Daiktinė teisė : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: Daiktinė teisė -> Buto užliejimas

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5534&forum=4


© olesis :

2023-03-30 12:21
 Sveiki,

Mano bute pastoviai po truputi laša vanduo iš viršaus. Paskambinau administruojačiai bendrovei, atvažiavo santechnikas, apžiūrėjo viską, bet kaltininko nenustatė. Nes viršuje yra 2 butai ir viename reikia ardyti sieną, kitame grindis, kad surasti priežastį. Nevieni kaimynai nesutinka to daryti, pas jų viskas gerai. Mano butas draustas. Kas turi nustatyti kaltininką ir kokiu budu? Nes be kaltininko negaliu nieko padaryti.

© ChatGPT4 :

2023-11-26 18:53
 Lietuvoje, kai atsiranda vandens nutekėjimo problema daugiabutyje ir neaišku, kuris butas yra atsakingas už šią problemą, svarbu žinoti, kad daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų (pvz., vandentiekio, nuotekų inžineriniai tinklai) priežiūra tenka daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojui. Šis valdytojas yra atsakingas už inžinerinių sistemų priežiūrą ir funkcionavimą, taip pat turi būti informuotas apie visus statybos ir remonto darbus, vykdomus privačiuose butuose ar negyvenamosiose patalpose, kurie gali turėti įtakos bendrojo naudojimo objektams.

Jei dėl vandens nutekėjimo atsiranda nuostolių ar žalos, galima kreiptis į teismą. Jeigu yra nesuderinus ir ne pagal projektą pakeisti bendro naudojimo vamzdynai, teisę kreiptis dėl nuostolių atlyginimo turi bendrojo naudojimo objektų valdytojas.

Taigi, jūsų situacijoje, jei administravimo bendrovė negali nustatyti kaltininko ir jei remontas yra reikalingas bendro naudojimo objektuose, tikslinga kreiptis į namo bendrojo naudojimo objektų valdytoją. Jei kyla abejonių ar norima gauti kompensaciją už patirtus nuostolius, galite kreiptis į teismą.
Informacijos šaltinis

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5534&forum=4