ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : anstolis padidino alimentus 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1102: Svečiai
#2: Vartotojai
#7826: Registruoti vartotojai

# vytioks
# xeroxe


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

 • Advokatų kontora Vilniuje

 • /  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

       ≡  anstolis padidino alimentus


    
    Atspausdinti temą 

  Svetys # 1
  esu issituokes jau 5m ir sunaus islaikimui moku periodines ismokas kiekviena men po 400lt.alimentus mokejau saziningai bet mano buvusi sutuoktine nuejo pas anstoli ir nesenai is anstolio gavau i darboviete vygdoma rasta su padidintais alimentais vietoj 400lt reik moketi 493lt anstolis rementis
  3.208 straipsnis. Išlaikymo indeksavimas

  Jeigu išlaikymas buvo priteistas periodinėmis išmokomis, išlaikymo suma indeksuojama kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją
  ar teiseti anstolio veieksmai ar jis be teismo gali indeksuoti vaiko islaikima?buvau nuejas pas advokata jis sake kad neteiseta bet anstolis nesutinka atsaukti ir dar pagrasino kad perindeksuos uz praejusius metus ir as turesiu moketi skolas. kur man kreiptis ka daryti?patarkite ar gali sitaip elgtis buvusioji ir ansstolis?
  »03.08.11 - 16:26

  §Nerija # 2
  Mėgstantis(-i) padėti
  Mėgstantis(-i) padėti

  Nerija

  Nežinau koks advokatas gali sakyti, kad indeksavimas taikytas neteisėtai, jeigu tai numato CK 3.208 str. Negaliu pasakyti ar tinkamas indeksavimo dydis, tačiau indeksavimas, jeigu išlaikymas priteistas periodinėmis išlaidomis, turi būti taikomas. Dėl indeksavimo apskaičiavimo pagrįstumo Jums galėtų paaiškinti finansininkas (įmonės buhalteris).
  »03.08.11 - 19:26 Anketa

  §ruta_vyshnia # 3
  Naujokas
  Naujokas

  ruta_vyshnia

  Nenoriu naujai klaust tai cia parasysiu.
  Tai jei net ner apie indeksavima parasyta skytybu pasekmiu sutarty, o priteista kas menesi mokejimas, tai privalo indeksuot?
  Nes mano buves turi advokate, kuri labai ji ramina kad jis neprivalo moket, nebent gera valia, tai vat jis man ir dadejo, praita men pvz 5 lt... O alimentai 300...
  Vadinas ramiai eit su vykdomuoju rastu galima pas antstoli? O jei vykdomas rastas isimtas pries 9 men? Nepersenas?
  »04.09.11 - 23:37 Anketa

  §ogisas # 4
  Intelektinis Rėmėjas
  Intelektinis Rėmėjas

  ogisas

  3.208 straipsnis. Išlaikymo indeksavimas
  Jeigu išlaikymas buvo priteistas periodinėmis išmokomis,
  išlaikymo suma indeksuojama kasmet Vyriausybės nustatyta tvarka
  atsižvelgiant į infliaciją.
  tai numato istatymas, o kad sutartyj nenumatyta tai nekliutis indeksuot.
  na vykdomaji rasta tik karta ir isduoda kiek zinau, poto jau tik dublikata, taip kad nepersenas, svarbiausia 10 metu senaties termino ji vykdyti pateikti nepraleiskite ;-) :-D
  »09.09.11 - 13:28 Anketa

  §agota # 5
  Intelektinis Rėmėjas
  Intelektinis Rėmėjas

  agota

  Straipsnio redakcija įsigalioja nuo: 2013-03-01 Straipsnis tekste

  Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekse
  606 straipsnis.
  LRSBylos


  606 straipsnis. Terminai, per kuriuos vykdomieji dokumentai pateikiami vykdyti
  1. Vykdomieji dokumentai dėl grąžinimo į darbą gali būti pateikti vykdyti per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo priėmimo dienos.
  KEISTA:
  2011 06 21 įstatymu Nr. XI-1480 (nuo 2011 10 01)
  (Žin., 2011, Nr. 85-4126)

  2. Vykdomieji raštai pagal teismo sprendimus gali būti pateikti vykdyti per penkerius metus nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo. Vykdomųjų raštų pagal skubiai vykdytinus teismo sprendimus pateikimo vykdyti terminas skaičiuojamas nuo pirmos dienos po sprendimo priėmimo.
  KEISTA:
  2011 06 21 įstatymu Nr. XI-1480 (nuo 2011 10 01)
  (Žin., 2011, Nr. 85-4126)

  3. Terminus, per kuriuos gali būti pateikti vykdyti kitų pareigūnų ar institucijų nutarimai, nustato atitinkami įstatymai.
  4. Jeigu pagal teismo sprendimą išieškomos periodinės išmokos, tai vykdomieji dokumentai galioja per visą laikotarpį, kuriam priteistos išmokos, o šio straipsnio 2 dalyje nustatytas terminas prasideda nuo kiekvienos išmokos termino pasibaigimo dienos.
  »07.03.13 - 22:20 Anketa

  §agota # 6
  Intelektinis Rėmėjas
  Intelektinis Rėmėjas

  agota

  Apie indeksaciją iš antstolių rūmų tinklapio>
  Periodinėmis išmokomis priteistos išlaikymo sumos ir žalos atlyginimo sumos indeksuojamos tam, kad jos būtų visiškai ar bent iš dalies apsaugotos nuo infliacijos poveikio. Suprantame, kad už 100 Lt prieš dvejus metus galėjome įsigyti daugiau, negu šiandien. Lygiai taip pat nuvertėjo ir priteistų periodinių išmokų sumos.

  Išmokos perskaičiuojamos remiantis Civilinio kodekso 3.208 ir 6.288 straipsniais, pagal kuriuos periodinėmis išmokomis priteistos išlaikymo bei žalos atlyginimo sumos turi būti kasmet indeksuojamos Vyriausybės nustatyta tvarka. Tokią tvarką Vyriausybė patvirtino 2008 metais. Taigi nuo 2008 m. rugpjūčio mėnesio atsirado ne tik galimybė, bet ir pareiga indeksuoti priteistas išlaikymo bei žalos atlyginimo sumas. Periodinės išmokos, kurios buvo teismo padidintos arba priteistos per paskutinius 6 mėnesius, neindeksuojamos.

  Daugeliu atvejų indeksavimu tenka pasirūpinti patiems išmokų mokėtojams, kadangi pagal nustatytą tvarką išmokas privalo indeksuoti tas, kas perveda šias išmokas gavėjams.

  Jeigu periodines išmokas iš skolininko išieško ir į gavėjo sąskaitą perveda teismo sprendimą vykdantis antstolis, išmokas indeksuoja antstolis; jeigu priteistos išmokos yra išskaitomos iš mokėtojo darbo užmokesčio ar kitų jam prilygintų pajamų, indeksavimą atlieka išskaitas atliekantis asmuo (dažniausiai – darbovietės finansininkas); jeigu asmuo moka periodines išmokas savarankiškai, tai jis pats ir privalo jas indeksuoti.

  Pagal Vyriausybės nutarimą periodinės išmokos indeksuojamos nuo einamųjų metų vasario mėnesio, todėl kiekvienų metų vasario mėnesį priklausomai nuo infliacijos pokyčių gali pasikeisti ir išmokų indeksavimo koeficientas, kuris galioja visus metus.

  Nuo 2012 metų vasario 1 dienos išmokos indeksuojamos taikant 2011 m. gruodžio mėnesio vartotojų kainų indeksą, kuris apskaičiuojamas lyginat su 2010 m. gruodžio mėnesio indeksu. Pagal Statistikos departamento pranešimą šis indeksas yra 103,4. Priteistos periodinės išmokos perskaičiuojamos dauginant iš koeficiento 1,034 (didinamos 3,4 proc.).

  Visi vartotojų kainų indeksai skelbiami Statistikos departamento interneto svetainėje (prieiga http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=1272). Sužinoti arba pasitikslinti taikytiną indeksavimo koeficientą taip pat galima Antstolių rūmuose ar bet kurioje antstolių kontoroje.

  Svarbu tai, kad indeksavimo metu galiojantis koeficientas turi būti taikomas jau perskaičiuotoms (indeksuotoms) periodinėms išmokoms. Pavyzdžiui, indeksuojant išmokas, kurios buvo priteistos arba padidintos anksčiau negu 2010 m. liepos mėnesį, 3,4 proc. didinama ne priteistoji išmokų suma, o jau perskaičiuota (priklausomai nuo priteisimo laikotarpio vieną, du arba tris kartus padidinta) suma.

  Perskaičiuojant periodines išmokas, jų suma yra dauginama iš vartotojų kainų indekso ir dalijama iš 100 (arba tiesiog dauginama iš koeficiento, kuris gaunamas vartotojų kainų indeksą dalijant iš 100). Gautas dydis apvalinamas pagal skaičių apvalinimo taisykles (49 ir mažiau centų atmetama, o 50 ir daugiau centų apvalinama iki lito).

  Taisyklė, pagal kurią indeksavimo koeficientą reikia taikyti perskaičiuotoms periodinėms išmokoms, kartais suprantama klaidingai: manoma, kad perskaičiuojamų išmokų suma turėtų padidėti kiekvieną mėnesį. Taip nėra. Indeksavimo koeficientas nustatomas visiems metams, todėl kiekvienų metų vasario mėnesį perskaičiuotas periodinių išmokų dydis nesikeičia iki ateinančių metų vasario.

  Ką patarti tiems, kurių buvę sutuoktiniai nesilaiko Vyriausybės nustatytos tvarkos ir nesutinka savarankiškai indeksuoti priteistų išlaikymo sumų? Jei nepavyksta tarpusavyje susitarti geranoriškai, vienintelis būdas išsireikalauti visų priklausančių sumų - kreiptis pagalbos į antstolį. Vykdomąjį raštą dėl išlaikymo išieškojimo reikėtų pateikti antstoliui, veikiančiam toje teritorijoje, kurioje yra skolininko gyvenamoji ar turto buvimo vieta.

  Pradėjus priverstinį išieškojimo procesą, kiekvieną mėnesį jau būtų išieškomos ne tik nustatyta tvarka indeksuotos periodinės išmokos, bet ir susikaupusi jų skola – tas išmokų skirtumas, kuris susidarė laiku nepradėjus indeksuoti alimentų.

  Straipsnyje pateikti Lietuvos antstolių rūmų atstovės paaiškinimai grindžiami Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Autorės nuomonė nepretenduoja į absoliučią tiesą ir negali būti naudojama teisiniuose ginčuose.
  »11.03.13 - 10:44 Anketa
    Atspausdinti temą 

  Panašios temos
        Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
  ® Anstolis
  Viktorija
  27.01.15 11:37
  0115
  ® kiek gali atskaicuoti anstolis
  Svetys
  11.09.14 09:42
  1825
  ® Anstolis
  Svetys
  27.08.14 13:41
  1420
  ® Ar anstolis vykdo pareigas?
  Svetys
  21.07.14 16:14
  1291
  ® per kiek laiko anstolis privalo nuimt aresta ?
  Svetys
  29.05.14 16:50
  1385
     

  Paieška

  Raktiniai žodžiai    

  [ Išplėstinė paieška ]

  Teisės

  Jūs galite kurti temas.
  Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
  Jūs negalite kurti apklausas.
  Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
  Jūs negalite rašyti pranešimus.
  Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
  Jūs negalite balsuoti.
  - Puslapio generavimas: 0.11503 sekundės -