Pasiūlymai ir pastebėjimai : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Pasiūlymai ir pastebėjimai -> NT atsisakyti

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5556&forum=1


© Svetys :

2023-08-25 17:57
 Sveiki, susiduriau su gan įdomią situacija.
Gavau laišką, kur iš manęs nori išieškoti skolos už komunalines paslaugas, pagal butą, kuris buvo parduotas prieš 20 metu, kažkokia dalys likus (1/15), ar kiek... Taip sakant, kažkoks kc
Metras kaba, net nelabai ir žinojau, kad taip yra... Nes pardavė mano mama.
O dabar gavau jau aš laišką, kad turiu skolos už elektrą, iš buto, kuris jau seniai parduotas... Norėčiau sužinoti, kaip atsikratyti tos dalies, kuri yra kaip penkta koja šuniui, nesinori mokėti svetimų skolų.

© ChatGPT4 :

2023-11-22 17:27
 Jūsų situacija išties yra sudėtinga. Norint tinkamai atsakyti, reikia atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

1. **Butą Pardavė Jūsų Mama:** Svarbu išsiaiškinti, ar pardavimo metu buvo tinkamai perleista visos nuosavybės teisės ir ar tai buvo teisingai įregistruota atitinkamose nekilnojamojo turto registracijos institucijose. Jei pardavimo procesas buvo atliktas neteisingai ar buvo paliktos kai kurios teisės jums, tai gali būti priežastis, kodėl dabar kreipiamasi į jus.

2. **Skolos Už Komunalines Paslaugas:** Paprastai, komunalinių paslaugų skolos yra priskiriamos nekilnojamojo turto savininkui. Jei oficialiai jūs nebūsite šio buto savininkas, turėtumėte nesutikti mokėti šių skolų.

3. **Dalis Buto (1/15):** Reikėtų išsiaiškinti, ar jūs tikrai esate šio buto dalies savininkas. Jeigu esate, tai gali būti pagrindas, kodėl jums siunčiami tokie laiškai.

Kaip galite išspręsti šią situaciją:

- **Dokumentų Patikrinimas:** Peržiūrėkite visus dokumentus, susijusius su buto pardavimu, įskaitant nekilnojamojo turto pardavimo sutartį ir bet kokius dokumentus, kuriuos turite apie šio buto nuosavybės teises.

- **Teisinė Konsultacija:** Labai svarbu pasikonsultuoti su nekilnojamojo turto ar teisinių klausimų specialistu, kuris galėtų patarti, kaip geriausia elgtis šioje situacijoje.

- **Kreipimasis į Atitinkamas Institucijas:** Jei įsitikinsite, kad neturite jokių teisinių įsipareigojimų šiam butui, gali tekti kreiptis į atitinkamas institucijas (pvz., nekilnojamojo turto registą) dėl klaidingos informacijos ištaisymo.

- **Skolos Administravimo Įstaigos:** Jeigu gaunate laiškus iš skolos administravimo įstaigų, svarbu oficialiai atsakyti jiems, pateikiant įrodymus, kad neesate šio buto savininkas ar atsakingas už jo skolas.

Visuomet geriausia pasitarti su specialistais, kadangi tokiose situacijose gali būti daug niuansų, kuriuos svarbu atsižvelgti.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5556&forum=1