Re: darbuotojo isejimas is darbo : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Re: darbuotojo isejimas is darbo 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#6631: Svečiai
#3: Vartotojai
#7477: Registruoti vartotojai

# Strikse
# raskik99
# tornadas


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Re: darbuotojo isejimas is darbo


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Sveiki! :)
Narsiau internete, bet taip ir nesupratau...
Jei darbuotojas nori iseiti is darbo, tai jam privaloma atidirbti kazkiek dienu, pagal naujus istatymus ar jau nebereikia?
»26.01.10 - 21:47

§Aurelija_ # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Aurelija_

Laba vakarą,

Jeigu darbo sutartis bus nutraukiama šalių susitarimu, tai tokiame raštiškame susitarime dėl sutarties nutraukimo galėsite drauge su savo darbdaviu numatyti nuo kurio laiko sutartis nutraukiama. Vadinasi, suėjus susitartam sutarties nutraukimo terminui, nieko papildomai atidirbinėti neprivalėsite, nes būtent nuo to termino Jūsų ir darbdavio darbo santykiai nebesies. (įstatymas, kaip matote, duoda galimybė tarpusavio deryboms – kompromiso paieškai:)

Jeigu Jūsų darbo sutartis terminuota, galėsite ją nutraukti suėjus darbo sutarties terminui. Vėl gi, išankstinio įspėjimo nereikės. Tačiau jei nei Jūs, nei darbdavys suėjus minėtam terminui sutarties nenutrauks, ji taps neterminuota.

Pagal DK 127 str. (Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu):
1 . Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą, taip pat ir terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, apie tai raštu įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ir kitoks įspėjimo terminas, bet jis negali viršyti vieno mėnesio“
2. Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą, taip pat ir terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, apie tai įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš tris dienas, jei reikalavimas nutraukti darbo sutartį pagrįstas darbuotojo liga ar invalidumu, trukdančiu tinkamai atlikti darbą, arba kitomis svarbiomis priežastimis, nustatytomis kolektyvinėje sutartyje, arba jei darbdavys nevykdo įsipareigojimų pagal darbo sutartį, pažeidžia įstatymus ar kolektyvinę sutartį. Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą darbo sutartį, apie tai įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš tris dienas, jeigu jis jau yra įgijęs teisę į visą senatvės pensiją arba ją gauna. Darbo sutartis tokiais atvejais turi būti nutraukiama nuo darbuotojo prašyme nurodytos dienos.
3. Darbo sutartyje gali būti sulygta: jeigu sutartis nutraukiama darbuotojo pareiškimu be svarbios priežasties (šio straipsnio 1 dalis), tai darbuotojas įsipareigoja atlyginti darbdaviui jo turėtas išlaidas per paskutinius vienerius darbo metus darbuotojo mokymui, kvalifikacijos kėlimui, stažuotėms ir kt.
4. Darbuotojas turi teisę atšaukti prašymą nutraukti darbo sutartį ne vėliau kaip per tris dienas nuo prašymo padavimo dienos. Po to jis gali atšaukti prašymą tik darbdavio sutikimu.

Pagal DK 128 str. (Darbo sutarties nutraukimas dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių ):
1. Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą darbo sutartį, taip pat terminuotą darbo sutartį, sudarytą ilgesniam kaip šešių mėnesių laikui, jeigu jo darbo vietoje darbo sutartyje nustatytu darbo laiku prastova ne dėl darbuotojo kaltės tęsiasi ilgiau kaip trisdešimt dienų iš eilės arba jeigu ji sudaro daugiau kaip šešiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, taip pat jeigu jam daugiau kaip du mėnesius iš eilės nemokamas visas jam priklausantis darbo užmokestis (mėnesinė alga).
2. Darbo sutartis turi būti nutraukiama nuo darbuotojo prašyme nurodytos datos. Ši data turi būti ne ankstesnė kaip trys dienos nuo prašymo padavimo
dienos.

Vadinasi, jeigu susitariat su darbdaviu ir raštiškai tai įforminate – galite bendru susitarimu nustatyti darbo sutarties nutraukimo terminą; jei terminuota darbo sutartis – įgyjate teisę nutraukti darbo santykius suėjus darbo sutarties terminui (be papildomo įspėjimo); jei savo iniciatyva – turite įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš 14 dienų (jeigu kolektyvinė sutartis numato – 30 d.); DK numatytais atvejais, kuriuos jau nurodžiau, gali pakakti ir 3 dienų .

Sėkmės!


Aurelija Liutkevičiūtė
Advokato padėjėja
»27.01.10 - 01:39 Anketa
  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® del ilgalaikio darbo ismoku
Svetys
03.06.20 22:31
065
® del ilgalaikio darbo ismoku
Svetys
03.06.20 22:30
049
® del darbo sutarties nutraukimo
Svetys
05.05.20 10:52
0100
® dėl ilgalaikio darbo išmokų mokamų ir savivaldybės biud
Svetys
06.03.20 15:12
0179
® Darbo sąlygos
AnaZ
14.02.20 09:18
0207
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.33204 sekundės -