DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: DARBO TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> Dėl nepilnamečių vaikų nuotraukų publikavimo internete

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=733&forum=3


© Svetys :

2010-08-22 02:31
 Sveiki,

Norėčiau pasiteirauti, ar turi teisę fotografė talpinti mano nepilnamečių vaikų nuotraukas savo asmeniniame tinklapyje, kuris dar ir yra netiesiogiai sukurtas savireklamos tikslais?
Situacija gana paini. Neoficialiai su vyru esam išsiskyrė daugiau nei prieš metus. Vienintele vaikų globėja esu aš- motina. Tėvas sutikimą fotografuoti ir publikuoti nuotraukos leido. Aš aiškiai išreiškiau savo norą, kad vaikų nuotraukos nebūtų talpinamos, tačiau fotografė atsisakė jas ištrinti.
Ar fotografės veiksmai laikomi nusižengimu ir jei taip, kur reikėtų kreiptis pagalbos, norint, kad mano vaikų atvaizdai nebebūtų platinami internete ar kur kitur?

© Vaidotas :

2010-08-31 09:37
 Laba diena.
Kiekvienas iš tėvų turi teisę ginti savo vaiko interesus, jeigu mano, kad šie buvo pažeisti, tiek dėl nuotraukos ar jos dalies publikavimo. T.y. Nesant bendro sutarimo dėl vaiko nuotraukos publikavimo, tokia nuotrauka turėtų būti nepublikuojama.
Kitas dalykas, jeigu jūs esate išsituokę ir vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su jumis, manyčiau tokiu atveju jūs pagrinde turėtumėte ir atstovauti vaiko interesus.
CK 2.22 straipsnis. Teisė į atvaizdą
1. Fizinio asmens nuotrauka (jos dalis), portretas ar kitoks atvaizdas gali būti atgaminami, parduodami, demonstruojami, spausdinami, taip pat pats asmuo gali būti fotografuojamas tik jo sutikimu. Po asmens mirties tokį sutikimą gali duoti jo sutuoktinis, tėvai ar vaikai.
2. Asmens sutikimo nereikia, jeigu šie veiksmai yra susiję su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi, teisėsaugos institucijų reikalavimu arba jeigu fotografuojama viešoje vietoje. Tačiau asmens nuotraukos (jos dalies), padarytos šiais atvejais, negalima demonstruoti, atgaminti ar parduoti, jeigu tai pažemintų asmens garbę, orumą ar dalykinę reputaciją.
3. Fizinis asmuo, kurio teisė į atvaizdą buvo pažeista, turi teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą. Po asmens mirties tokį ieškinį turi teisę pareikšti jo sutuoktinis, vaikai ir tėvai.

Atkreiptinas dėmesys, kad tėvo leidimą talpinti nuotrauką internete turite teisę ginčyti per vienus metus
CK 3.96 str. 1 d. dėl nedavusio raštiško sutikimo sudaryti sandorį sutuoktinio ieškinių dėl sudarytų sandorių, kuriems buvo būtinas rašytinis sutikimas, pripažinimo negaliojančiais;
CK 3.233 str. 3 d. - nedavusio sutikimo sudaryti sandorį sugyventinio ieškiniams dėl kito sugyventinio sudarytų disponavimo bendrai įgytu ir naudojamu turtu sandorių;

Prieš kreipiantis į teismą turi būti pateikta raštiška pretenzija Dėl nuotraukų pašalinimo.
Teismų praktikoje nepavyko rasti panašios bylos, kuri atitiktų jūsų situaciją. Tad kas liečia žalos atlyginimo klausimą, tai priklausytų nuo to, kokia vaiko nuotrauka padaryta, ir prie kokio turinio ji patalpinta, bei įrodinėjimo aplinkybių(kokioms aplinkybėms esant ji ten atsirado). Ar ji žeminą asmens garbę ir orumą ...
Kaip ir sakiau priklausomai nuo aplinkybių moralinė žala teisme pritesiama nuo simbolinės 1 lito sumos iki 5000 ir daugiau(kai nuotraukų publikavimas buvo susijęs su garbe ir orumu).
Pagarbiai Vaidotas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=733&forum=3