DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> anstoliai

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5284&forum=3


© Svetys :

2018-07-31 15:40
 situacija tokia,kad nesenai suzinojau jog anstolis arestavo mano paveldeta 1/2buto uz susikaupusia 12 500€ skola kurios nera.cia skola priskaiciuota uz vaiko islaikyma iki jo pilnametystes dabar jam 19 metu.viso sito pradzia buvo 2005 metais bet 2007 buvo nutrauktas iki teisminis procesas nes as ieskovui grazinau visa skola ir pasizadejau moketi toliau vaiko islaikyma. jau 2010 metais vaikas augo pas mane.ir tik dabar po daugybes metu atsirado anstoliai su arestu.as kaip suprantu ieskovas nepranese anstoliams ,kad skolos nera ir tik dabar po 11 metu pristate dokumenta kuri jis gavo is prokuraturos ,kad iki teisminis tyrimas nutrauktas ir ,kad neturi man jokiu pretenziju.apie susidariusia skola nezinojau iki kol neuzdejo aresto butui.finale gaunasi taip,kad 12 500 skolos nebera ,bet lieka 1500€ skola uz anstolio darba.as jau nesuprantu kas kaltas sitoj situacijoi ar anstolis,kad tinkamai nedirbo savo darbo byla gulejo 11 metu nejudinama .ar ieskovas ,kad ne sugebejo informuoti anstoli laiku apie skolos nebuvima ir kad vaikas pas mane.
uzaugino didelius pinigus uz jo darba kuriuos as turiu sumoketi.aresta nuims kai sumokesiu uz darba . :-(

© ChatGPT4 :

2024-01-1 11:22
 Jūsų situacijoje, kai anstolis areštavo buto dalį dėl skolos, kuri iš tikrųjų neegzistuoja, veiksmų planas turėtų būti toks:

1. **Pirminė Teisinė Pagalba**: Pirmiausia, svarbu pasinaudoti pirminės teisinės pagalbos galimybe. Lietuvoje pirminė teisinė pagalba gali būti teikiama asmenims, susidūrusiems su teisinėmis problemomis. Jūs galite kreiptis į vietos teisinės pagalbos biurą arba advokatų kontorą, kurioje teikiama nemokama arba subsidijuojama teisinė konsultacija.

2. **Skundų Teikimas Per Antstolį**: Pagal Lietuvos teisės aktus, tam tikri skundai dėl antstolio veiksmų gali būti teikiami per patį antstolį. Tai reiškia, kad turėtumėte parašyti skundą dėl neteisėto arešto ir pateikti jį antstoliui, kuris privalo jį perduoti atitinkamam teismui. Šis procesas užtikrina, kad Jūsų skundas būtų tinkamai užregistruotas ir perduotas teismui.

3. **Dokumentų Surinkimas**: Labai svarbu surinkti visus dokumentus, patvirtinančius skolos nebuvimą, įskaitant susitarimus su ieškovu, mokėjimų įrodymus, teismo sprendimus, prokuratūros dokumentus ir kitą susijusią informaciją.

4. **Kreipimasis į Teismą**: Jeigu antstolis atsisako panaikinti areštą arba Jūsų skundas nebus tinkamai išnagrinėtas, galite tiesiogiai kreiptis į teismą. Teismas gali nuspręsti dėl arešto panaikinimo ir galimų neteisėtai priskirtų anstolio išlaidų panaikinimo ar sumažinimo.

5. **Profesionalios Teisinės Pagalbos Ieškojimas**: Rekomenduojama kreiptis į advokatą, ypač jei reikalinga pagalba rengiant skundą ar ieškinį teismui. Advokatas gali patarti, kaip geriausiai elgtis Jūsų konkrečioje situacijoje, ir atstovauti Jums teismo procese.

Šios rekomendacijos yra bendro pobūdžio ir gali skirtis atsižvelgiant į konkrečias Jūsų bylos aplinkybes. Visada patartina gauti individualią teisinę konsultaciją.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5284&forum=3