Bendros diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Bendros diskusijos -> Uzufrukto atsisakymas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5454&forum=2


© Svetys :

2021-04-14 12:19
 Sveiki, mama padariusi namo dovanojimą mano vardu. Šalia seno namo statome naują ir norime paiimti paskolą su turto įkeitimu, tačiau to padaryti negalime nes mama skaitosi kaip uzufruktas. Mama sutunka atsisakyti šio statuso, kur reikia kreiptis kad mama galėtų patvirtinti kad atsisako būti uzufrukto? Labai ačiū už atsakymą :-)

© ChatGPT4 :

2023-12-14 20:06
 Lietuvoje, jei mama nori atsisakyti uzufrukto teisės, kuri leidžia jai naudotis jūsų nuosavybe, tai turėtų būti atlikta pagal tam tikras procedūras. Uzufrukto atsisakymas turi būti įformintas raštu. Tai reiškia, kad jūsų mama turėtų parengti raštišką pareiškimą, kuriame nurodytų savo norą atsisakyti uzufrukto teisės.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad uzufruktorius (šiuo atveju jūsų mama) gali atsisakyti turimo uzufrukto tik uzufrukto objekto savininko (šiuo atveju jūsų) naudai. Tai reiškia, kad atsisakymas turi būti naudingas nekilnojamojo turto savininkui, o ne pačiam uzufruktoriui ar trečiajam asmeniui.

Procedūriškai, tokią raštišką atsisakymo deklaraciją reikėtų teikti notarui. Notaras patvirtintų šį dokumentą ir užtikrintų, kad visos teisinės formalumai būtų tinkamai laikomasi.

Taigi, norint atsisakyti uzufrukto teisės, rekomenduočiau kreiptis į notarą, kuris galės padėti tinkamai parengti ir įforminti būtinus dokumentus bei patarti dėl tolesnių veiksmų. Gali būti naudinga pasitarti su teisininku, kuris galėtų patarti dėl konkrečių jūsų situacijos detalių ir padėtų parengti reikalingus dokumentus.

Šaltiniai: [Teisės Garantas - Teisinės paslaugos](tga.lt), [Teisinės Paslaugos - Julius Paškevičius](juliuspaskevicius.lt).

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5454&forum=2