DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Anstoliai

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5291&forum=3


© Svetys :

2018-08-12 03:41
 Kreipiosiu i antstolius, sumokejau 200€,kad sutvarkytu mano dokumentus del alimentu nemokejiemo nes skolininkas gyvena ne Lietuvoi, per keturios menesius mano dokumentai nekur nepajudiejo, antskoliai is pradziu i mano el. laiskus atsakydavo po dve savaiciu, o paskutiniu metu is via neatsako, beto begrazina mano dokumento originalus, kurios prase, jiems palikti. Kur kreiptis tokiu atveju?

© ChatGPT4 :

2023-12-31 22:07
 Jūsų situacijoje, kai antstoliai nevykdo jūsų bylos dėl alimentų išieškojimo ir neatsako į jūsų užklausas, svarbu imtis veiksmų:

1. **Pakartotinis kreipimasis į antstolius**: Nors jau bandėte susisiekti su antstoliais, verta dar kartą pabandyti. Rašykite aiškų ir konkrečią informaciją turintį laišką, paaiškindami situaciją ir reikalaudami aiškaus atsakymo.

2. **Skundas Antstolių Rūmams**: Jei antstoliai ir toliau neatsako, turite teisę pateikti skundą Lietuvos Respublikos Antstolių Rūmams. Skunde nurodykite visas bylos detales, įskaitant jūsų mokėtą sumą, dokumentų grąžinimą, ir neveiklumą.

3. **Pirminė teisinė pagalba**: Kreipkitės į savo savivaldybės teisinės pagalbos biurą dėl nemokamos pirminės teisinės pagalbos. Jie gali suteikti teisinę konsultaciją, padėti rengti dokumentus ir patarti, kaip elgtis toliau【72†source】【73†source】.

4. **Teisininko konsultacija**: Jei situacija yra sudėtinga, patartina kreiptis į teisininką. Teisininkas gali padėti jums parengti skundą, patarti dėl tolesnių veiksmų ir atstovauti jūsų interesams.

5. **Kreipimasis į teismą**: Jei situacija nebus išspręsta per antstolių rūmus, galite apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą dėl antstolių veiksmų.

6. **Sodros įtraukimas**: Jei skolininkas yra užsienyje, tačiau gauna pajamas Lietuvoje, "Sodra" gali padėti išieškoti alimentus per valstybinius išmokų mokėjimo mechanizmus Lietuvoje ir ES.

Šiuos veiksmus atlikdami, turėtumėte gauti aiškumą ir pagalbą jūsų situacijoje. Svarbiausia yra būti atkakliems ir naudotis visomis turimomis teisinėmis priemonėmis.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5291&forum=3