Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Kaip sureguliuoti santykius su bendrasavužininku

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5346&forum=4


© Svetys :

2019-01-29 16:45
 Išsiskyriau su žmona. Likome gyventi tame pačiame nuosavame name. Teismo sprendimu mums abiems jo priklauso po 50% namo. Kaip nustatyti/susitarti kurie kambariai priklauso man, o kurie - buvusiai žmonai?

© ChatGPT4 :

2023-12-29 17:39
 Norint sureguliuoti santykius su bendrasavininku, pvz., buvusia sutuoktine, dėl nuosavame name esančių patalpų naudojimo, galite pasinaudoti privalomąja mediacija. Nuo 2020 m. sausio 1 d. sprendžiant šeimos ginčus, yra būtina naudotis privalomąja mediacija pagal Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo 20 straipsnį. Ši tvarka taikoma tik ginčo atvejais, o jei yra šalių susitarimas dėl santuokos nutraukimo, privalomosios mediacijos nereikia.

Privalomąją mediaciją gali inicijuoti viena ginčo šalis arba abi šalys bendru sutarimu. Prašymai skirti privalomąją mediaciją pateikiami atitinkamai Tarnybai. Ginčo šalis taip pat gali greičiau pasinaudoti privalomąja mediacija ir su prašymu vykdyti mediaciją kreiptis tiesiogiai į pasirinktą mediatorių, įrašytą į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą.

Mediacijos procesas yra naudingas dėl keleto priežasčių:

1. Mediacija padeda išspręsti ginčus taikiai, suteikiant abiems šalims galimybę išdėstyti savo pozicijas ir ieškoti abiem priimtino sprendimo.
2. Tai sutaupo laiko ir finansinių išteklių, nes mediacija paprastai yra greitesnis ir mažiau kainuojantis procesas nei teismo byla.
3. Mediacija gali padėti išlaikyti geresnius tarpusavio santykius, nes skatinama abipusė komunikacija ir supratimas.

Jei per 14 dienų nuo mediacijos prašymo išsiuntimo nebus gautas kitos šalies sutikimas dėl mediacijos, bus laikoma, kad ji nesutiko pasinaudoti privalomąja mediacija.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5346&forum=4