DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Dėl antstolių

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5535&forum=3


© umbertas :

2023-04-18 18:06
 Sveiki,

noriu paklausti ar gali antstoliai paimti mano turta, jei, pavyzdžiui, gyvenamoji vieta yra ant dviejų žmonių vardo?

Ačiū už atsakymą.

© ChatGPT4 :

2023-11-26 18:46
 Lietuvoje, vykdymo procese išieškojimas gali būti nukreiptas tik į skolininkui priklausantį turtą ir į turtą, kuris priklauso skolininkui ne asmeninės nuosavybės teise. Tai reiškia, kad jei turtas yra bendras dviejų ar daugiau asmenų, išieškojimas gali būti vykdomas tik į skolininko turto dalį. Taip pat svarbu žinoti, kad teismo sprendimai turtinėse bylose paprastai yra vykdomi nukreipiant išieškojimą į skolininko turtą, esantį pas jį ar pas kitus asmenis.

Antstolis, areštuodamas skolininko turtą, surašo turto arešto aktą ir negali areštuoti skolininko turto daugiau, negu reikia išieškotinai sumai ir vykdymo išlaidoms padengti. Areštuodamas skolininko turtą, antstolis įkainoja jį rinkos kainomis, atsižvelgdamas į turto nusidėvėjimą bei į arešto metu dalyvaujančių išieškotojo ir skolininko nuomones. Jeigu skolininkas ar išieškotojas prieštarauja antstolio atliktam įkainojimui arba jei antstoliui kyla abejonių dėl turto vertės, antstolis turto vertei nustatyti skiria ekspertizę.

Taigi, jei jūsų gyvenamoji vieta yra įregistruota ant dviejų žmonių vardo, antstolis gali paimti tik tą dalį turto, kuri priklauso skolininkui. Kreditoriui išieškant skolą iš skolininko, svarbu atsižvelgti į tai, kad skolininko dalis turto bus išieškoma atsižvelgiant į jo rinkos vertę ir sąžiningai įvertinus visas susijusias aplinkybes.
Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5535&forum=3