ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos : Užduok klausimą : Po skyrybų bendru sutarimu, išvažiavimas gyventi į užsi 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#716: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » ŠEIMOS TEISĖ, klausimai/atsakymai, diskusijos

     ≡  Po skyrybų bendru sutarimu, išvažiavimas gyventi į užsi


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








Sveiki.
Kovo mėnesį išsiskyriau su sutuoktiniu bendru sutarimu. Sutarėm, kad vaiko gyvenamoji vieta nustatoma su manimi, tėvas moka alimentus. Gyvenamos vietos adresas nenurodytas, taigi - kur gyvensiu as - ten ir vaikas. Deklaruoti mes pas tėvus, gyvename nuomojamame bute su mano draugu.
Vasarą mėnesiui noriu išvykti pas brolio šeimą i Olandiją, o jei viskas gerai - gryžus i LT susitvarkyti su išėjimu iš darbo, išeitine išmoka ir keltis ilgesniam laikui pas brolio šeimą. Pradžioje gyventume iš mano santaupų, kad vaikas galėtų apsiprasti naujoje šalyje, lankyti užsienio vaikam skirtą darželį po kelias valandas per dieną, žodžiu, kad pramoktų kalbą ir pan.
Užsiminus apie tai vaiko tėvui, jis pareiškė, kad yra prieš vaiko išvežimą į užsienį, ir net mėnesiui neleis man su vaiku išvykt - kreipsis į teismą, kad keist vaiko gyvenamą vietą ir pan. Jo argumentai - kad vaikui nėra gerai, kai jis kilnojamas iš vienos gyv vietos į kitą ir panašiai. Tačiau tas ,,kilnojimas" buvo kai išėjom iš jo namų, apsistojom porai mėn pas mano tėvus ir po to išsinuomavau butą.
Planuoju vykstant atostogų, vaiko tėvą informuoti registruotu laišku - kad būtų įrodymas, kad aš su juo bendrauju, informuoju apie atostogas ir vaiko nebuvimą LT.
Kiek bebandau surast susitarimą (tuo atveju, jei ilgesniam laukui vyktume į užsienį), jis taria kategorišką NE, įžeidinėja mane, kad aš valkiojuos per visur ir panašiai...

Pagal 3.169 straipsnio 3 d. ,,pasikeitus aplinkybėms ar vienam iš tėvų, su kuriuo buvo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta, atidavus vaiką auginti ir gyventi kartu su kitais asmenimis, antrasis iš tėvų gali reikšti pakartotinį ieškinį dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo."
na, as vaiko nepaliksiu savo tėvam, ar brolio šeimai. Tačiau aplinkybės pasikeistų - vaikas gyventų užsieny...
Pagal 3.170 straipsnio 1 d. Tėvas ar motina, negyvenantys kartu su vaiku, turi teisę ir pareigą bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant. 3 d. Tėvas ar motina, pas kurį gyvena vaikas, neturi teisės kliudyti antrajam iš tėvų bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant.
Tėvui su vaiku bendrauti netrukdau. Kurį laiką būdavo, kad tėvas sumasto, sms parašo kad pasims vaika keliom dienom iš darželio ir jaučias labai teisus. Aš pati registruotu laišku surašiau siūlymą, kaip turi pranešt apie susitikimus su vaiku ir pan. Jam tai tiko. Bet jis nieko nekalba, nepasakoja ką veikia su vaiku, jei prašau nuo kosulio vaistus sugirdyt, aiškina kad vaikas nekosėjo būnant pas jį, o vėliau aš turiu gydyt savaitę-dvi. Žodžiu žmogus toks, kad tik reikalauja, bet pats nesistengia rast išeičių, gąsdina teismais mane ir tiek...
Ką patartumėte tokioj situacijoj daryt?
Nusprendus išvykt ilgesniam laikui į užsienį, tėvą informuoti? Laukti kol kreipsis į teismą ir visus laiškus nešt kaip įrodymus, kad as stengiaus bendradarbiaut?
»19.05.10 - 13:33

§Nerija # 2
Mėgstantis(-i) padėti
Mėgstantis(-i) padėti

Nerija





Vaiko gyvenamoji vieta nustatoma ne konkrečiu adresu, o su konkrečiu asmeniu, t.y. šiuo atveju su mama. Jūs be reikalo perlenkiate lazdą - įstatymas nereikalauja informuoti raštu tėvą apie vaiko keliones ar išvykimus ir aplamai nenumato pareigos informuoti raštu ir žodžiu apie vaiką savo iniciatyva. Tačiau tėvas turi teisę gauti informaciją, tačiau tikrai ji neturi būti rašytinė. Jeigu tėvą domina su vaiku susijusi informacija, jis gali asmeniškai ar telefonu kreitpis į Jus ir gauti iš Jūsų informaciją. Galvoju, kad nepersistenkite ten, kur tai nereikalinga. Kadangi vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su Jumis, Jums nereikia kito tėvo sutikimo dėl išvykimo, tačiau esu girdėjusi iš klientų, kad tokio sutikimo reikalauja Skandinavijos šalyse (Norvegija) norint vaikui pradėti mokytis ar lankyti kitą lavinimo įstaigą (darželį). Pasidomėkite ar Olandija tokio sutikimo reikalauja. Išvykstant mėnesiui atostogauti, joks tėvo sutikimas nereikalingas. Tačiau jeigu paaiškės, kad nulatinai apsigyvenant reikalingas sutikimas, tai pasiaiškinkite, gal jiems užteks teismo sprendimo, kuriame nurodyta, kad vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su jumis.
Kad tėvas nesuderinęs nepaimtų vaiko iš darželio, raštu informuokite darželį, nurodydama, kad nesuderinus su Jumis bei darželiui neturint Jūsų sutikimo, vaikas tėvui nebūtų perduotas, o taip pat pateikite teismo sprendimo kopiją. Tikrai toks raštas pakeis darželio darbuotojų elgesį, nes vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su Jumis ir Jūs esate visiškai atsakinga už vaiką. Jeigu tėvas neketina keisti savo elgesio (Jūs turite teisę žinoti kur yra vaikas būnant su tėvu), netrukdykite tėvui lankyti vaiko ir bendrauti, tačiau neleiskite tėvui vaiko pasiimti be teismo sprendimo. Tuomet ginčas bus sprendžiamas teisme. Šiuo atveju manau, vaiko tėvas elgiasi nesąžiningai jūsų atžvilgiu bendraudamas su vaiku ir nepaiso Jūsų teisių ir teisėto intereso būti informuotai apie vaiko buvimą vaikui būnant su tėvu.
»19.05.10 - 16:40 Anketa

Svetys # 3








Taciau jei isvyksim gyvent su vaiku i uzsieni, ar tevas su savo argumentais, kad vaikas tampomas is vietos i vieta, gali pasiekt, kad butu pakeista vaiko gyv vieta - t.y. nustatyta su juo? nes as asmeniskai nenoriu isvaziuot tam, kad dirbt ir vaika metyt - noriu o ir turiu galimybes su juo gyvent uzsieny ir skirt maximum savo laiko jam.
»19.05.10 - 18:43

Svetys # 4








Sveiki vel.
Ta pati tema...

Zodziu, vaikas priskirtas gyventi su manim, tevo alimentai 300 lt.
Tevas uzsigeides, kad vaikas butu pas ji puse laiko - savaite pas mane savaite pas ji. Dar susirado panele teise baigusia, o pats policijoj dirba. Pradejes man grasint, kad vaiko gyv vieta galima pakeisti, nes as gyvenu nuomojamam bute, nesusituokus su sugyventiniu ir tt ir pan... tas spaudimas labai apkrauna psichologiskai, jauciuos bejege is dalies... nenoriu visu piktumu ir pan...
mano draugas isvaziavo i olandija dirbt ir gyvent pagaliau. as pastojau. kai iseisiu i dekreta, noreciau vykt pas drauga, gryzt cia pagimdyt ir vel isvykt i olandija pagyvent, kol auginsiu mazyli, o gal ir isikurti ten, ir apsigyvent nuolatinai...
taciau gaunasi, kad negalesiu tvarkytis savo asmeninio gyvenimo, nes pirmojo vaiko tevas metos pareiskimais, kad vaikui geriau gyvent toj saly kur gimes, teismo keliu vaika atims ir pan, ir ,,paziuresiu kaip veziosi vaika man susitikt kasantra savaite"... ir ,,palauksiu kol paaugs vaikas ir supras kaip tu elgiesi"...
as vaiko neslepiu, nenuteikineju, jis pats nenori pas teva, ji ikalbinet reik, kad vaziuotu, o kai nuvezu, net neskambinu, kad vrgsas nestresuotu, nes uzsimano pas mane iskart...
zodziu, gal man reiktu i kokias vaiko teises kreiptis pirmai, pranest kad noriu isvykt?.. nors pradzioj as isvyksiu savaitei, tai cia niekis, veliau gal menesiui... o gal kol leliukas iki 6 men bus, nevyksiu niekur - cia laikas parodys... taciau gaunas, kad negaliu net planuoti normaliai, kol tas inkaras (pirma santuoka su visais atgarsiais) velkas is paskos...

as suprantu buvusiojo nora su vaiku but, aiskina kad vaikas ne mano nuosavybe - ta zinau. as sudaryciau salygas net atostogauti ten olandijoj jam nemokamai, ir maitinciau,kad galetu su vaiku pasibut pora savaiciu kas kazkiek laiko... na, kad tik ramu butu ir nebutu pykciu... bet kaip ta sutvarkyt kad nebutu piktumu??

nes ten is jo puses ir kaltinimai, kad as apgavau!!! kaip skyremes, kai susitarima rasem, kad vaikas lieka gyvent su manim... tipo turejo su juo likt!!!
»18.08.10 - 22:03
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.17457 sekundės -