Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Nekilnojamasis turtas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5297&forum=4


© Svetys :

2018-08-29 15:45
 Jau 18 metų 1/4 dviejų kambarių buto bendrasavininkas neprisidėjo prie buto išlaikymo ir priežiūros. Esu 3/4 buto bendrasavaninkė ir moku visas įmokas už visą butą.
Kaip galėčiau išsipirkti buto dalį iš bendrasavininko ir kokia procedūros eiga?
Dėkoju

© ChatGPT4 :

2023-12-31 13:05
 Norint išsipirkti buto dalį iš bendrasavininko Lietuvoje, reikia atlikti keletą svarbių žingsnių. Jūsų situacijoje, kaip 3/4 buto bendrasavininkė, kuri moka visas įmokas už visą butą ir susiduria su kitos bendrasavininko 1/4 dalies neprisidėjimu prie buto išlaikymo ir priežiūros, procesas gali būti toks:

1. **Derybos su Bendrasavininku**: Pirmas žingsnis yra susisiekti su kitu bendrasavininku ir pasiūlyti išsipirkti jo turimą buto dalį. Šiame etape galite pasiūlyti tam tikrą sumą, kuri, jūsų manymu, atspindi 1/4 buto rinkos vertę. Svarbu, kad viskas būtų atlikta raštu, kad vėliau būtų įrodymų.

2. **Pirkimo-Pardavimo Sutartis**: Jei bendrasavininkas sutinka su pasiūlymu, reikia sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį. Šioje sutartyje turi būti nurodyta pirkimo kaina, mokėjimo terminai ir kiti svarbūs susitarimo aspektai.

3. **Notaro Patvirtinimas**: Sudarius sutartį, ji turi būti patvirtinta notaro. Notaro patvirtinimas yra privalomas norint įregistruoti nuosavybės teisių perėjimą.

4. **Buto Nuosavybės Perregistravimas**: Po sutarties patvirtinimo notaro biure, turite kreiptis į Nekilnojamojo Turto Registrą ir atnaujinti nuosavybės teises, nurodant, kad dabar esate vienintelė buto savininkė.

5. **Kreipimasis į Teismą**: Jei bendrasavininkas atsisako parduoti savo buto dalį arba negalite susitarti dėl kainos, turite teisę kreiptis į teismą. Teismas gali nurodyti priverstinį buto dalies pardavimą arba jos atidalijimą, taip pat nustatyti tinkamą rinkos kainą.

6. **Įrodymų Rinkimas**: Teismo procesui svarbu turėti įrodymus, kad jūs mokėjote visas įmokas ir prisidėjote prie buto išlaikymo ir priežiūros. Tai gali būti mokėjimo kvitai, banko išrašai, komunalinių paslaugų sąskaitos ir pan.

7. **Teisinė Konsultacija**: Viso proceso metu rekomenduočiau pasikonsultuoti su nekilnojamojo turto arba civilinės teisės advokatu, kuris galėtų padėti rengiant sutartis, atstovauti teisme ir suteikti teisinę paramą.

Atkreipkite dėmesį, kad Lietuvoje galioja įvairūs teisės aktai, reglamentuojantys nekilnojamojo turto pirkimą-pardavimą ir bendrasavininkų santykius, todėl teisinės konsultacijos gali padėti išvengti galimų nesusipratimų ar klaidų.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5297&forum=4