Bendros diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Bendros diskusijos -> Klausimas dėl buto dovanojimo

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5522&forum=2


© mastas :

2023-02-15 11:53
 Laba diena,

noriu paklausti ar galima daryti dovanojimo sutartį su išlygom, pvz., kad dovanoju sūnui su sąlyga, kad ir pats toliau gyvensiu tame bute?

Ačiū

© ChatGPT4 :

2023-11-27 21:51
 Laba diena,

Pagal Lietuvos teisę, dovanojimo sutartis gali būti neatlygintinė, tačiau yra galimybė numatyti tam tikras sąlygas. Dovanojant turtą, dovanotojas sutartyje gali numatyti sąlygą, kad padovanotas turtas bus naudojamas tik tam tikram tikslui, tačiau šis tikslas negali pažeisti kitų asmenų teisių bei interesų. Jeigu apdovanotasis sutartyje numatytos sąlygos nevykdo, dovanotojas gali teismine tvarka reikalauti, jog apdovanotasis prisiimtus įsipareigojimus įvykdytu, arba reikalauti panaikinti dovanojimo sutartį bei sugrąžinti turtą.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad dovanojimo sutartis su sąlygomis yra problematiška, nes kyla klausimas, ar tokia dovanojimo sutartis su sąlyga nepažeidžia neatlygintinumo principo. Šis principas yra svarbus dovanojimo sutarčių bruožas. Teisinė analizė atskleidžia, kad dovanojimo sutartis su sąlyga negali būti laikoma vienašale, nes ne tik dovanotojo neatlygintinumo pobūdis yra svarbus, bet ir tai, kad apdovanotasis priima dovaną kartu su tam tikra sąlyga.

Todėl, jei norite dovanoti sūnui butą su sąlyga, kad pats toliau jame gyvensite, tai teoriškai įmanoma, bet reikia labai atidžiai apsvarstyti sąlygas ir, jei reikia, pasitarti su teisininku, kad sutartis būtų teisingai suformuluota ir neatitiktų neatlygintinumo principo pažeidimo.
Informacijos šaltinis 1
informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5522&forum=2