Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Pasiūlymai ir pastebėjimai -> darbo teise

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=17&forum=1


© ausra34 :

2009-03-24 10:59
 Sveiki
Gal galite padeti???
Isejau is darbo pagal 128str. 1d. nemokejo atlyginimo daugiau nei 2 men. jau praejo 3 men. iki siol negavau atsiskaitymo t.y. 3 men. algos ir uz 2 men. kompensacija. imonei bankrotas nepaskelbtas, zinau kad galiu ispeti direktoriu kad galiu kreiptis i teisma del bankroto iskelimo jei per 30 d. neatsiskaitys su manim, gal zinote kai rasomas tas ispejimas del to kreipimosi i teisma ??? padekite kas zinote?
Aciu

© Vaidotas :

2009-03-24 12:38
 Veiksmus kuriuos reikėtų atlikti:
1 gauti dokumetną patvirtinantį , kad įmonė jums yra skolinga:
a) parašote prašymą registruotu paštu (arba vietoje ir ant prašymo kopijos reikalaujate , kad uždėtų spaudą, kad gauta)
b) jeigu su jumis įmonė po kreipimosi neatsako arba nebendradarbiauja kreipiatės į darbo inspekciją.
c) jei ir tai nepadeda kreipiatės į pirminę teisinę pagalbą pagal savo registracijos vietą, dėl konsultacijos ar jums priklauso valstybės fianansuojamas advokatas ir potencialiai galima ir išimtis iš taisyklės, kad net ir viršijus vyriausybės nustatytą turą ir pajamas galėtumėte gauti vistiek valstybės finansuojamą advokatą, jeigu turėsite patvirtinančius dokumentus, kad negaunate atlyginimo pakankamai ilgai)
d) lentelė, pagal turtą ir pajamas http://www.teisesgidas.lt/modules/prasymas/
e) kokių dokumentų reikia įprasta tvarka norint gauti valstybės finansuojamą advokatą
1. kreiptis į Sodrą ir gauti pažymą už paskutinius 12 mėnesių socialinių draudimo laikotarpių, taip pat su savimi turėti kitas pajamas patvirtinančius dokumentus.
2. Kreiptis į Mokesčių inspekciją ir ten užpildyti „Metinę gyventojo(šeimos) turto deklaraciją“ deklaracija turi būti užpildoma už paskutinius 12 mėnesių.
3. Kai jau turite deklaraciją, galite kreiptis į pirminės teisinės pagalbos konsultantus, kad šie padėtų teisingai užpildyti prašymus, dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo. Pirminės teisinės pagalbos kontaktų sąrašą galite sužinoti apsilankę www.teisinepagalba.lt -> priminė teisinė pagalba.
daugiau info:
http://www.teisesgidas.lt/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=2#18

[ Redaguotas Vaidotas 24.03.2009 - 16:56 ]

© ausra34 :

2009-03-24 14:19
 Aciu uz atsakyma, bet yra keblumu: imoneje nebera nei direktoriaus nei buhalteres nera kam iteikt? padetis tokia: imoneje keitesi direktorius, atejus naujam visas imones turtas buvo kazkokiu budu perrasytas kitai imonei t.y. viskas kas imoneje buvo tai konstatuoja tai kad buvo ruostasi nemoketi atlyginimu ir kad nebutu galimybes prisiteisti darbuotojasm ir t.t. ,visa turta perrase kitai imonei , taip pat buvo klientai kurie imonei mokedavo pastovias pajamas kadangi buvo teikiamos paslaugos ir gaunamos pastovios pajamos nedideles bent jau pajamos, tie klientai taip pat buvo perrasyti tai paciai imonei kaip ir turtas, imone liko tuscia. parasius man prasyma pagal 128 str. 1d. jie mielai sutiko su mano prasymu ir su kompensacija zinodami kad jie vistiek nieko nemokes ir nieko neina prisiteist? kas is to kad as kreipsiuos i teisma del atlyginimo nesumokejimo , man tai teismas priteis, bet ka su tuo sprendimu galiu daryt ? ateisiu prie duru ir pabuciuosiu jas? nes imone turto neturi o ir dabar is vis ja paliko plaukiancia , nei direktoriais nei buhalteres ? todel ir noriu iskelt bankroto byla imonej kad nors kazka is bankroto administratoriaus gauciau, bet dabar zinau kad tureciau ispet imone del galimo bankroto ispejimo ir per 30 d. jei imone neatsiskaito galiu kreiptis i teisma del bankroto iskelimo. kadangi tokia situacija kad nera kam iteikt to ispejimo net nezinau ka ir bedaryt???zinau kad jie sumokejo visus mokescius kad neuzkliutu nei sodrai nei mokesciams, bet su darbuotojais tai neatsiskaite nors deklaruoja kad atsiskaite man net pazyma isdave i darbo birza kad su manimi yra atsisakityta ir ismoketa kompensacija , cia jau baudziamaja gali kelt uz dok. klastojima. gal yra kokiu minciu kaip galima issprest ta problema ?

© Svetys :

2009-03-24 14:55
 Klausimas - ar Jūs tikrai norite iškelti bankroto bylą įmonei? Gal vertėtų iš pradžių pamėginti teismo keliu išsireikalauti Jums priklausančias sumokėti sumas? Klausiu, nes reikėtų įvertinti šiuos dalykus:
1) jei bus iškelta bankroto byla įmonei, tai Jūs "stosite" į vieną eilę su kitais kreditoriais, kuriems įmonė skolinga; jei įmonė turės nors truputi turto, tai jį paprastai padalina proporcingai vienos eilės kreditoriams; bankroto bylos kėlimas rekomenduotinas tik tuo atveju, jei Jūsų žiniomis įmonė veiklos nevykdo, su kitais kreditoriais neatsiskaito;
2) jei Jūs bandysite išieškoti Jums priklausančias sumas teismo keliu, tai jas priteisus, tikėtina, kad tokiu būdu Jums būtų išieškota žymiai didesnė suma, nei paskelbus įmonei bankrotą.
Įmonei bankroto bylą galite iškelti, tačiau prieš ją keliant reikia raštu (išsiunčiant laišką registruotu paštu) pranešti įmonei apie ketinimą iškelti bankroto bylą. Pranešime nurodomi įmonės neįvykdyti įsipareigojimai ir įspėjama, kad jeigu jie nebus įvykdyti per šiame pranešime nurodytą laikotarpį, kreditorius (kreditoriai) kreipsis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo įmonei. Įsipareigojimams įvykdyti kreditorius (kreditoriai) nustato ne trumpesnį kaip 30 dienų laikotarpį. Jeigu įmonė per Jūsų nustatytą laikotarpį nesureaguoja, tai drąsiai galite pateikti įmonės buveinės vietos apygardos teismui pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo. Pareiškimo teismui ir pateikiamų prie pareiškimo priedų nuorašus kreditorius (kreditoriai) privalo pateikti įmonei. Pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Reikalavimai pareiškimui:
1) teismo, kuriam paduodamas procesinis dokumentas, pavadinimas;
2) dalyvaujančių byloje asmenų (Jūsų ir įmonės; Jūs esate kreditorius, o įmonė - bankrutuojanti įmonė) procesinė padėtis, vardas, pavardė, asmens kodas (jeigu jis yra žinomas), gyvenamoji vieta, o tais atvejais, kai dalyvaujantys byloje asmenys arba vienas iš jų yra juridinis asmuo, jo visas pavadinimas, buveinė, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris ir kredito įstaigos rekvizitai (jei nežinote banko rekvizitų, tai nurodykite, kad jie nžinomi). Asmeniui pageidaujant, kad procesiniai dokumentai būtų įteikti per telekomunikacijų galinį įrenginį, nurodomas tokio telekomunikacijų galinio įrenginio adresas;
3) procesinio dokumento pobūdis ir dalykas (pareiškimas dėl bakroto bylos iškėlimo);
4) aplinkybės, patvirtinančios procesinio dokumento dalyką, ir įrodymai, patvirtinantys šias aplinkybes (turite pridėti įrodymus apie tai, kad nesumokėtos Jums su darbo santykiais priklausančios sumos bei pranešimą, siųstą įmonei, ir AB "Lietuvos paštas" kvitą; visos dokumentų kopijos turi būti patvirtintos Jus atstovaujančio advokato, jei toks yra/bus, notaro arba Jūs turite pridėti dokumentų originalus);
5) priedai pridedami prie pateikiamo procesinio dokumento;
6) informacija, ar byla bus vedama per advokatą;
7) procesinį dokumentą paduodančio asmens parašas ir jo surašymo data.
Taip pat galite prašyti teismo taikyit laikinąsias apsaugos priemones (viena iš jų pvz. nekilnojamojo turto areštas), kurios būtų taikomos iki nutarties iškelti bankroto bylą priėmimo dienos (laikinosios apsaugos priemonės taikytinos tuo atveju, jei yra tikimybė, kad turtą įmonė iššvaistys ar perleis tretiesiems asmenims teismui nespėjus priimti nutarties dėl bankroto bylos iškėlimo, kuri priimama tik tuo atveju, jei yra gauti visi duomenys apie kreditorius, skolininkus ir t.t.).

Sėkmės!

© Svetys :

2009-03-24 15:07
 Na taip, Jums nieko daugiau ir nelieka kaip tik kelti bankroto bylą. Pabandykite įteikti įspėjimą registruotu paštu.
Dokumentų klastojimo neįrodysite, nes dokumentų klastojimas yra [BK] "...300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu
1. Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo..." iuo atveju, jie dokumentų neklastojo, jie tiesiog neišmokėjo sumų, nurodytų dokumentuose.
Tuo tarpu, jei kažką bandyti baudžiamojo proceso tvarka daryti, tai manau tinkamiausias šis BK straipsnis:
"209 straipsnis. Nusikalstamas bankrotas
Tas, kas sąmoningai blogai valdydamas įmonę nulėmė jos bankrotą ir dėl to padarė didelės turtinės žalos kreditoriams,
baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų."
Atsakomybė kyla įmonės vadovui. Nusikalstamą bankrotą labai sunku yra įrodyti.


[ Redaguotas Palade 24.03.2009 - 16:08 ]

© ausra34 :

2009-03-24 15:07
 Esme tame kad jie nebendrauja ir neina jokiu derybu,dabar ir nebera su kuom deretis tai kaip suprantama viskas vyksta specialiai, o kadangi imone turto neturi jokio kaip minejau , kad jie viska susitvarke perrasydami visa turta kitai imonei ji yra plika tik pavadinimas ir imones kodai, belieka tik bankrota kelt nors is ten kazka gausi t.y. 8 minimumus.negu nieko. aciu uz patarima

© Svetys :

2009-03-24 15:10
 Įmonė yra UAB ar individuali įmonė?
Tiesa, dar vienas dalykas, ko galite prašyti teismo - nustatyti tyčinį bankrotą:
20 straipsnis. Tyčinis bankrotas

Jeigu įmonės bankroto bylą nagrinėjantis teismas nustato tyčinį bankrotą, administratorius privalo patikrinti bankrutuojančios įmonės sandorius, sudarytus per 5 metų laikotarpį iki bankroto bylos iškėlimo, ir pareikšti ieškinius įmonės bankroto bylą nagrinėjančiame teisme dėl sandorių, priešingų įmonės veiklos tikslams ir (arba) galėjusių turėti įtakos tam, kad įmonė negali atsiskaityti su kreditoriais, pripažinimo negaliojančiais. iuo atveju laikytina, kad administratorius apie sandorius sužinojo nuo dokumentų apie šių sandorių sudarymą gavimo dienos.

iuo atveju, jei sandoriai bus pripažinti negaliojančiais (turto perdavimo kitai įmonei ir kt.), tai turės būti taikoma restitucija, t.y., viskas grąžinama į pradinę padėtį ir su Jumis iš grąžinto turto bus išieškoma Jums priklausančios sumos.


[ Redaguotas Palade 24.03.2009 - 16:27 ]

© ausra34 :

2009-03-24 15:17
 jei darbdavys isdave pazyma kad yra atsiskaites o is tikruju nera tai manau ir yra apgavyste , tai kas tada yra dokumentu klastojimas??? jei jis pasiraso po pazyma ir anspauduoja kad yra atsiskaites , mokescius sodrai sumoka kad nesikabinetu sodra nes ji gali iskelt bankrota pati jei nebus mokami mokesc. , o realiai su darbuotoju neatsiskaite??? kas tada? koks budas gali buti ji patraukt baudziamajai atsakomybej? manau kad tuo metu kai buvo perrasomas turtas atejus laikinam direktoriui buten padaryti ta visa turto perrasyma , o po to sekmingai isejusiam lauk,tai ir yra tycinis bankrotas .tai yra kad jis tycia nemokejo atlyginimu ir perrasynejo turta kad darbuotojai neturetu is ko prisiteist.nors realiai imone pirmiausia ir turetu atsiskaityt su kreditoriais -darbuotojais , o ji sumokejo mokesc. tik va liko darbuotojai, bet jie lai issiesko is imones kuri nieko neturi.

© ausra34 :

2009-03-24 15:17
 UAB

© Svetys :

2009-03-24 15:32
 Jūs visiškai teisi - tyčinis bankrotas. Imkitės veiksmų bakroto bylai iškelti. Jei nepavyks įteikti pranešimo, tai pateikite įrodymus teismui prie pareiškimo, kad pranešimo įmonei nepavyko įteikti (paprastai vokas su pašto lapeliu apie neįteikimo priežastis). Sėkmės!

© ausra34 :

2009-03-24 15:38
 imone nepaskelbe bankroto, neaisku kodel, paliko ja tuscia susimokejo tik kas priklause valstybei :mokesc. ir sodra - gal jos prireiks kada nors, nes akcininkas turi dar kelias bet jos visiskai nesusijusios t.y. atskiri UAB. manau siuo atveju galima tik darbuotojams iskelt bankroto byla o jau bankroto administratorius spres ar tai tycinis ar ne , faktas tas kad viskas buvo daroma specialiai kad neatsiskaityt su darbuot.t.y. turto perrasymas, siuo atveju labai patogu pasiimt tai kas naudinga t.y. mokius klientus is kuriu buvo galima susirinkt skolingus atlyginimus aisku per tam tikra laika, bet imone nusprende kitaip.t,y. darbuotojus palikt ant ledo...

© ausra34 :

2009-03-24 15:47
 Klausimas: jei darbuotojas kelia bankrota imonei kas moka atlyginima bankroto administratoriui?
Aciu

© Svetys :

2009-03-24 16:09
 Atlyginimas bankroto administratoriui mokamas iš įmonėje likusio turto, jei jo nelieka, tai atlyginama Vyriausybės nustatyta tvarka.

[ Redaguotas Palade 24.03.2009 - 17:16 ]

© ausra34 :

2009-03-24 16:12
 dekui.dar klausimas , nuo ko reikia pradet ? kaip ta ieskini reikia suformuluot?? gal kas pavyzdy turite ? aplamai kaip sis procesas vyksta ? pati pradzia?? del tycinio bankroto iskelimo ?

© Vaidotas :

2009-03-24 16:14
 tikrai ne jūs mokėsite atlyginimą įmonės administratoriui. Jis paskiriamas atsižvelgiant į jūsų pasiūlymą, jeigu norite tam tikro turto administratoriaus, bet jeigu jūsų siūlomas turto administratorius neturi vyriausybės nustatyta tvarka leidimo valdyti bankrutuojančios įmonės turto tai teismas gali paskirti savo nuožiūra turto administratorių.

© Vaidotas :

2009-03-24 16:15
 ar bandėte skaičiuoklę, gal jums priklausytų valstybės finansuojamas advokatas, nes posėdžio metu nėra taip lengva kaip atrodo. Esminius reikalavimus yra išvardijusi paladė http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?forum=1&topic_id=17&post_id=37&viewmode=flat&sortorder=1&showonepost=1


[ Redaguotas Vaidotas 24.03.2009 - 17:17 ]

© Svetys :

2009-03-24 16:20
 Rekomenduotume dėl ieškinio surašymo kreiptis į advokatą. Ieškinio "griaučiai" buvo pateikti žemiau esančioje žinutėje. Tokio ieškinio dar neteko man rašyti, todėl pavyzduko negaliu pasiūlyti . :-(

© ausra34 :

2009-03-24 16:20
 darbo bylos nera apmokesinamos t.y. nera zyminio mokescio.tik va problema nesu rasiusi ieskinio kaip ten viska taisiklingai isdestyt? is vis nuo ko pradet, su valstybes advokatu nemanau kad ka gero pasieksi , privatus uzsiprase 3000Lt. butu net negaila, bet kai negavai atlyginomo tai skaudziai biski...

© Svetys :

2009-03-24 16:37
 Jūsų ieškinys nebūtų apmokestinamas žyminiu mokesčiu, bet ne dėl to, kad tai yra darbo byla, o dėl to, kad keliate bankroto bylą ir esate šioje byloje kreditorius. Kaip ir minėjau, visų pirma išsiųskite pranešimą įmonei, kad kreipsitės į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, jei jie per 30 d. nuo laiško išsiuntimo dienos neatsiskaitys su Jumis. Nurodykite sumą, kurią privalo išmokėti darbdavys. Po to, jei negausite atsakymo per 30 d. arba jei gausite voką su pažyma apie neįteikimą, reikės pateikti teismui ieškinį. Parašykite man į asmeninę žinutę savo el.paštą, kur galėčiau atsiųsti ieškinio pvz.

[ Redaguotas Palade 24.03.2009 - 17:38 ]

© ausra34 :

2009-03-24 16:40
 Aciu uz info:)

© Svetys :

2009-03-24 16:41
 Nėra už ką.

© Svetys :

2010-04-16 08:10
 Sveiki, ačiū už paaiškinimus, tačiau mane labiausiai domina, budai kaip gauti dokumentą patvirtinantį , kad įmonė jums yra skolinga?

Labai tikėtina jog paprašęs jo negausiu, tad lieka galimybė siųsti prašymą registruotu paštu? Ar yra reikalavimai tokiam prašymui?

O gal tikslingiau yra siųsti prašymą (registruotu paštu), kad atleistu iš darbo DĖL nesumokėto atlyginimo už tam tikrą laikotarpį?

Ir tada kreiptis į teismą.

© Svetys :

2010-04-16 08:34
 Sveiki, ačiū už paaiškinimus, tačiau mane labiausiai domina, budai kaip gauti dokumentą patvirtinantį , kad man yra skolinga?

Labai tikėtina jog paprašęs jo negausiu, tad lieka galimybė siųsti prašymą registruotu paštu? Ar yra reikalavimai tokiam prašymui?

O gal tikslingiau yra siųsti prašymą (registruotu paštu), kad atleistu iš darbo DĖL nesumokėto atlyginimo už tam tikrą laikotarpį?

Ir tada kreiptis į teismą.

[ Redaguotas extomas 16.04.2010 - 10:34 ]

© Vaidotas :

2010-04-16 09:00
 Laba diena.
Jūsų paminėti atvejai yra galimi. Šiuo atveju atsakymo negavimas iš darbdavio nevaidina esminio dalyko, esminis dalykas yra tame, kad įrodytumėte teismui, kad jūs įteikėte prašymą darbdaviui:
1. įteikėte prašymą dėl pažymos išdavimo ir negavote atsakymo ir išsaugokite įteikimą patvirtinantį dokumentą:
1.1. štampas patvirtinantis, kad gautas dokumentas ant prašymo kopijos arba
1.2. registruotu paštu išsiųsto pašto kvitas pridėtas prie prašymo kopijos kurią išsiuntėte paštu arba
1.3 jūsų prašymą galima išsiųsti per notarą(arba antstolį), tai garantuotas būtų įrodymas, kad išsiųsta ir darbdaviui įteikta tinkamai)

2 Negavus dokumento vistiek, kreipėtės į darbo inspekciją su pareiškimu (skundu) , kad darbdavys neišduoda pažymos, jums pareikalavus ir delsia jau daugiau kaip pvz. savaitę),
3 vistiek negavus dokumento galima kreiptis į teismą su reikalavimu išreikalauti minėto dokumento teismo keliu.

4.tas pats galioja ir pareiškimo įteikimui dėl atleidimo, tik rekomenduotina, tą patį variantą atlikti iš karto tuo pačiu metu atliekant 1 punkte numatytus veiksmus 1.1 jeigu nededa štampo, kad gauta savo nuožiūra atlikite 1.2 arba 1.3 veiksmą
Pagarbiai Vaidotas.

© Ewro :

2012-01-26 10:37
 O ką daryti, jei darbdavys iteikia pažymą, kad yra skolingas mažiau t.y. situacija tokia, darbdavys įteikė pažymą, kad skolingas už du mėnesius (už kurius ir yra skolingas), nors po to aš buvau laikinai sustabdęs darbo sutartį trims mėnesiams pagal 123 (1) str., taigi jis man skolingas už tuos du mėnesius + už tuos tris mėnesius kai buvo sustabdyta darbo sustartis + delspinigiai + išeitinė kompensacija. Darbdavys motyvuoja tuo, kad tuos tris mėnesius nedirbau, tai ir nepriklauso man atlyginimas ir pateikia pažymą, kad man skolingas tik už du mėnesius. Ką tokiu atveju dayti? Ačiū

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=17&forum=1