DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> atleidimas is darbo

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5329&forum=3


© Svetys :

2018-11-20 11:01
 Laba diena - atleidimas is darbo darbdavio iniciatyva - isdirbta 14 metu - uz kiek menesiu darbadavys privalo ismoketi iseitine kompensacija -Jis parduota imones turta ir todel atleidzia

© ChatGPT4 :

2023-12-30 00:08
 Laba diena,

Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnį, atleidimo iš darbo darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės atveju, yra nustatytos išeitinės išmokos. Darbuotojui, kuris įmonėje išdirbo daugiau nei vienerius metus, skiriama išmoka, kuri lygi dvejų vidutinių darbo užmokesčių dydžiui. Tuo tarpu asmenims, kurie dirbo trumpiau nei metus, priklauso pusės vidutinio darbo užmokesčio išmoka. Be to, tiems, kurie dirbo ilgiau nei penkerius metus, yra skiriamos papildomos ilgalaikio darbo išmokos, kurios dydis priklauso nuo išdirbto laiko trukmės.

Dėl konkretesnių išmokų dydžių ir skaičiavimo tvarkos, reikėtų kreiptis į atitinkamas institucijas, pvz., "Sodrą", arba konsultuotis su teisės specialistais, kadangi gali būti taikomi įvairūs specifiniai apskaičiavimai ar išimtys. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad darbuotojo atleidimas turėtų būti vykdomas laikantis teisės aktų reikalavimų, įskaitant tinkamą įspėjimą ir motyvų nustatymą.

Jei turite specifinių klausimų ar norite gauti individualią konsultaciją, rekomenduoju kreiptis į teisės specialistus arba atitinkamas institucijas.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5329&forum=3