jaučiu net nesupras, kame šaknys ...

[ Redaguotas Vaidotas 20.01.2011 - 17:26 ]


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»20.01.11 - 18:26 Anketa Aplankyti tinklapį

§ser200 # 4
Naujokas
Naujokas

ser200



IšKaunas


Ačiū,
Šaukštai po pietų, žinoma buvau teisme, parašiau prašymą atnaujinti procesą. VMI tyli, matyt už tai nemuša. Jei kam įdomu smulkiau ...
Esme tokia, 2010 m. rugsėjo 9 d. įvyko teismas kurio metu man, kaip atsakovui, nedalyvaujant buvo priimtas sprendimas už akių. Sprendimo metu teismas remiesi Teismo šaukimo įteikimo pažyma, kurioje nurodyta priežastis , pirmoj eilutei įrašyta "Adresatas asm. atsisako ", Antroj - "Neatsiliepie Pranešima 10 07 14 Atsisako" (pažyma yra byloje). Kurjerio spaudas V… V… ir parašas
Kaip matosi pažymoje nurodytos priežastis prieštarauja viena kitai - asmuo neatsilepie, bet asm. atsisako - priimti šaukimą. Nurodytas neįteikimo motyvas - "Neatsiliepie", tad kurjeris neturėjo teises pats daryti išvada, kad asmuo asmeniškai atsisako priimti šaukimo. Be to, kurjeris neatliko jam pateikto darbo tinkamai. Tik paspaudus, pav. skambučio mygtuką ir nekam neatsiliepus (arba kur nors aikštei garsiai šaukiant mano pavarde ir man neatsiliepus) - pačiam daryti išvada, kad asmuo asmeniškai atsisako priimti šaukimą. Gal buvo sugedęs mygtukas, arba aš buvau per toli nuo aikštes. Kaip buvo iš tikro pasakyti negalių, negalių ir atlikti tyrimo. Name visa laiką kas nors būna, buto duris diena nerakinamos, pirmame aukštyje yra rakinama pašto dėžute su didelėmis butų numerių skaičiais. Problemos įteikti šaukimą arba palikti nuoroda nėra. To lab aš esu suinteresuotas asmuo šioje byloje, padavęs ne viena prašymą teismui, priešieškinį ir laukiau atsakymą. tad atsisakyti priimti šaukimo pagrindo neturėjau.
Bet teismas įvyko, priimtas sprendimas už akių. Ir vėl tas pats kurjeris vėl "sugeba" neįteikti man sprendimo nuoraša.Toliau reikalai vystosi tokia tvarka man sprendime priteistos 25Lt valstybes naudai, VMI perduoda išieškoti antstolei. Antstole labai ilgai ieškojo ir rado mano darboviete, tad pateikia man sąskaita 184Lt.O aš sužinojau apie atsiradusi prievolė, įvykusi teismą ir t.t. Teismui paduotas prašymas atniaujanti civilinį procesą, tam yra pagrindas, ir perspektyva laimėti bylą. VMI tyli laikas eina, antstolis veikia... sumažinti nuostolius jau per vielų. Kad ir laimėsiu byla , nuostolius man nieks nepadengs, gal tik 25 Lt gražins, ir dar pasijuoks.
Kai viskas baigsis, parašysiu,gal kam padės... . Jei kas turi minčių, laukiu
»21.01.11 - 22:23 Anketa

§Vaidotas # 5
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


galima patį kurjerį į teismą paduoti, kaip neatlikusį tinkamai savo pareigos ;)


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»22.01.11 - 01:06 Anketa Aplankyti tinklapį

§ser200 # 6
Naujokas
Naujokas

ser200



IšKaunas


Kaip rašo (ir ten duoti visi įmanomi atsakimai, vertinga informacija ir venoje vietoje, dėkingas, ypač tems kas nenusimano teise ir neturi pinigu apsiginti kitaip - žinios kainoja )...
Vaidotas # 2 ≡ Re: del anstolio atlyginimo dalies
ištrauka iš teismų praktikos
"...Su teisės aktais susijusiais dėl skolos išieškojimo antsotlio išlaidų galite susipažinti svetainėje www.lrs.lt įsakymas
DĖL SPRENDIMŲ VYKDYMO INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO žiūrėti 3 lentelę

-...manyčiau, kad apmokėjus po priminimo neturėtų viršyti bendrųjų išlaidų ...
skolos išieškojimo sumai esant nuo 2000 iki 3000 bendrosiso išlaidos yra 80 Lt
tačiau nesumokėjus per nurodytą laikotarpį 18 procentų nuo išieškotos sumos, bet ne mažiau kaip 380 litų........"
Įdomu dalyku sužinojau (man 55 m.), kaip žinoma įstatimu nežinojimas ne atleidžia nuo atsakomybes, bet papildo antstolio kišene. (Tad "valstybe" turėtu stebėti statistika ir imtis veiksmu, jei dėl nežinojimo nukenčia lab daug piliečių, bent jau apšveisti visuomene, o nekaičioti pelną )!?
Jau pagalvojau apie tokia santrauka priminimą piliečiui, gal yra tokia?
Įdomų kas ir kodėl 18pr. ne 10 ar 20, reik manyti pasiūlymas 50 pr. buvo bet buvo atmestas (ne dėl didžio, o kad labai atkreiptu visuomenes dėmesį į sprendžiama didi ir tada kažin praeitu net 9 pr?)
Tokie pamąstymai, apie principus ir klerku rūpimasis piliečiu problemomis.

Mano istorijoje antstoles darbas buvo jau pažengęs į antra "stadija" tad ką nors reikšmingo padaryti negalių. (Apie visa istorija kaip tik išsispręs reikalai būtinai papasakosiu.) Labai stebina pastangos antstoles pastangos gauti pelno...
Pranešęs antstolei, kad paduotas prašymas teismui atnaujinti procesą, gavau atsakimą - " Pagal CPK 372 straipsnio 1 dalį prašymo atnaujinti procesą padavimas
nestabdo sprendimo ar nutarties vykdymo". CK yra CK, ne papusi... .
Dabar negales mikrovisata laiku "nuimti" savo pinigėlių nuo sąskaitos, buvo apie 40 Lt., liko sąskaitą su minusu, ištuštinta sąskaita ir kitame banke (buvo tik keli Lt).
Atrodo 182Lt (toks uždėtas areštas + bankui už pavedima po 4Lt ir toks pat reikalavimas darbovietei), smulkmena, kaip sakė mūsų buhaltere - sumokėk dėl šventos ramybes, o kad reikia turėti tiek ir dar pragyventi iki algos .... .
Plaukai pasišiauše, kaip pagalvojau jei tai butu ne VMI 25Lt o "Bite" su kuria bylinėjusi jau keli metai ir suma apie 3000Lt.
Žinoma norėčiau atgauti patirtus nuostolius, ar matoma perspektyva?
VMI, matyt turi "rimta"argumentą, kaip "girdėjau" forume - skelbia skolininku sąrašus- (turėtų įeiti į "santrauka priminimą piliečiu" prisidekite kas gali)
Vaidotas (šypsosi)..."galima patį kurjerį į teismą paduoti, kaip neatlikusį tinkamai savo pareigos ;)".
Turėčiau įrodyti, kad kurjeris buvo toks girtas kad nunešė šaukimą ne į ta laiptine..., ar panašiai? :-)
»22.01.11 - 12:50 Anketa

§ser200 # 7
Naujokas
Naujokas

ser200



IšKaunas


Gavau pagaliau atsakymą iš VMI ...
Jiems ne šiaip sau dzin o dzin su įstatimų palaiminimu... . Tam yra sugalvotas -" ...LR CPK640 straipsnis kur numatytos išieškotojo pareigos, tačiau pareigos informuoti skolininką apie skolą nenumatyta...". Va kaip ...
Pasirašo v. pavaduotojas G. Muznikas.
Negalių netiekti, išstatymu nežinomas ne atleidžia .... . Įstatymą sugalvojo tik užmiršo pranešti visuomenei, kad tokiu būdu bus mokam te kure nežinos. Man pamoka kainavo 183(be centu)Lt ir apie 16Lt už banko operacijas, tiesa jei bučiau turėjai daugiau teisinių žinių bučiau nuostoliu 80 Lt sumažinęs... .
Tai va ratas užsidarė.
Liko tik vienas klausimas kada mokesčių mokėtojas tampa skolininku?
Kai jau patapo Muznikas įjunge LR CPK640 straipsni ir ramiai savo šiltame kabinete skaičiuoja "pelną"
o jus durneliai arkit... . Man šia "valdžia" vis labiau panašėja i gyvulius, patys žole ėda, bet trypia ir dar ant jos šika... .
O juk prieš tampant skolininkų, kai atsirado prievole 25Lt valstybei, aš buvau mokesčiu mokėtoju, nejau butu ne pigiau valstybei skaičiuoti delspinigius ir galiausiai, kai ateis laikas deklaruoti aš pamatysiu dvigubai užaugusia skola (ir ponams premijoms, ir man 4 kart pigiau, tiesa aš juk paprastas pilietis, o tai lig šūdas) jei jau taip sunku pranešti mokesčių mokėtojui apie atsiradusi prievole 25Lt, juk ne iškarto jis tampa piktybinių nemokėtuoju, o tik per tam tikra protinga terminą.
Ir per ta laiką LR CPK640 straipsnis negalioja, Ar VMI neprivalo savo mokesčių mokėtojams teikti informacija?
Kaip manote?
»25.01.11 - 22:46 Anketa

§Marrta # 8
Naujokas
Naujokas

Marrta





Čia gal seniau buvo taikoma tokia praktika, dabar dažniausiai sulauki skambučio pranešančio apie esamą įsiskolinimą vmi.
»23.05.15 - 13:51 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.335 sekundės -