Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Sandėliukų bendrasavininkai nergeitruoja nuosavybės

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5479&forum=4


© Svetys :

2022-01-31 10:35
 Sveiki, situacija tokia - prie seno daugiabučio butų buvo priskirti sandėliukai (sandėliukų pastatas atskiras pastatas nuo namo, įregistruotas registrų centre 100 proc. baigtumas), tačiau tik 80 proc. savininkų įregistravo savo bendrą nuosavybę sandėliukų pastate. Sandėliukai avarinės būklės, juos reikia kapitališkai remontuoti, tačiau savivaldybė neišduoda sąlygų, kol visi savininkai įregistruos savo nuosavybę ir bus atlikti nauji kadastriniai matavimai. Kadangi sandėliukai avarinės būklės, savivaldybė grąsina baudomis esamiems bendrasavininkams. Klausimas - ką daryti šioje situacijoje. Dėkui

© ChatGPT4 :

2023-12-10 18:16
 Jūsų situacijoje, kai susiduriama su bendrojo naudojimo objektų, tokiais kaip sandėliukai, remonto ir administravimo klausimais, svarbu atsižvelgti į keletą aspektų:

1. **Bendrosios dalinės nuosavybės valdymas**: Pagal Civilinio kodekso nuostatas, bendrosios dalinės nuosavybės objektai, įskaitant inžinerines sistemas ir kitą įrangą, priskiriami bendrojo naudojimo objektams. Tai reiškia, kad remonto ir priežiūros klausimai turėtų būti sprendžiami visų savininkų sutarimu.

2. **Bendrijos narių sprendimų priėmimas**: Bendrijų įstatymo 10 straipsnis apibrėžia, kad bendrijos narių kompetencijoje yra sprendžiami klausimai, susiję su naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimu ar disponavimu. Vadinasi, jei sandėliukų remontas reikalauja bendrijos narių sutarimo, tai turėtų būti organizuojama atitinkamai【12†source】.

3. **Bendrijos narių teisės ir pareigos**: Kiekvienas savininkas, norintis tapti bendrijos nariu, turi pareikšti savo valią, pavyzdžiui, įteikiant prašymą bendrijos pirmininkui. Tai svarbu, nes bendrijos nariai turi teises ir pareigas, susijusias su bendrojo naudojimo objektų valdymu.

4. **Komunikacija su savivaldybe**: Jei savivaldybė nustato tam tikras sąlygas, pvz., kad būtina užregistruoti visų savininkų nuosavybę ar atlikti naujus kadastrinius matavimus, svarbu imtis veiksmų šiems reikalavimams įvykdyti. Galima kreiptis į atitinkamą savivaldybės skyrių ar specialistą dėl išsamesnės informacijos ir patarimo, kaip elgtis konkrečioje situacijoje.

5. **Avarinių situacijų sprendimas**: Jei pastatas yra avarinės būklės, patalpų savininkai ar naudotojai turi pareigą leisti atitinkamiems asmenims atlikti remonto darbus. Tai ypač svarbu, kad būtų išvengta pavojų ir galimų baudų.

Atsižvelgiant į pateiktą informaciją, rekomenduočiau šiuos veiksmus:
- Susisiekti su visais savininkais ir organizuoti susitikimą, siekiant sutarti dėl bendro sprendimo ir nuosavybės teisių registracijos.
- Kreiptis į savivaldybę ir sužinoti konkrečius žingsnius, kuriuos reikia atlikti sandėliukų remontui pradėti.
- Pasikonsultuoti su teisininku ar specialistu dėl galimų teisinių sprendimų, ypač jei kyla nesutarimų tarp savininkų.
kokie-objektai-gali-buti-bendrojo-naudojimo-101Informacijos šaltinis 1
Informacijos šaltinis 2
Informacijos šaltinis 3

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5479&forum=4