ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Vaiko išlaikymas 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1209: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Vaiko išlaikymas


  
  Atspausdinti temą 

§alimar # 2
Naujokas
Naujokas

alimar



IšKlaipėda


Civiliniame kodekse , nepilnamečių vaikų išlaikymo ribų (maksimumo arba minimumo) nenustato. Pagal galiojantį įstatymą išlaikymo dydis tiesiogiai nesiejamas su tėvų pajamų dydžiu, vaikų skaičiumi ir panašiai. Tačiau CK numatomi orientaciniai kriterijai, kuriais turėtų būti vadovaujamasi sprendžiant išlaikymo dydžio klausimus konkrečiu atveju. CK 6.461 straipsnio 2 dalyje, kalbant apie rentą iki gyvos galvos, nurodoma, kad vieno mėnesio trukmės išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesinę algą. Manytume, į šį kriterijų turėtų būti atsižvelgiama ir sprendžiant vaikų išlaikymo klausimus. Jei tėvo (motinos), iš kurio priteisiamas išlaikymas, turtinė padėtis labai sunki, galima priteisti ir mažesnį nei minimali mėnesio alga išlaikymą, tačiau išlaikymo dydis, atsižvelgus į konkrečias aplinkybes, neturi būti mažesnis už minimalų pragyvenimo lygį (MGL).Vaiko išlaikymo dydis pirmiausia siejamas su protingais jo paties poreikiais.Vaiko poreikius apsprendžia jo gabumai, polinkiai, sveikatos būklė (pvz. medikamentų), amžius (augant vaiko poreikiai didėja).Nepilnamečio vaiko išlaikymo dydį lemia tėvų turtinė padėtis. Jeigu tėvo (motinos) turtinė padėtis leidžia, vaikui galima priteisti gerokai didesnį išlaikymą, ir atvirkščiai, jei vaiko tėvų turtinė padėtis sunki, išlaikymo dydis gali būti mažinamas.
2. Dėl Fondo išmokų mokėjimo gali būti kreipiamasi, kai vaikas negauna teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko (vaikų) išlaikymo sutartimi nustatyto išlaikymo ar gauna tik dalį nustatyto išlaikymo (tuo viskas ir pasakyt, nėra jokio termino).
»29.02.16 - 12:04 Anketa

Svetys # 1








Laba diena, mano dukrai (gim. 2004 m.) yra priteistas 125 lt išlaikymas periodinėmis išmokomis kas mėnesį, įvertinus infliaciją ir pritaikius indeksaciją ši suma dabar siekia apie 47 eurus. Ar tai adekvati suma vaiko poreikiams užtikrinti? Skolininko pajamos nereguliarios, šiuo metu jis nedirba ir gauna socialinę pašalpą, taip pat yra sudaręs santuoką ir turi pusantrų metukų sūnų, nekilnojamo turto neturi. Dukros išlaikymui priteistas lėšas gaunu nereguliariai, todėl vykdomasis raštas yra perduotas antstolei. Norėjau paklausti, kokį laikotarpį nevykdžius įsipareigojimų (nemokėjus priteisto išlaikymo) galima kreiptis į Vaiko išlaikymo fondą? Skolininkas reikalauja atskaitomybės dėl išlaikymui skirtų lėšų panaudojimo (t.y. pateikti pirkimo kvitus apie išleidžiamus pinigus), ar jis tam turi teisinį pagrindą? Taip pat skolininkas teigia, kad priteistas išlaikymas gali būti panaudojamas tik rūbų, avalynės bei mokyklinių priemonių pirkimui. O visu kitu išlaikymu (maistas, higienos prekės, komunaliniai mokesčiai, telefono sąskaitos papildymas, mokykliniai renginiai bei laisvalaikio prekės) turi rūpintis asmuo su kuriuo gyvena vaikas. Ar tai neprieštarauja Civiliniame kodekse aprašytoms vaikų ir tėvų tarpusavio išlaikymo pareigoms? Ar per vasaros atostogas, jeigu vaikas pilną mėnesį praleidžia pas tėvą, tėvas privalo už tą mėnesį mokėti išlaikymą vaikui? Santuoka bendro gyvenimo metu sudaryta nebuvo. Aš 2013m. sudariau santuoką su kitu asmeniu, taip pat turiu 2 metų sūnų, savo pajamų tiksliai įvardinti negaliu, nes š.m. gruodžio mėnesį grįžau iš vaiko priežiūros atostogų, todėl nepraėjus ataskaitiniam mėnesiui atlyginimas dar nepaskaičiuotas (numatoma kad tai bus minimalus mėnesinis atlygis), nekilnojamo turto nei aš, nei sutuoktinis neturim.
Iš anksto dėkoju už sugaištą laiką.
»18.12.15 - 12:51
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.17255 sekundės -