DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> del neatsiskaitymo su darbuotojais

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=21&forum=3


© Svetys :

2009-06-12 12:06
 Sveiki, domina toks dalykas. Dirbome imoneje ir 3men nemokejo algu,todel visi nusprendeme iseiti is darbo pagal 128str. dabar yra ruosiami dokumentai imones bankrotui. ar gausime is garantinio fodo i uz 3men nesumoketa atlygi, nepanaudotas atostogas ir uz 2 iseitines? aciu.

© Vaidotas :

2009-06-14 23:55
 Garantinis fondas išmoka šias išmokas tik jeigu iškeliama bankroto byla ir atitinkamai, jeigu nutraukiamos darbo sutartys. Tik nutraukus darbo sutartis išmokamos išeitinės.
Jeigu turite duomenų, kad bankrotas sukeltas dirbtinai arba, kad net yra pasunkinamas, galite kreiptis į policija dėl baudžiamosios bylos iškėlimo(aplinkybės būtų, kad turtas pusvelčiui arba dykai pervedamas kitoms įmonėms kurias valdo tie patys savininkai).
Informuoju, kad pagal 140 str. 2 dalį jus atleidžiant turėjo būti su jumis atsiskaityta ir išmokėtos išeitinės kompensacijos dviejų mėnesių.
2. Nutraukus darbo sutartį kitais šiame skirsnyje (išskyrus Kodekso 125 ir 126 straipsniuose bei 127 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus) ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.

Atkreipiu dėmesį, kad iškėlus bankroto bylą delspinigiai už uždelstą atlyginimą (šiuo metu 0,07proc. už kiekvieną pavėluotą dieną) būtu atsiskaitomi paskiausiai, o prisiteisus paprasta tvarka būtų atsiskaitoma pilna skola. Už pusmetį tai sudarytų 12,7 proc. už metus apytiksliai 25,6 proc. Dėl galimybės gauti valstybės finansuojamą advokatą vertėtų pasiteirauti savo saviavldybėje pagal gyvenamąją vietą http://www.teisesgidas.lt/modules/news/article_storyid_112.html
Atsakymas iš garantinio fondo rjazbutis(eta)gvifa.lt

->Laba diena,
->
->Garantinis fondas dalinai apmoka bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių įsiskolinimus darbuotojams:
->- darbo užmokesčio skolą - iki 3 MMA (ne daugiau kaip 2400 Lt);
->- kompensacijos už nepanaudotas atostogas - iki 1 MMA (ne daugiau kaip 800 Lt);
->- išeitinę išmoką - iki 2 MMA (ne daugiau kaip 1600 Lt);
->- apmokėjimą už prastovą - iki 1 MMA (ne daugiau kaip 800 Lt).
->
->Nuo atleidimo pagrindo priklauso tai, ar Garantinis fondas mokės darbuotojui išeitinę išmoką. Jei žmogus atleistas pagal DK 128 str., jam bus mokama išeitinė išmoka iš Garantinio fondo ( o pvz., jei žmogus būtų atleistas pagal DK 125 str. " alių susitarimu", jam išeitinė išmoka iš Garantinio fondo nebūtų mokama).

->Pagarbiai
->Remigijus Jazbutis
->Garantinio fondo sutarčių rengimo skyriaus vedėjas
->tel. 210 86 29
.

[ Redaguotas Vaidotas 15.06.2009 - 10:03 ]

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=21&forum=3