Elektroniniu būdu steigiamų įmonių nereikės tvirtinti notariškai : Naujienos : Naujienos : TEISĖS GIDAS 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1279: Svečiai
#1: Vartotojai
#7472: Registruoti vartotojai

# xetera


Jūs čia svečias.
+ registracija

Naujienos : : Elektroniniu būdu steigiamų įmonių nereikės tvirtinti notariškai
Parašė Moderator - 2009-11-6 14:46:43 (2628 perskaityta )

Elektroniniu būdu steigiamų įmonių nereikės tvirtinti notariškai

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį (lapkričio 4 d.) nusprendė panaikinti notarinę patikrą, steigiant įmones elektroniniu būdu. Taip pat nebereikės notariškai tvirtinti tikrųjų ūkinių bendrijų bei komanditinių bendrijų steigimo dokumentų.

 

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, leidimas įmones steigti elektroniniu būdu "gerokai supaprastins, sutrumpins ir atpigins individualių įmonių bei uždarųjų akcinių bendrovių steigimo procedūras".

Kol kas elektroniniu būdu galės steigtis tik tos įmonės, kurių įstatinis kapitalas bus apmokamas tik piniginiu įnašu (pernai metų statistikos duomenimis net 84 proc. steigimo atvejų), jų pavadinime nebus vartojamas oficialus pavadinimas „Lietuva“ arba uždarąją akcinę bendrovę steigs vienas asmuo (tokiu būdu pernai metų statistikos duomenimis buvo įsteigta apie 56 proc. visų įmonių).
Teisingumo ministerijos pranešimu, asmenims, ketinantiems steigti įmonę (individualią įmonę ar uždarąją akcinę bendrovę), pakaks prisijungti prie Juridinių asmenų registro informacinės sistemos, identifikuoti save elektroniniu parašu arba naudojantis bankine sistema, elektroniniu būdu užpildyti steigimo dokumentų pavyzdines formas bei juos pasirašyti.
Anot teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, tokiu būdu vyksiantis steigimas leis įmonę užregistruoti ne per penkias darbo dienas, kaip yra šiuo metu, o vos per vieną darbo dieną. Be visa to, žmogui nebereikės atskirai eiti pas notarą ir į Registrų centrą – taip jis sutaupys ir laiko, ir pinigų.
Tiems asmenims, kurie neturi elektroninio parašo, nesinaudoja elektroninės bankininkystės paslaugomis ar apskritai neturi galimybės pasinaudoti internetu bus sudarytos sąlygos visą steigimo procedūrą atlikti atvykus į Registrų centrą. Čia asmeniui bus išduotas elektroninis parašas, kuriuo pasinaudojęs specialiai įrengtose prieigose prie interneto jis galės greitai ir patogiai įsteigti įmonę.
Vyriausybė kartu pritarė, kad įmonių finansinės ataskaitos turės būti teikiamos vien tik elektroniniu būdu. Tai leis atsisakyti nereikalingos naštos šiuos duomenis sisteminančioms institucijoms, šią informaciją visi suinteresuoti asmenys bei įstaigos galės gauti žymiai greičiau ir patogiau, o tokiu būdu pateikusioms finansines ataskaitas įmonėms pakartotinai nebereikės teikti šių duomenų Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Vyriausybė pritarė ir siūlymui, kad tikrųjų ūkinių bendrijų bei komanditinių bendrijų steigimo dokumentų nebereikėtų tvirtinti notariškai. Pakaks notariškai patvirtinti jungtinės veiklos sutartį ir pateikti ją Juridinių asmenų registrui. Iki šiol buvo atliekama dviguba šių juridinių asmenų steigimo dokumentų teisinė kontrolė: notariškai tvirtinama tiek jungtinės veiklos sutartis, tiek ūkinių bendrijų registravimo Juridinių asmenų registre dokumentai.
Daugiau informacijos www.notarai.lt
Papildomos nuorodos
#Naujienos iš temos:
» Naujienos

#Plačiau apie:
» Moderator
Spausdinti   Nusiųsti draugui
 
- Puslapio generavimas: 0.14124 sekundės -