DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Kompensacija už nepanaudotas atostogas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#5558: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Kompensacija už nepanaudotas atostogas


  
  Atspausdinti temą 

§gintaras1249 # 1
Naujokas
Naujokas

gintaras1249





Ar priklauso kompensacija už nepanaudotas atostogas 1990-1999 m., nutraukus darbo sutartį darbuotojo pageidavimu 2011 m., jei 2005 m. pagal tuo metu galiojusi DK 177 str. p.2 buvo suėjęs senaties terminas jos reikalauti,t.y.teisė reikalauti kompensacijos už minėtu laikotarpiu nepanaudotas atostogas buvo išnykusi? Ar pasikeitęs 2005 m. gegužės 12d. šis str. atstatė tokią teisę?
Kaip išaiškinti DK298 str.?

Pagarbiai, Gintaras
»31.05.11 - 22:12 Anketa

Svetys # 2








Kai dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, tarp jų ir darbo užmokestis už kasmetines atostogas, kai darbuotojas nepasinaudojo Darbo kodekso 176 straipsnio 2 dalyje „Kasmetinių atostogų apmokėjimas“ numatytu atostogų pratęsimu, kartu su jomis darbuotojui išmokami įstatymo nustatyto dydžio delspinigiai, kaip tai numatyta Darbo kodekso 207 straipsnyje „Pavėluotas darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų mokėjimas“ bei Lietuvos Respublikos delspinigių nustatymo už išmokų, susijusių su darbo santykiais, pavėluotą mokėjimą įstatyme. Minėto įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kai ne dėl darbuotojo kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, kartu su jomis darbuotojui sumokami delspinigiai. Delspinigių dydį sudaro 0,07 procento priklausančios išmokėti sumos už kiekvieną praleistą kalendorinę dieną, pradedant skaičiuoti po 7 kalendorinių dienų, kai išmokos teisės aktuose ar kolektyvinėje sutartyje (jeigu jos nėra, - darbo) sutartyje arba darbdavio nustatytu laiku turėjo būti sumokėtos, ir baigiant skaičiuoti įskaitant jų išmokėjimo dieną.
27 straipsnis. Ieškinio senatis: 5. Ieškinio senačiai taikomos Civilinio kodekso ir Civilinio proceso kodekso nuostatos, jeigu šiame Kodekse ir kituose darbo įstatymuose nėra specialių ieškinio senaties taikymo nuostatų.
1.127 straipsnis.(CK) Ieškinio senaties termino pradžia:
5. Jeigu pažeidimas yra tęstinis, t. y. jis vyksta kiekvieną dieną (asmuo neatlieka veiksmų, kuriuos privalo atlikti, ar atlieka veiksmus, kurių neturi teisės atlikti, ar nenutraukia kitokio pažeidimo ), ieškinio senaties terminas ieškiniams dėl veiksmų ar neveikimo, atliktų tą dieną, prasideda tą kiekvieną dieną..

jei klaidinu prasau pataisyti, ce tik mano nuomone,manau jog skola yra skola,nesvarbu kiek laiko praejo,galbut netikslingai siulau taikyti ck norma darbo santykiams, aciu uz pataisymus
:-)
»06.06.11 - 10:48
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.29279 sekundės -