CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos : Užduok klausimą : TEISĖS GIDAS

Diskusijos: CIVILINĖ TEISĖ, klausimai/atsakymai diskusijos -> anstoliai

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5305&forum=5


© Svetys :

2018-09-14 09:41
 labas rytas as noreciau suzinoti jei as esu pasiemes paskolas ir man nebebuvo kaip grazinti perdave anstoliams ir man atskaiciavo visa alga o neturiu ka vaikam duoti valgyti ir issiusti elementus ar gali atskaiciuoti visa atliginima

© ChatGPT4 :

2023-12-30 14:18
 Antstolio teisė nuskaityti sumas nuo minimalios mėnesinės algos (MMA) Lietuvoje priklauso nuo skolininko situacijos ir išieškomojo reikalavimo tipo.

1. **Iš dalies, neviršijančios MMA**:
- Jei skola susijusi su išlaikymo periodinėmis išmokomis, žala, padaryta suluošinant ar kitaip sužalojant sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę, galima išskaičiuoti iki 30% darbo užmokesčio, nebent vykdomajame rašte arba įstatymai ar teismas nenustato kitaip.
- Kitiems skolų tipams išskaitoma iki 20%, nebent vykdomajame rašte arba įstatymai ar teismas nenustato kitaip.
- Jei yra keli vykdomieji dokumentai, išskaitoma iki 30%.

2. **Iš dalies, viršijančios MMA**:
- Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų dalies, viršijančios MMA, išskaičiuojama iki 50%, nebent įstatymai ar teismas nenustato kitaip.

3. **Atsižvelgiant į šeimos aplinkybes**:
- Jei skolininkas išlaiko nedarbingus šeimos narius, esant jo rašytiniam prašymui, antstolis gali mažinti išskaitomą dalį po 10% kiekvienam išlaikytiniui, tačiau negali sumažinti įstatymų ar teismo nustatytos dalies.

4. **Kitos išmokos**:
- Išieškojimas taikomas ir individualios veiklos pajamoms, autoriniam atlyginimui, stipendijoms, sumoms už žalą, loterijų laimėjimams, dividendams, pensijoms (išskyrus pagal Šalpos pensijų įstatymą mokamas pensijas), pensijų išmokoms.

5. **Išskaičiavimas iš socialinių draudimo išmokų**:
- Iš laikinojo nedarbingumo ir nedarbo socialinio draudimo išmokų galima išieškoti tik teismo sprendimu dėl išlaikymo išieškojimo ir žalos, padarytos suluošinant ar kitaip sužalojant sveikatą, taip pat atėmus maitintojo gyvybę, atlyginimo.

Šios taisyklės gali kisti atsižvelgiant į konkrečias skolininko aplinkybes ir teisės aktų pakeitimus. Informacija rasta www.antstolis.lt ir teisesklinika.lt.

Valetudo grupė
https://www.teisesgidas.lt

Temos URL
https://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=5305&forum=5