Iš žemės savininko reikalaujama pasirašyti sutikimą : DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : Iš žemės savininko reikalaujama pasirašyti sutikimą 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#4655: Svečiai
#1: Vartotojai
#7428: Registruoti vartotojai

# em1l1s


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos

     ≡  Iš žemės savininko reikalaujama pasirašyti sutikimą


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1
Laba diena.Notarė, atstovaujanti atitinkamai instancijai, reikalauja iš žemės savininko, kad jis pasirašytų sutikimą dėl elektros tinklų /interneto kabelio tiesimo jo įregistruotoje ūkininko valdoje. Jokio raštiško derinimo nebuvo, iš žmogaus reikalaujama ne maloniausiu būdu pasirašyti dokumentus. Kuri konkrečiai įstatyminės bazės dalis gali tokius reikalautojus grąžinti į realybę? Dėkoju už atsakymą.
»17.05.17 - 17:52

§Vaidotas # 2
Intelektinis Rėmėjas
Intelektinis Rėmėjas

VaidotasIšŠiauliai


Sveiki,
priklauso nuo konkrečios situacijos. pvz, dėl elektros tinklų gali būti reikalaujama, jeigu:
* kabelis ten buvo iš senų laikų ir tik dėl formalumo (kažkieno klaidos) nebuvo sutvarkyta dokumentacija;
* kabelio savininkas keičiasi, ir iš esmės jums dėl to nepatiriate jokių nuostolių (pvz nebuvote sudaręs žemės nuomos sutarties su buvusiu savininku ar pan.).

Galite reikalauti kad dėl sutikimo davimo, turi įsipareigoti sutvarkyti gazoną, kuris bus sugadintas ar pan.
CK 4.129 straipsnis. Dėl servituto nustatymo atsiradusių nuostolių atlyginimas
CK 4.124 straipsnio 1 dalis numato, kad vienas iš servituto nustatymo pagrindų yra teismo sprendimas. CK 4.16 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad servitutas teismo sprendimu nustatomas, jeigu savininkai nesusitaria, o nenustačius servituto nebūtų įmanoma normaliomis sąnaudomis daikto naudotis pagal paskirtį.

Dėl servituto nustatymo atsiradę nuostoliai atlyginami įstatymų nustatyta tvarka. Įstatymais, sutartimis, teismo sprendimu ar administraciniu aktu gali būti nustatyta viešpataujančiojo daikto savininko prievolė mokėti vienkartinę ar periodinę kompensaciją tarnaujančiojo daikto savininkui.

Vadovaujantis LR Elektros energetikos įstatymo 75 straipsnio 6 dalimi nustatoma, kad elektros operatorius gali tiesti elektros tinklus tik gavęs žemės savininko sutikimą arba nustatęs servitutą.
74 straipsnis. Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų teikimas elektros energetikos sektoriuje
1. Siekiant įgyvendinti valstybės energetikos, ekonominės ir aplinkos apsaugos politikos strateginius tikslus elektros energetikos sektoriuje ir užtikrinti visuomenės interesų įgyvendinimą, Vyriausybė, vadovaudamasi šio ir kitų energetikos sektorių veiklos teisinius pagrindus reglamentuojančių įstatymų nuostatomis, gali nustatyti, kad viešuosius interesus atitinkančioms paslaugoms elektros energetikos sektoriuje priskiriama:
1) elektros energijos gamyba naudojant atsinaujinančius energijos išteklius;
2) elektros energijos gamyba termofikaciniu režimu kombinuotojo elektros energijos ir šilumos gamybos ciklo elektrinėse, kai šios elektrinės tiekia šilumą į aprūpinimo šiluma sistemas ir yra sutaupomas toks pirminės energijos kiekis, kad bendrą šilumos ir elektros energijos gamybą galima laikyti efektyvia;
3) elektros energijos gamyba nustatytose elektrinėse, kuriose elektros energijos gamyba būtina elektros energijos tiekimo saugumui užtikrinti;
4) elektros energetikos sistemos rezervų užtikrinimas nustatytose elektrinėse, kurių veikla būtina valstybės energetiniam saugumui užtikrinti;
5) elektros energijos gamybos pajėgumų, strategiškai svarbių elektros energetikos sistemos darbo saugumui ir patikimumui ar valstybės energetinei nepriklausomybei užtikrinti, plėtra;
6) strateginių elektros energetikos sektoriaus projektų, susijusių su energetinio saugumo didinimu, įrengiant jungiamąsias linijas su kitų valstybių elektros energetikos sistemomis ir (ar) sujungiant Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemas su kitų valstybių narių elektros energetikos sistemomis, įgyvendinimas;
7) energetikos objektų darbo saugumo užtikrinimo, radioaktyviųjų atliekų tvarkymo veikla.
2. Vyriausybė, išimtinai vadovaudamasi šio straipsnio 1 dalies nuostatomis, patvirtina viešuosius interesus atitinkančių paslaugų elektros energetikos sektoriuje sąrašą ir nustato šių paslaugų teikimo tvarką.
3. Vyriausybė skiria viešuosius interesus atitinkančių paslaugų lėšų administratorių, vadovaudamasi Vyriausybės nustatyta viešuosius interesus atitinkančių paslaugų lėšų administratoriaus skyrimo tvarka.
4. Vyriausybė ar jos įgaliota institucija, vadovaudamasi viešaisiais interesais elektros energetikos sektoriuje ir įvertinusi rinkos dalyvių vykdomą veiklą, jos pobūdį, mastą ir poveikį bendrai valstybės elektros energetikos sistemai, gali įpareigoti rinkos dalyvius teikti šio straipsnio 2 dalyje nustatytas viešuosius interesus atitinkančias paslaugas elektros energetikos sektoriuje, nediskriminuodama šių rinkos dalyvių jų teisių ar įsipareigojimų požiūriu.
5. Tvirtinant viešuosius interesus atitinkančių paslaugų elektros energetikos sektoriuje sąrašą ir nustatant įpareigojimus teikti viešuosius interesus atitinkančias paslaugas, turi būti vadovaujamasi ekonominio pagrįstumo, mažiausių sąnaudų ir poveikio elektros energijos kainai galutiniams vartotojams kriterijais.
6. Rinkos dalyviai viešuosius interesus atitinkančių paslaugų teikimo sąnaudų apskaitą tvarko atskirai, vadovaudamiesi Komisijos patvirtintomis apskaitos atskyrimo taisyklėmis.

Pagarbiai Vaidotas S.


Ką turėčiau žinoti prieš rašydamas ieškinį, pareiškimą, prašymą, atsiliepimą rasi čia.

Pasinaudok pirmine teisine pagalba NEMOKAMAI nepriklausomai nuo turto ir pajamų,

Pasinaudok antrine (procesine) teisine paglaba
Nemokamų advokatų skyrimo tvarka ir kokioje savivaldybėje, kas gali padėti užpildyti prašymą rasi čia.,
Kokių dokumentų reikia ir kada priklauso antrinė (procesinė) teisinė pagalba rasi čia.

Prieš užduodami klausimą perskaitykite D.U.K. dažnai užduodamus klausimus ir diskusijose pateiktus klausimus ir ats
»22.05.17 - 11:01 Anketa Aplankyti tinklapį
  Atspausdinti temą 

Panašios temos
      Tema / Autorius Atnaujinimai Atsakymai Peržiūrėta
® Dėl busto ir vaiko išlaikymo
Klausimas
08.01.19 16:10
0207
® Išieškotojų kontora ir atstolis
Svetys
06.01.19 19:51
0114
® del antstoliu išskaičiavimų
Svetys
26.12.18 20:16
0280
® Pensijos kaupimo fondo išmoka
Svetys
27.11.18 23:36
0156
® bedarbio išmoka
Dalija
16.10.18 20:07
0258
   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.21003 sekundės -