"Temidė" vėl kviečia jaunimą konkuruoti teisinių žinių išmanymu : Naujienos : Naujienos : TEISĖS GIDAS 

Svetainės meniu


Labiausiai lankomi svetainės puslapiai
1. Darbo teisė
2. Nekilnojamo turto savininkų
teisės ir pareigos

3. Šeimos teisė
4. Ieškinio padavimas teismui,
ką turėčiau žinoti

5. Nemokamos teisinės
pagabos kontaktai


Svetainėje yra
#1267: Svečiai
#1: Vartotojai
#7472: Registruoti vartotojai

# xetera


Jūs čia svečias.
+ registracija

Naujienos : : "Temidė" vėl kviečia jaunimą konkuruoti teisinių žinių išmanymu
Parašė Moderator - 2010-01-5 16:02:38 (3740 perskaityta )

"Temidė" vėl kviečia jaunimą konkuruoti teisinių žinių išmanymu

Panevėžiečiai teisinio jaunimo švietimo entuziastai, prieš 15 metų suburti dabar besispecializuojančio nepilnamečių justicijos srityje Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Igno Railos ir po visą šalį paskleidę teisinių žinių konkursą – viktoriną „Temidė“, vėl brandina naujus šių metų sumanymus, kaip patobulinti jau išbandytas populiarias formas, renginių turinį ir nuostatus.

„Teisiniu jaunimo švietimu suinteresuotų keturių institucijų vadovai – konkurso rengėjai ir partneriai naujųjų metų išvakarėse buvo susirinkę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyti šio patrauklaus ir naudingo moksleiviams švietėjiško konkurso tikslai, šalių teisės, pareigos, atsakomybė ir kitos sąlygos“,- teigė kartu su Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viešosios įstaigos „Žaidimų laukas“ vadovais bendradarbiavimo sutartį pasirašęs Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Valdemaras Mociškis.
Šiemet po šalies apskritis ir rajonus vėl pasklis respublikinis teisinių žinių konkursas – viktorina „Temidė“, kurio finalinis turas pernai rugsėjo 25 d. vyko šios prasmingos jaunimo švietimo iniciatyvos lopšyje – Aukštaitijos sostinėje.
Įspūdingame renginyje Panevėžio miesto bendruomenių rūmuose pirmą kartą šio konkurso metu buvo varžomasi dėl prokurorų įsteigtos nominacijos „Lietuvos tūkstantmečio jaunasis teisininkas“ nugalėtojo vardo, kuris buvo pripažintas Ignalinos rajono gimnazijos vienuoliktokei Akvilei Ubeikaitei.
Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus prokuroras Ignas Raila, besispecializuojantis nepilnamečių justicijos srityje, susitikime su respublikinio teisinių žinių konkurso-viktorinos „Temidė“ rengėjais ir partneriais pristatydamas pasirašomą bendradarbiavimo sutartį, papasakojo šio įdomaus teisinio jaunimo švietimo sumanymo istoriją, priminė, kad ilgametę konkurso sėkmę nulėmė negęstanti panevėžiečių entuziaztų ugnelė ir geranoriška rajono savivaldybės švietimo skyriaus darbuotojų ir policijos pareigūnų pagalba. Prokuroras Ignas Raila priminė, kad pernai buvo priimta labai reikšminga ir svarbi nepilnamečių justicijos programa, supažindino su konkurso naujovėmis, kurių svarbiausia – šiemet konkurse kartu su kitomis bendrojo lavinimo mokyklomis galės dalyvauti ir profesinių technikos mokyklų mokiniai.
Prokuroras Ignas Raila teigia, kad šiemet su bendrojo lavinimo ir profesinio rengimo mokyklų mokinių teisinių žinių konkursu “Temidė” toliau bus puoselėjami prasmingi visuomenei ir jaunimo švietimui tikslai – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, vykdyti ankstyvąją teisės pažeidimų, narkomanijos, smurto prevenciją, propaguoti sveikos gyvensenos principus, skatinti mokinių, mokytojų, tėvų ir teisinių institucijų bendradarbiavimą.

Daugiau informacijos www.prokuraturos.lt
Papildomos nuorodos
#Naujienos iš temos:
» Naujienos

#Plačiau apie:
» Moderator
Spausdinti   Nusiųsti draugui
 
- Puslapio generavimas: 0.13699 sekundės -