CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Dėl moralinės žalos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#5188: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Dėl moralinės žalos


  
  Atspausdinti temą 

§Agnee # 1
Naujokas
Naujokas

Agnee





Laba diena, iš anksto apgailestauju, jei ne šitoje temoje reikėjo užduoti tokį klausimą.Sakykite prašau, ar priteista man, moralinė žala, būtinai turi keliauti į mano mamos sąskaitą, jei aš esu nepilnametė (man 16) ?Ar galima būtų padaryti, kad šie pinigėliai eitų man, arba man patikimam asmeniui, bet tik ne mamai, kadangi aš su ja negyvenu (bet ji vis vien yra mano globėja,tik jai šiuo metu ribojamos teisės) ir jei šie pinigai eis jos sąskaita, ji jų man neduos.Labai dėkoju už atsakymą. :-)
»25.02.11 - 11:54 Anketa

§maragne # 2
Naujokas
Naujokas

maragne





šiuo atveju yra galima emancipacija:ištekėti arba teisminiu būdu ją įgyti, kaip dėl kitų būdų tikrai nežinau, bet viskas yra įmanoma :)į svetimo žmogaus sąskaitą abejoju ar leistų ;)
»25.02.11 - 15:14 Anketa

§Agnee # 3
Naujokas
Naujokas

Agnee





O kaip galėčiau įrodyti,kad galiu emancipuotis?Kiek suprantu,pagal įstatymą,turiu pateikti įrodymų,kad galiu savarankiškai gyventi,bet šiais laikais net paprastam žmogui legalų darbą susirasti sunku,o ką jau ir kalbėti apie mane.Turiu darbą,bet ne pagal sutartį,savo gyvenamojo ploto taip pat neturiu,nebent tiktų išnuomotas?O ištekėti taip pat nelengva,nes kiek esu girdėjusi reikia teismo leidimo.Labai ačiū už patarimus :)
»25.02.11 - 15:25 Anketa

§Vaidotas # 4
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


kaip atrodo pareiškimas dėl emancipacijos rasi http://www.teisesgidas.lt/modules/mydownloads/singlefile_lid_53.html
kadangi esi nepilnametė, tau išimties tvarka priklauso 100 procentų valstybės finansuojamas advokatas. Pareiškimą dėl valstybės finansuojamo advokato gali padėti užpildyti tavo savivaldybės pirminė teisinė pagalbos tarnyba. Tau terikia turėti su savimi tapatybę patvirtinantį dokumentą, kad būtų galima nustatyti, kad esi nepilnametis.
CK

2.9 straipsnis. Nepilnamečių pripažinimas veiksniais (emancipacija)
1. Nepilnametis, sulaukęs šešiolikos metų, jo tėvų, globos (rūpybos) institucijų, jo rūpintojo ar jo paties pareiškimu gali būti teismo tvarka pripažintas visiškai veiksniu (emancipuotas), jeigu yra pakankamas pagrindas leisti jam savarankiškai įgyvendinti visas civilines teises ar vykdyti pareigas. Visais atvejais, kad nepilnametis būtų pripažintas visiškai veiksniu, reikalingas paties nepilnamečio sutikimas.
2. Teismas gali nepilnamečio tėvų, rūpintojo ar globos (rūpybos) institucijų pareiškimu panaikinti tokį visiško veiksnumo pripažinimą, jeigu nepilnametis, savarankiškai įgyvendindamas savo teises ar vykdydamas pareigas, daro žalos savo ar kitų asmenų teisėms ar teisėtiems interesams.

3.164 straipsnis. Nepilnamečio vaiko dalyvavimas užtikrinant jo teises
1. Kai sprendžiamas bet koks su vaiku susijęs klausimas, vaikas, sugebantis suformuluoti savo pažiūras, turi būti išklausytas tiesiogiai, o jei tai neįmanoma, – per atstovą ir priimant sprendimą į jo norus turi būti atsižvelgta, jei tai neprieštarauja paties vaiko interesams. Sprendžiant klausimą dėl globėjo (rūpintojo) paskyrimo ar įvaikinimo, į vaiko norus turi būti atsižvelgiama išskirtinai.
2. Jei vaikas mano, kad tėvai pažeidinėja jo teises, jis turi teisę savarankiškai kreiptis gynybos į valstybinę vaiko teisių apsaugos instituciją, o nuo keturiolikos metų – ir į teismą.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»25.02.11 - 22:48 Anketa Aplankyti tinklapį

§Vaidotas # 5
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Vaidotas



IšŠiauliai


šiuo atveju jeigu nori kad tik ne į mamos sąskaitą būtų pervedami pinigai nebutina emancipacija, galima jį ginčyti vadovaujantis 3.164 straipsnis. Nepilnamečio vaiko dalyvavimas užtikrinant jo teises
1. Kai sprendžiamas bet koks su vaiku susijęs klausimas, vaikas, sugebantis suformuluoti savo pažiūras, turi būti išklausytas tiesiogiai, o jei tai neįmanoma, – per atstovą ir priimant sprendimą į jo norus turi būti atsižvelgta, jei tai neprieštarauja paties vaiko interesams. Sprendžiant klausimą dėl globėjo (rūpintojo) paskyrimo ar įvaikinimo, į vaiko norus turi būti atsižvelgiama išskirtinai.
2. Jei vaikas mano, kad tėvai pažeidinėja jo teises, jis turi teisę savarankiškai kreiptis gynybos į valstybinę vaiko teisių apsaugos instituciją, o nuo keturiolikos metų – ir į teismą.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»25.02.11 - 22:49 Anketa Aplankyti tinklapį

§Simas # 6
Naujokas
Naujokas

Simas





moralinę žalą gali reikalauti asmuo tiesiogiai igyjęs teisę į ją, vadinas kompencacija priklauso tiesiogiai asmenui patyrusiaim moralinę žalą,(tai nėra išlaikymo pinigai ar kitokio pobudžio pinigai skirti vaikui-nepilnamečui asmenui išlaikyti ir t.t.) tad teismo proceso metu pareiškus ieškynį, reikia nurodyti nukentejusiojo asmens turima banko sąskaitą (jei asmuo neturi tik tada nurodoma jo tevu, įtevių, ar globėjų pagal istatyma ir t.t.)
»27.02.11 - 22:51 Anketa

§MiMuMu # 7
Naujokas
Naujokas

MiMuMu





Kokios galėtų būti priežastys emancipuotis?
Tarkim jeigu aš noriu dirbti darbą legaliai, bet negaliu vien dėlto,kad esu nepilnametė, tai tinkama priežastis emancipuotis?
Jeigu aš dabar dirbu,bet nelegaliai ir tikrai galėčiau save išlaikyti, ar aš galiu emancipuotis? tik kokias priežastis man pateikti teismui?
dėkui už atsakymus
»15.01.12 - 12:04 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.27431 sekundės -