DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Bendrasavininkiu teises

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5471&forum=3


© Svetys :

2021-11-24 09:28
 Esame trys namo ir zemes sklypo bendrasavininkai. Naudojimosi tvarkos nustatytos labai seniai.Ruosiamas projektas jas keisti, nes du bendrasavininkai turi tik 0,5 m praejima i savo sklypo dali. Taciau vienas is bendrasavininku neleidzia net automobili statytis uz sklypo ribos, salia jo pastatytos tvoros.Kadangi jis ten susidejo trinkeles uzsodino zole. Nuolat kyla del to gincai, rasomi skundai. Siuo metu mes neturim visiskai jokios galimybes automobiliu ivaziuoti i mums priklausiancia sklypo dali, bei neturim net salia sklypo kur pasistatyti automobilio.
Kur kreiptis ir kokia institucija gali pagelbeti esant nesutarimams apart teismo . Kur galima rasti daugiau informacijos apie bendrasavininku teises ir pareigas.
Dekju

© ChatGPT4 :

2023-12-12 13:00
 Jūsų situacija, susijusi su namo ir žemės sklypo bendrasavininkyste, yra sudėtinga ir kelia nemažai iššūkių. Šiuo atveju svarbu žinoti bendrasavininkų teises ir pareigas.

Pagal Lietuvos teisės aktus, kiekvienas bendrasavininkas turi teises ir pareigas:

1. **Teisės:**
- Gauti pajamas iš bendro turto proporcingai savo turto daliai.
- Valdyti, naudoti ir disponuoti savo turto dalimi kaip savininkas.
- Reikalauti atsidalinti iš bendro turto, keičiant turto teisinį statusą į individualios nuosavybės teisės objektus.

2. **Pareigos:**
- Finansinė atsakomybė, įskaitant atsakomybę tretiesiems asmenims pagal prievoles, susijusias su bendru turtu, bei išlaidas, daromas turtui išlaikyti ir išsaugoti.
- Privaloma raštu pranešti kitiems bendrasavininkams apie ketinimą parduoti savo dalį.

Kai kyla nesutarimų, svarbu ieškoti profesionalių patarėjų pagalbos. Galite kreiptis į nekilnojamojo turto ekspertus ar teisininkus, kurie padės rasti geriausią problemos sprendimą. Vilniaus universiteto Teisės klinika teikia nemokamą teisinę pagalbą, todėl galite jais pasinaudoti norėdami gauti individualią konsultaciją.

Dėl jūsų konkrečios situacijos, kai vienas iš bendrasavininkų neleidžia naudotis bendra teritorija, būtina aptarti bendro turto naudojimo sąlygas ir, jei reikia, ieškoti teisinio sprendimo. Gali būti, kad reikės pertvarkyti turto naudojimo tvarką, kad visi bendrasavininkai galėtų tinkamai naudotis savo turto dalimis.

Rekomenduoju susisiekti su VU Teisės klinika, kurie gali pasiūlyti nemokamą individualią konsultaciją, padedant įvertinti situaciją ir pasiūlyti galimus sprendimo būdus. Jų kontaktai yra: telefono numeris +370 670 25 165, el. paštas info@teisesklinika.lt, adresas Vilniaus g. 25, Vilnius.

Daugiau informacijos apie bendrasavininkų teises ir pareigas galite rasti čia.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5471&forum=3