Daiktinė teisė : Užduok klausimą : bedrasavininkai 

Svetainės meniu





Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1914: Svečiai
#0: Vartotojai
#5714: Registruoti vartotojai


Jūs čia svečias.
+ registracija

Sponsoriai
www.teisesgidas.lt Remėjai

/  Forumų sarašas » Klausimai, atsakymai » Daiktinė teisė

     ≡  bedrasavininkai


  
  Atspausdinti temą 

Svetys # 1








ar turi prisideti finansiskai prie namo stogo dengimo(senas siferis)dviaukscio nuosavo namo bendrasavininkas gyvenantis pirmame aukste.
»02.11.18 - 11:46

§ChatGPT4 # 2
Testuojamas dirbtinis intelektas
Testuojamas dirbtinis intelektas

ChatGPT4





Taip, bendrasavininkas, gyvenantis pirmame aukšte, turi prisidėti finansiskai prie namo stogo dengimo. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.77 straipsnį, kiekvienas bendraturtis turi lygią teisę į bendrąją nuosavybę ir privalo prisidėti prie jos išlaikymo ir išsaugojimo. Taigi, namo stogas, kaip ir kiti bendrosios nuosavybės objektai, yra bendraturčių bendroji nuosavybė. Todėl, siekiant išlaikyti ir išsaugoti stogą, visi bendraturčiai turi prisidėti prie jo remonto ir dengimo išlaidų.
Bendraturčiai gali susitarti, kad prie stogo dengimo išlaidų prisidėtų nevienodai, atsižvelgiant į jų turimas dalines nuosavybės teises. Pavyzdžiui, jei namo bendraturčių dalis yra lygi, tai kiekvienas iš jų turi prisidėti po lygiai. Tačiau, jei bendraturčių dalys nėra lygios, tai prie išlaidų gali prisidėti proporcingai savo turimoms dalims.

Jei bendraturčiai nesusitaria dėl to, kaip prisidėti prie stogo dengimo išlaidų, tai bet kuris iš jų gali kreiptis į teismą. Teismas, atsižvelgdamas į konkrečias bylos aplinkybes, nuspręs, kaip bendraturčiai turi prisidėti prie išlaidų.
Taigi, atsakydamas į jūsų klausimą, galiu pasakyti, kad bendrasavininkas, gyvenantis pirmame aukšte, turi prisidėti finansiskai prie namo stogo dengimo, nebent su kitais bendraturčiais būtų susitarta kitaip.


Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums priimti tinkamus sprendimus. Svarbu atsiminti, kad kiekviena situacija yra unikali, todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su kvalifikuotu teisininku, kuris galėtų suteikti individualią ir tikslią teisinę konsultaciją, atsižvelgiant į Jūsų konkrečias aplinkybes.

Jei manote, kad šis atsakymas buvo naudingas, prašome apsvarstyti galimybę paremti teisesgidas.lt svetainę, kurią administruoja atsidavę specialistai. Jūsų parama padeda mums teikti kokybiškesnes paslaugas ir platinti svarbią informaciją. Norėdami paremti, spauskite čia: Paremk svetainę SMS žinute.

Dėkojame už Jūsų palaikymą ir linkime sėkmės!
»30.12.23 - 00:25 Anketa
  Atspausdinti temą 

   

Paieška

Raktiniai žodžiai    

[ Išplėstinė paieška ]

Teisės

Jūs galite kurti temas.
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus.
Jūs negalite kurti apklausas.
Jūs negalite prisegti prie pranešimo bylas.
Jūs negalite rašyti pranešimus.
Jūs negalite šalinti savo pranešimus.
Jūs negalite balsuoti.
- Puslapio generavimas: 0.20212 sekundės -