Teisė į vaikų tėvo gyvenamą namą : ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Teisė į vaikų tėvo gyvenamą namą 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#3579: Svečiai
#1: Vartotojai
#5670: Registruoti vartotojai

# Prokuristas


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Teisė į vaikų tėvo gyvenamą namą


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena, auginu 2 vaikus, kuriems yra 18 ir 21 metai jie yra aukštosios mokyklos, dieninio skyriaus studentai. Gyvenu name, kuris oficialiai priklauso vaikų tėvui. Tas namas buvo pirktas kai turėjome pirmą vaiką ir laukėmės antro. Tuo metu ir niekada nebuvome susituokę ar sudarę kokios nors vedybinės sutarties. Šiuo metu tik aš ir du mano vaikai yra ten registruoti.
Noriu paklausti kokias aš turiu teises į šį namą šiuo metu? Ar aš dar galiu gyventi ten, ar bet kurią akimirką galiu būti išregistruota ?
Dėkoju už atsakymą :)
»21.08.13 - 23:29

§Marsas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

Marsas

Labas vakaras,

Jeigu namas buvo pirktas su tikslu, kad jis būtų bendras turtas (sugyventinių), tai dalis šio turto priklauso ir jums. Tačiau jeigu namas buvo įgytas vieno asmens už asmenines lėšas ir su tikslu jį įgyti kaip asmeninę nuosavybę (tik savo), o ne kaip bendrąją dalinę nuosavybę (bendrą turtą), tai jūs neturite jokių teisių į šį turtą.

"Teismų praktikoje yra išaiškinta, kad kai nesusituokę asmenys gyvena drauge, jų gyvenimas yra ne epizodinis, trunka ilgą laiką, kartu tvarko ūkį, asmeninėmis lėšomis ir bendru jų pačių darbu kuria turtą, pripažįstama esant asmenų susitarimą dėl jungtinės veiklos sukuriant bendrąją dalinę nuosavybę (LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. kovo mėn. 28 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-134/2011; LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. spalio mėn. 24 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-410/2011; ir kt.).
Minėtos aplinkybės gali būti įrodinėjamas visais įmanomais įrodymais: liudytojų (kaimynų, giminaičių, draugų ir kt.) parodymais, įvairiais rašytiniais įrodymais (pvz.: laiškais, siuntų pristatymo kvitais, sąskaitomis už prekes ar paslaugas, adresuotomis sugyventinių bendros gyvenamosios vietos adresu, nuotraukomis) ir kt.
Bendrai gyvenančių nesusituokus asmenų susitarimas dėl jungtinės veiklos sukūrimo nėra būtina rašytinis (LAT Civilinių bylų skyriaus 2011 m. gruodžio mėn. 29 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-544/2011).
Iš to sekla, kad sugyventiniai, bendrai įgydami turtą, neprivalo sudaryti tarpusavyje rašytinio susitarimo, numatančio, jog tas turtas įgyjamas bendrojon nuosavybėn.
Todėl turtas, nors ir įregistruotas tik vieno sugyventinio vardu, gali būti teismo tvarka pripažintas sugyventinių bendrąja daline nuosavybe.
Sprendžiant klausimą dėl sugyventinių bendro gyvenimo metu įgyto turto padalijimo, galioja CK 6.970 straipsnio 2 dalyje įtvirtinta prezumpcija, numatanti, kad partnerių (sugyventinių) įnašai į bendrą turtą yra lygūs (LAT Civilinių bylų skyriaus 2010 m. lapkričio mėn. 30 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-482/2010). Ši prezumpcija gali būti paneigta įrodžius, kad iš tikrųjų vieno sugyventinio įnašas į bendrą turtą buvo didesnis nei kito. Kita vertus, sprendžiant sugyventinių ar jų teisių perėmėjų ginčą dėl turto, įgyto bendro gyvenimo metu, nuosavybės teisės – asmeninė vieno iš sugyventinių ar bendroji dalinė, – reikia nustatyti, ar buvo sudarytas sugyventinių susitarimas įgyti turtą bendrosios dalinės nuosavybės teise dėl kiekvieno konkretaus turto objekto, nes aiškinimas, kad visas jungtinės veiklos sutarties metu įgytas turtas savaime pripažintinas bendrąja daline nuosavybe, pažeistų sutarčių laisvės principą, paneigtų šalių laisvą valią susitarti dėl savo teisių ir pareigų(3K-3-134/2011)." (Citata iš http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index_cat_id_1.html#167 )


Pateikiama informacija yra rekomendacinio pobūdžio. Tai asmeninė autoriaus nuomonė, kuri nebūtinai yra teisinga.
»24.08.13 - 20:43 Anketa
  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® Tėvo atsisakymas
Svetys
19.08.19 10:15
0794
® Paveldėjimo teisė
Rima
13.08.19 15:03
0662
® Dėl servituto teisės nustatymo nekilnojamo turto šeiminin
Svetys
12.07.18 13:04
01136
® Nuosavybės teisė į turtą
Svetys
09.03.18 11:11
01311
® Nuosavo namo savininkų/gyventojų teisės dėl auto parkavi
wilmusia
22.02.18 20:42
01397
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.17469 sekundės -