DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : del drausmines nuobaudos 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#781: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  del drausmines nuobaudos


  
  Atspausdinti temą 

§nelegale # 1
Naujokas
Naujokas

nelegale





Sveiki, noriu informacijos darbo teises klausimu.

Situacija tokia: dirbu parduotuveje. Pries menesi pardaviau alkoholinius gerimus nepilnameciui, todel gausiu administracine bauda. Darbovieteje man uz tai paskyre drausmine nuobauda - perkelimas i kita skyriu ir nemokes priedo (mano atlyginimas yra minimumas + procentai nuo apyvartos). Ant lapo pasirasiau.

Si menesi man nuo algos nuskaiciavo 250 lt. Pasiprasiau i kita skyriu, nekelia. Ar teisus darbdaviai, ar jie galejo man nuskaiciuoti 250 lt kaip drausmine nuobauda? Kaip patartumete elgtis sioje situacijoje, aciu.
»11.05.12 - 15:11 Anketa

§juriste1 # 2
Naujokas
Naujokas

juriste1





Sveiki,
Darbo kodekso 237 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad už darbo drausmės pažeidimą gali būti skiriamos šios drausminės nuobaudos:
1) pastaba;
2) papeikimas;
3) atleidimas iš darbo (Kodekso 136 staripsnio 3 dalis).
Šio straipsnio 2 dalyje nurodoma, kai kurioms darbuotojų kategorijoms įstatymuose ir kituose darbo drausmę reglamentuojančiuose teisės aktuose gali būti nustatytos ir kitos drausminės nuobaudos.
Sprendimas nemokėti priedų, pažeidus darbo drausmę, gali būti numatytas įstaigos darbo apmokėjimo tvarkoje, kolektyvinėje sutartyje... Todėl reikėtų vertinti ne tik Darbo kodekso nuostatas, bet ir įstaigoje nustatytą tvarką (žinoma raštu nustatytą ir darbuotojai turi būti su ja supažindinti pasirašytinai).

DK 239 straipsnyje nurodoma, kad už kiekvieną darbo drausmės pažeidimą galima skirti tik vieną drausminę nuobau
»14.05.12 - 16:12 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.25631 sekundės -