Daiktinė teisė : Užduok klausimą : Kaip esant bendrai būsto paskolai, parduoti būstą ? 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#681: Svečiai
#0: Vartotojai
#5715: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  Kaip esant bendrai būsto paskolai, parduoti būstą ?


  
  Atspausdinti temą 

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Lietuvoje, norint parduoti bendrai nuosavybei priklausantį turtą, kuris yra įkeistas, be kito bendrasavininkio sutikimo, galioja tam tikros teisinės nuostatos:

1. **Bendraturčių Teisės**: Kiekvienas bendraturtis turi teisę parduoti savo dalį iš bendrosios nuosavybės. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.78 straipsnį, kiekvienas bendraturtis gali perleisti, išnuomoti, įkeisti ar kitaip suvaržyti savo dalį ar dalies, turimos bendrosios dalinės nuosavybės teise, dalį.

2. **Pranešimo Reikalavimas**: Parduodant dalį bendrosios nuosavybės nekilnojamojo turto, pardavėjas privalo per notarą informuoti kitus bendraturčius apie ketinimą parduoti savo dalį ir nurodyti pardavimo kainą bei kitas sąlygas. Jei kiti bendraturčiai atsisako pasinaudoti savo pirmenybės teise pirkti arba per vieną mėnesį (nekilnojamajam turtui) arba per dešimt dienų (kitam turtui) šios teisės neįgyvendina, pardavėjas gali parduoti savo dalį bet kuriam asmeniui.

3. **Pirmenybės Teisė**: Bendraturčiai turi pirmenybės teisę pirkti parduodamą bendrosios nuosavybės dalį už tą kainą ir tomis sąlygomis, kuriomis ji parduodama. Jeigu turto dalis parduodama pažeidžiant bendraturčių pirmenybės teisę ją pirkti, kiti bendraturčiai per tris mėnesius teismo tvarka gali reikalauti, kad jiems būtų perkeltos pirkėjo teisės ir pareigos.

Taigi, Lietuvoje galite parduoti savo dalį bendrosios nuosavybės turto be kitų bendrasavininkų sutikimo, tačiau privalote laikytis pranešimo jiems proceso ir gerbti jų pirmenybės teisę įsigyti. Jei turtas yra įkeistas, svarbu taip pat atsižvelgti į hipotekos davėjo (paprastai banko) poziciją, kadangi jie gali turėti konkrečias nuostatas ar reikalavimus dėl pardavimo.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 14:40 Anketa

Svetys # 1








Sveiki. Paimta bendra būsto paskola. Dabar būstą noriu parduoti, bet iš kartu paskola paėmusio žmogaus negaunu jokio sutikimo. Kreipiausi į ji, bet negaunu jokio atsakymo. Ar galiu būstą parduoti, bet dalininko sutikimo ?
»06.09.18 - 19:39
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.15615 sekundės -