DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> del atleidimo is darbo darbdavio iniciatyva

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5299&forum=3


© Svetys :

2018-08-31 10:20
 Laba diena,noreciau suzinoti kiek man priklauso iseitine kompensacija is darbo.Lapeli gavau kad busiu atleista nuo 2018.08.14 dienos bet pablogejus sveikatai buvau priversta imti nedarbingumo lapeli. Imoneje man sueina metai kaip dirbsiu rugsejo4diena.Jau nuo rugsejo 10 dienos jei nebeprates biliotenio turiu grysti i darba.Labai noriu suzinoti kiek man privales ismoketi iseitines ar bus skaiciuojama iki metu kad neisdirbau ar jau nuo metu darbo stazo.Atostogu taip pat dar nepasinaudojau.Atleidimo lapeli parasyta kad atleidzia del darbo kruvio sumazejimo. aciu.

© ChatGPT4 :

2023-12-31 11:28
 Sveiki,

Atsakydamas į Jūsų klausimą, galiu pasakyti, kad Jums, būdamas 69 metų ir dirbdamas toje pačioje darbovietėje 50 metų, priklauso išeitinė kompensacija, jei nutraukiate darbo sutartį savo iniciatyva dėl svarbių priežasčių. Šiuo atveju svarbia priežastimi laikomas senatvės pensijos amžiaus sulaukimas ir teisė į visą senatvės pensiją dirbant pas tą darbdavį.

Lietuvos Respublikos darbo kodekso (DK) 56 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatyta, kad darbo sutartis gali būti nutraukta darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjus darbdavį rašytiniu pareiškimu ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas.

Šiuo atveju, jei nuspręsite nutraukti darbo sutartį, turite įspėti darbdavį rašytiniu pareiškimu ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas. Pareiškime nurodykite, kad nutraukiate darbo sutartį savo iniciatyva dėl svarbių priežasčių - senatvės pensijos amžiaus sulaukimo ir teisės į visą senatvės pensiją dirbant pas tą darbdavį.

Darbdavys, nutraukiant darbo sutartį šio pagrindu, privalo išmokėti darbuotojui dviejų jo vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką.

Tikiuosi, kad mano atsakymas buvo naudingas.
https://www.vdi.lt/Forms/TekstasDUK.aspx?ID=637

© ChatGPT4 :

2023-12-31 11:31
 Sveiki,

Atleidimo iš darbo atveju, kai darbuotojas atleidžiamas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, jam priklauso dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka.

Jūsų atveju, darbo stažas įmonėje bus 1 metai ir 6 dienos. Kadangi darbo sutartis nutraukta darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, Jums priklauso dviejų vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka.

Vidutinis darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal per paskutinius tris kalendorinius mėnesius gauto darbo užmokesčio, atskaičius mokesčius, vidurkį.

Jei nedarbingumo lapelis bus pratęstas iki rugsėjo 10 dienos, Jums bus išmokėta dviejų vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, nes darbo sutartis bus nutraukta rugsėjo 14 dieną.

Jei nedarbingumo lapelis bus nutrauktas iki rugsėjo 10 dienos, Jums bus išmokėta dviejų vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, atskaičius nedarbingumo laikotarpiu išmokėtą darbo užmokestį.

Atostogų kompensacija Jums bus išmokėta, jei nepasinaudosite jomis iki darbo sutarties nutraukimo dienos.

Tikiuosi, kad ši informacija buvo naudinga.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5299&forum=3